Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Muszáj megosztanom az első tapasztalatokat.
    Először is lecsiszoltam dörzspapírral a hegyet, teljesen tisztára. Nem tudom számít-e de leírom, hogy a hegy néhol sárgás volt. Nem rozsda volt, inkább mintha réz lenne.
    Ezután van itthon Ónunk, de az kb 20 éves (és tényleg) természetesen inkább fekete, mint fehér. Én ezt is szépen lecsiszolódtam a külsejét.
    1) gyakorlat: volt itthon egy vastagabb réz vezeték (aszt hiszem hangfal kábel). Mérföldekkel vastagabb és nagyobb mint a füles kábele. Gondoltam először ezzel próba. Lehet nem próbáltam elég ideig, de hiába érintettem a páka hegyét a réz vezetékhez nem melegedett annyira fel hogyha a vezetékhez érne az Ón, akkor szépen minden ráolvadna. Gondolom mivel ez egy 15 wattos , de weller páka (nem hőfok szabályzós ) De az ón szépen olvadt a páka hegyén és valahogy így "bekentem" a vezetéket. Megjegyzem fontos. ilyen zöld geci jött ki az ón közepéből. Úgy tudom ez normális

    2) gyakorlat Füllóhallgató vezeték vékonyka és egy Mono Jack dugó. kiakartam próbálni erre csak szimplán megy e forrasztás. DE nem ment.... :(
    Természetesen a vezetéket öngyújtóval/lánggal kezeltem. Ledörzspapíroztam, becsavartam.... a lényeg ne legyen semmi a felületén. Gyanta forrasztó víz nincs itthon.

    ÉS ezután jön a rémálom: Nem tapad az Ón Próbáltam a vezetéket melegíteni és úgy rárakni semmi...
    Azt látom hogy a páka hegye magába szívja az Ónt. folyik ki a a zöld cucc kb. ráég a hegyre csodaszépen be van fedve ónnal ÉS ez egyszerűen nem akar lejönni róla.
    Konkrétan a páka bekapcsolva az ón forró a végén és hiába huzigálom a vezetéket a forró Ónban egyszerűen nem tapad rá....
    Próbáltam durvulni fogtam a vezetéket és a Jack dugót (természetesen az is lecsiszoltam) Odaraktam a kábelt és a "pákával pedig össze nyomtam a kettőt" Páka bekapcsol" forró az ón is olvad a végén, de egyszerűen nem hajlandó megtapadni a Jack dugón se. Ja és a forró Ónt próbáltam egy újságba "bele törölni" a hegyről és úgyse jön le. Mintha a hegyet forrasztottam volna meg....

    Szerintem ez valami alaphiba, amit csinálok várom a javaslatokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák