Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghandi

    aktív tag

    Milyen összegekkel dobáloztok itt! :Y Igen szép árban vannak ezek a tanfolyamok,iskolák.Én nem csak az ára miatt nem fogok elvégezni ilyen tanfolyamokat,hanem azért is mert NC-CNC csak forgácsolós szakmához létezik.Nagyokat nézek amikor itt beszélgettek róla ugyanis én rendes eztergagépet is csak max 1méterröl láttam az életben :D Az munkadarabok anyagismeretéröl se tudok szinte semmit,a használt szerszámokról meg még annyit sem.Igy nem igazán lehet elkezdeni egy ilyen tanfolyamot sem.
    Az eredeti szakmám karossérialakatos,de azt nem igazán szeretem a sok dzsuva meg a rozsdaharc miatt stb.Elmentem egy pesti légtechnikai céghez dolgozni lakatosként.Aztán egyszer a fönök ugy döntött hogy vesz egy plazmavágó gépet a géppark bővitése miatt.Na de azzal nem számolt hogy ezt nem olyan egyszerü kezelni mint egy kalapácsot :DD
    Gép volt,munka lett volna rá böven csak ember nem volt aki kezelni tudta volna,külön embert meg nem akart felvenni csak erre a gépre.Meginterjugol minket hogy ki vállalná el a gép kezelését.Hát én voltam az aki nem ilyedt meg töle,gondoltam kiprobálom.Elöször voltak problémák mert ugye semmit sem értettem hozzá,segiteni meg csak a forgalmazó tudott aki meg csak a beüzemeléshez ért meg az alapa dolgokhoz,szoval magamra maradtam meg a logikámra.Mára odáig fejlödtem hogy a rendelö bejön,legtöbször egy sajtfecnire lerajzolja mit akar,vagy csak elmondja,szakrajzot kb 30ból 1 megrendelö tud hozni,én meg mindent megcsinálok.Megtanultam a CAD használatát(igaz itt csak MCAD van) a CAM rendszer hazsnálatát,stb szóval mindent ami ehez kell.
    Ahogy olvasom a fizetéseiteket ugy látom nem érdemes pattognom mert én még igen csak jó helyzetben vagyok.Igaz én nem csak ezen a gépen dolgozok,ugyanugy csinálom a rendes lakatos munkát is.A munkától függöen havi 150-200 a fizetés,de itt mindenki ennyit keres

    [ Szerkesztve ]

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Új hozzászólás Aktív témák