Aktív témák

  • Cadillo

    újonc

    Üdv!

    A jelenlegi gépkonfig:
    - AsRock 4Core1600GLAN/M - Motherboard
    - AMD Sempron 2,8 Ghz (azt hiszem) - CPU
    - Kingston 800 Mhz 1 GB DDRII (2db) - RAM
    - Seagate IDE 160GB - HDD
    - Geforce GT 430 / 1GB (talán) - videókártya
    - Nagyon régi 300W-as táp.

    Réges-régen vettem egy Foxconn DH0839 micro (250W 24Pin) házat, de a fenti konfig nem fért bele, mivel az alaplapom nem micro volt - szeretek barkácsolni, de nem értek hozzá. Mikor összedugtam nem indult el, csak régi 300-as táppal. Most viszont tunningolni kellett a Win7 miatt memóriát bővítettem és felmerült benne két kérdés.

    Az első, hogy mi a maximális Ghz azoknak a prociknak amelyek a fenti alaplapba valók illetve, hogy van-e olyan alaplap ami belefér a házba tehát micro de a lehető legtöbb dolog átvihető a régi konfigrol.
    Keresgéltem a CPU foglalat alapján LGA-775, de csak DDRIII-as memóriával találtam, ami még nem is lenne gond, csak a táp a kérdés.

    A fentiekből merült fel bennem az a kérdés, hogy ha az alaplap rendelkezik adott slotokkal és foglalatokkal, akkor a 250W-es táp minden olyan cuccot elvisz, ami azokba passzol vagy nem? Fogalmam sincs mit kezdjek a házzal - az enyémnek nincs oldala ezért vettem anno, de az már három éve.

    A válaszokat és az ötleteket előre is nagyon köszönöm!

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz Cadillo #1 üzenetére

    Üdv!

    Kérdezd meg az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban.
    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák