Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Samott #12 üzenetére

    Pont tegnap próbáltam ki a bing AI keresőjét pár fogós kérdéssel. A válaszokban megjelölt forrás hivatkozások, nem is tartalmazták az állításait, illetve sokszor előfordult, hogy AI fordított, robot generálta weblapokra hivatkozott... Mikor kifejtettem a logikai érvelésének a gyengeségeit, akkor válaszul azt mondta, hogy elnézést még tanulok, majd egyoldalúan lezárta a beszélgetést, jelezve, hogy "nyitott" a tanulásra. :C
    De például ugyanúgy relativizálja a szubjektív véleményt és a tényt, mint ahogy arra az ember is képes. Pl. szerinte léteznek objektív univerzális igazságok, de már nem tudott mondani egyet sem, illetve, amire konkrétan rákérdeztem, az szerinte objektív is és szubjektív is... Szerintem nagyjából sejtheti mindenki, hogy mire kérdeztem, csak nem akarok politizálni.... :DDD Ellenben nagyon úgy tűnik, hogy a Bingben vagy egyfajta világnézeti szimpátia. Egyik beszélgetésben annyi ellentmondásra hívtam fel a figyelmét, hogy a végén azzal zárta le, hogy "ez a beszélgetés szerinte nem vezet sehova"... Tehát a tényállásaiban 100%-ban megbízik, ellenben a logika bukfenceit az érvelésében letagadja.
    Hűt, én többet vártam egy AI-tól. Egyébként úgy tűnik, hogy meglepően jól érti a magyar nyelvet, viszont arra nem fordítottam figyelmet, hogy tényleg érti, mert néha számomra elég furcsán "viselkedett". Pl, visszakérdezett, hogy én "miként érzem".... Gondoltam magamban, mi a fsznak kíváncsiskodik rólam, hagyjuk már.... Egy embernek sem szoktam jó szemmel nézni az erőltetett, álszent-jópofi small talk chit-chatet, nemhogy egy algoritmusnak... :DDD Bár az embereknél legalább eldönthető a non-verbális kommunikációjukról, hogy őszinték-e. Egy robotot ne programozzanak fel így, mert rohadtul nem élet szagú.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • dolon75

    aktív tag

    válasz Samott #12 üzenetére

    Vagy, a menedzserek száját gyorsabban be tudjuk tömni, és még annyi tényt sem kell összeszedni, mint korábban...

    Igazából nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek ezen.

    Amire látom, hogy jó: idióta, időrabló, semmire nem jó feladat gyors elvégzésére, amely csak időt venne el tőlem.
    Valóban, szó szerint bullshit gyártás.

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Új hozzászólás Aktív témák