Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GombócArtúr

    senior tag

    válasz Gh0sT #1 üzenetére

    a filozófiában nincsenek teljes igazságok. Csak vélemények vannak. Ahogy a való életben is. Csak éppen azt a véleményt tekintik igazságnak, amit a (vitában) legnagyobb pofájú illető, a leghatásosabban tud elmondani. Tudjon hatni, az emberek azonosuljanak a véleményével, (ezáltal támogassák akár támogassák is őt). Ez van a politikában is, ezért van ez a széthúzás. Ezért aljas a média, a birkákat iszonyatosan tudja manipulálni, akiknek nincs saját véleményük, csak másokét szajkózzák.
    (talán nem tartozik szorosan a témához, bocs, ez jött ki.)

    [Szerkesztve]

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

  • GombócArtúr

    senior tag

    válasz Sir Pocok #208 üzenetére

    A földet egyféleképpen biztosan meg lehet menteni, a kollektív öngyilkossággal. :) Egyszerübb mint a mentalitáson változtatni...

    Szerintem egy megreformált kommunizmus lenne jobb inkább.

    Nem a pénz a hibás, hanem mi, hogy sosem elégszünk meg azzal ami van, mindig jobbat akarunk, holott nem is biztos hogy szükségünk van rá (a szomszédnak ilyen van / jobb legyen mint a szomszédé).
    Arra jöttem rá, hogy akkor lehetek szabadabb, függetlenebb, ha minél kevesebb értéket halmozok fel magamnak, mert így kevésbé van szükség a pénzre, fenntartani a birtokolt javakat, és így kevésbé vagyok kiszolgáltatva neki, nem kell azon szenvedni mindig, hogy miből lesz kifizetve a gépjárműbiztosítás, a súlyadó, a műszaki cikkekre felvett részletek, ilyesmi... Nem kell nagy lakás sem. Ha kevesebb cuccod van, akkor kevesebb kár ér azok elvesztésével (najó ez ilyen neszesemmi fogdmegjól megnyugtatás :) ). Szerintem az emberek sokkal boldogabbak lennének ha nem lenni ennyi mindenük, ennyi békjójuk...
    Sokan mondják (talán valahol még büszkék is rá) hogy nem fogják megérni a 60 éves kort, mert addigra halálra dolgozzák magukat. A családjuknak így teremtenek (próbálnak megteremteni) mindent. Ez igen! Belefér (sőt!) a mostani értékrendünkbe, de van értelme...?
    Sokkal egészségesebb lenne ha mindenki meg lenne elégedve azzal ami van, és nem hajszolná magát azoknak a dolgoknak a megszerzésével amit belénk súlykol a média, hogy ettől leszel jó, menő, sikeres, boldog!, és ettől fognak mások felnézni rád. Kár, hogy sokaknak erre van szüksége... Persze ha ez így lenne, akkor talán nem is lenne kapitalizmus...

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

Új hozzászólás Aktív témák