Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #2218 üzenetére

    Na meglestem mi újság van nálam.

    Előzetesen leírom, hogy igaz foobar-ral nem játszottam még zenét az erősítőre, de előtte aimp3-mal igen. Az eddigi kialakítással az aimp3 sztereóban tolta (wasapi-n keresztül), míg a videó lejátszóprogram (mpc-hc) reclock rásegítéssel bitstream wasapi exclusive módban 5.1 DD, DTS vagy éppen sztereóban küldte ki a hangot, tehát úgy működött, ahogy azt elvárja az ember és ennek megfelelően az erősítő automatán váltott az érkező jelnek megfelelően beállított hangzásképre.

    AMD HD6950 vga HDMI kimenetén jut el a hang és kép az erősítőre (Onkyo TX-NR807)

    Megnéztem win hangbeállításoknál és itt sztereó-ra volt rakva a HDMI hangkimenet, ami ezzel a beállítással az előbb írt módon működött.

    Átraktam 5.1-re itt a win beállításoknál, és így nálam is multichannel módba kapcsol az erősítő foobar2k esetében DS felület használatakor. Viszont, ha wasapi event-re váltok, akkor az utoljára kézzel beállított hangzásban kezd el szólni az erősítő (pl. pure audio vagy sztereó)

    aimp3 eközben wasapi-val és DS-el is multichannel-ben szólal meg.

    mpc-hc a reclock-al megtámogatva küldve videót automatikusan kapcsolgat az erősítő az érkező hangnak megfelelően beállított hangzásmódokba.

    Visszarakva a HDMI kimenetet sztereóra, a foobar2k és az aimp3, wasapi és DS módban is az utoljára kézzel beállított módban szólal meg, míg filmek esetében szépen váltogat az erősítő, ahogyan kell az érkező hangnak megfelelően.

    Szóval 2 lehetőség van.
    1. HDMI 5.1 -> foobar2k használata wasapi-val

    2. Nem tudom Kodi-ban lehet-e állítani bitstream módot, mert ha igen, akkor azt bekapcsolnám és a kimenet mehetne sztereó állásra

    A downmix to stereo DSP hatástalan, mert többcsatornás zenét rak sztereó-ra, de itt jelen esetben ez nem játszik.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák