Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    veterán

    válasz proci985 #160391 üzenetére

    Látszik, hogy átgondoltad ezt a skálát, de lényegében én azt látom, hogy a bekezdésenként párosával jegyzett pontszámok simán összevonhatóak lennének.

    Az 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, párok közt szerintem magad sem tudsz egyértelmű különbséget tenni, lehet idén ami 5 pontos, azt jövőre már inkább 6-nak mondanád, egyszerűen túl közel vannak egymáshoz. Én ezt nem tudnám ennyire egzaktul kezelni, hiszem a saját ízlésünk is kis tartományokban eltérhet időről időre, hát még másoké a miénkéhez képest.

    Nem akarnék valamire úgy pontot adni, hogy az másnak semmit nem jelent, mert mindenki úgy lövi körbe ahogyan akarja, így jelentéktelen valamire 10-et is adni, mert simán lehet hogy a többségnek az 9 vagy 8. Viszont ha valami 5/5, az egy lazább de ugyanakkor nagyobb rétegre is ráhúzható kijelentés, hiszen abban benne van az is aki mondjuk csak 9 vagy 8.5-re értékelné. Ez a fajta laza gyeplő szerintem szükséges, amikor egy adott pontot ráhúzunk egy filmre.

    [ Szerkesztve ]

  • Rigormortiis

    veterán

    válasz proci985 #160391 üzenetére

    Egyrészről miért ér 2 pontot a Szerb film, ha a Salo nullát? Miben több? Másrészről a Baby Driver 3 pont? Eddig olvastam...

    Szerintem teljesen fölösleges pontozni. Le kell írni, mi tetszett benne és mi nem, ennyi, aki nem veszi a fáradtságot, hogy egy pár soros véleményt elolvason, annak ott az IMDb pontszám, ami a legtöbb esetben egyébként teljesen helytálló.

    És ne takarózzunk már állandóan a szubjektivitás lepedőjével! Ha veleményt alkotunk egy filmről nagy közönség előtt, akkor igen is oda kell figyelni objektív szempontokra is. Szerintem még a telefonjával nem keszített egyetlen perc felvételt az, aki a Víz útjára ilyen 2-3-4 pontokat ad. Az egy dolog, ha nem tetszett a sztori (bár nem árul zsákbamacskát a film), viszont világépítés és látvány terén biztos vagyok benne, hogy a következő pár évben még csak hasonlót sem fogunk látni, annyira profi és előremutató technológiailag, abba meg inkább bele se gondoljunk, mekkora meló lehetett benne. És bizony ezt is figyelembe kell venni egy értékelésnél (ha már erre adjuk a fejünket).

    Én sem böfögöm tele a topikot azzal, hogy a Keresztapa és a Remény rabjai szar filmek, mert nekem nem tetszettek. Tényleg nem tetszettek, igazából engem vallatni lehet az ilyenekkel, de objektíven belátom, mennyire fain forgatókönyv alapján és remek színeszi játékkal készültek (és mennyire nehéz lehetett megrendezni). De nem az én zsánerem, nem tetszenek. Ez így egy vélemény.

    De az, hogy pl a Víz útja vagy akár a Baby Driver (vágás, zene...?) ilyen 3 pontok (1 ponttal több, mint a Szerb film??) már meg ne haragudj de kb egy szinten van azzal, ha egy ovodást kérdetünk az ebedjéről és azt mondja, szar volt, mert tökfőzelék.

    Szóval ha már egyszer egy "szakmai" fórumon vagyunk, probáljunk meg ne óvodás szinten értékelni úgy értékelni, mintha értenénk is azt, amit láttunk, ne csak érzelmi alapon a terszett-nem tetszett skálán mozogjunk.

    Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 6 Classic, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Új hozzászólás Aktív témák