Aktív témák

  • Kharg

    tag

    Pontosan négy napja lettem 17. Szép volt, jó volt, tutkó volt.
    Eldöntöttem, nekem is kell egy ilyen topic, ahol zenéket ajánlgathatok, írhatok az újabban olvasott könyvekről(leginkább Hrabal van terítéken mostanában), vagy randalírozhatok, ha úgy tartja a kedvem.

    Hogy miért nem írok blogot?
    1: Mindenki blogot ír.
    2: Én nem vagyok olyan, mint mindenki
    3: Ha valaki blogot ír, van benne egy olyan, hogy megossza a véleményét, gondolatait, stb. a világgal, és vannak elvárásai is, például a 'nézettség-hajhászás', vagy 'komment- hajhászás'.
    Nekem nincsenek ilyen ambícióim. Nem érdekel, hogyha 100ember olvassa el a topicom, vagy csak 1, pláne, ha annak az egynek még akár mond is valamit a "bejegyzésem", és kedvet kap meghallgatni azt a dalt, vagy elolvasni azt a könyvet.

    Hát így.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ma végre rendszereztem a zenéimet. 30+ Gb-nyi zene pislog a merevlemezemen, ami eddig egy mappába bedobálva ücsörgött. Ma végre műfajonként almappákat csináltam, mostmár Hip-Hoptól Black Metálig mindennek van mappája.
    Előkerültek réges-régi felvételek is, amiket már évek óta nem hallottam, erre is jó volt ez a délután. Egy ilyent ajánlanék most:

    Giorgios Dalaras - Ena Tragoudi Gia Tin Eleni

    [ Szerkesztve ]

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Mai nap egész normális volt, holnapi nap zsúfoltabb lesz.
    Barátnőm holnap szóbelizik, illetve délután osztálytársam édesapjának lesz a temetése.

    ----
    Befejeztem Hrabal - Harlekin millióit, egy-két nap múlva, ha eléggé leülepedett, talán írok róla egy két gondolatot.
    A következő mindenesetre James G. Frazer - Aranyág c. könyve lesz. Na ez a bácsi tényleg megmondja a tuttit.

    Az előszó alapján kicsit Carlos Castaneda - Don Juan tanításai c. könyvéhez tudnám hasonlítani, kísérletet tesz, hogy "felvázolja az emberi gondolkodás fejlődését a mágia és vallás egymást követő fokain keresztül a tudományig."

    végezetül egy kis zene mára:

    Thy Catafalque - Űrhajók Makón

    [ Szerkesztve ]

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Barátnő jól teljesített, örülök :B

    zene terén ismét vegyes napom van, metál+hip-hop nap:

    új finntroll(nifelvind) és új beerseewalk(picsa) albumokat hallgatom felváltva
    nem kell leragadni egy stílusnál :))

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Barátnőm most ment el, filmet néztünk + borozgattunk.
    Holnap buli, úgyhogy most ő is hamarabb hazament, illetve kísértem.

    Reggel fél10től 3-ig önkénteskedek majd egy fáradt-olaj gyűjtő sátornál. Remélem sikeres lesz a gyűjtés.

    ---
    Mai zeneajánló:

    Moonsorrow - Aurinko ja Kuu

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Néhány napja folyamatosan törit tanulok, ez alól a mai nap, és a holnap sem lesz kivétel.
    Szerdán lesz egy online verseny link , amin ha továbbjutunk, akkor májusban lesz egy Gyulai szakasz.
    A téma kifejezetten jó, habár ismernünk kell pár dolgot az operákból is, ami eléggé húzós.

    ------
    Zene mára:

    Nargaroth - Sommer Part I

    2009-ben kijött egy Nargaroth album, a Jahreszeiten, amiben Vivaldi példáját követve, Kanwulf megzenésítette a négy évszakot.

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    válasz Kharg #6 üzenetére

    És igen, második Erdélyi csapatként továbbjutottunk :C

    Májusban Gyula :Y

    ---------
    Zene mára: Killakikitt - Képletek

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánok mindenkinek.
    Lányoknak sok locsolót, fiúknak meg sok lányt :DDD

    zene mára: Ce'anne - Rootless Tree

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Telik az idő.
    5nap múlva fél évesek leszünk barátnőmmel, pedig szinte csak most találkoztunk :K

    Amióta ledaráltam a House és South Park összest nem néztem semmit, mindig csak az új részeket: de most megtaláltam a méltó utódot: Jóbarátok
    3.évadnál járok, és nemegyszer majdnem leestem a székről, akkora poénok voltak benne :C

    -------------------------
    ma nincs zene

    [ Szerkesztve ]

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Fél év. Imádom<3

    Jóbarátok 5. évad in progress.

    ---------------------------------------------------------
    Zene: Egész nap Nas, Lupe Fiasco és Akph ment, úgyhogy ma nincs ajánlás :)

    [ Szerkesztve ]

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    9hónapja együtt :C

    Rég jelentkeztem, mindjárt eltelt a nyár. Voltam egy-két fesztiválon, illetve becsúszik majd még egy hatalmas ska buli a félszigeten, egymás után PASO, Babylon Circus és Ska-P.

    Eldöntöttem, hogy jövő nyáron elmegyek két hétre túrázni európába. Osztálytárssal beszéltünk róla, ő még eléggé bizonytalan én viszont mindenféleképp elmegyek, akár egyedül is.
    InterRail vonatjeggyel tervezem, 15napos globál jeggyel viszonylag hosszasan mászkálhatok.
    Igazából kötött programom nem is lenne, egy-két nagyobb város van, ahol jobban szétnéznék(Bécs,München,Amsterdam,Brüsszel,Párizs,Marseille,Milánó) és kevés olyan van, ahol aludni is szeretnék(Amsterdam,Párizs,Marseille) mondjuk. Többieket megoldom éjszakai vonaton alvással, illetve levonatozom kisvárosokba és ott ülök be mondjuk egy helyi kisvendéglőbe/keresek egy kiadó szobát. A nagyvárosokban az alvást a CouchSurfing projekt keretében belül képzeltem el. Amennyiben valaki nem ismerné, ez egy közösségi portál, ahol az ember regisztrál, kitölti a profilját, fényképet tölt fel magáról és felajánl egy kanapét. Keresővel gyönyörűen behatárolhatóak a városokban lévő kanapék, így egykettőre akad szállás és nem csak, hogy ingyenes, de ami még fontosabb, megismerhetsz egy másik kultúrát és egy újabb embert.

    Egyelőre jól állok pénzzel, a vonatjegy ára,(körülbelül 250-270 euró) meg is van. Júniusban tervezek indulni, suli vége után, így van még időm:)

    Ha valaki járt már ilyenen, esetleg olvasott róla, stb. ne fogja vissza magát, minden tippet, információt szívesen fogadok.

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    Egyre biztosabb vagyok abban, hogy jövő nyáron elindulok és két hét alatt bejárom Nyugat-Európát!
    Ezzel az egyik álmom valóra is válna(annyira nem érdekel egyébként NY-Európa, meg jópár helyen jártam is már, de az, ahogyan megoldom sokkal inkább. Vágyom erre a szabadságra, meg talán bizonyítani is akarok magamnak, hogy képes vagyok hátizsákkal végigjárni)

    Mára zene: Ustad Nusrat Fateh Ali Khan - Ali Ali Maula Ali Ali c. qawwali számát szeretném megismertetni veletek, egy koncertfelvétel formájában. ajánlom, hogy szánjátok rá azt a ~20percet, mert ez a zene nem okoz csalódást.

    part1
    part2
    part3
    part4

    Másik nagy álmom bejárni az arab országokat és időzni is ott. Egyszerűen hihetetlenül imádom a kultúrát, a vallást, az irodalmat, a zenét és táncot és a miszticizmust(szúfizmus).

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

  • Kharg

    tag

    válasz Kharg #12 üzenetére

    Ja és a legfontosabbat elfelejtettem, pénteken költözünk.

    Viszlát tömbház, szia kertes ház :)

    Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

Aktív témák