Aktív témák

  • Mirage

    tag

    Szép estét,

    A mai nap zeneszáma: Skindred – Stand for Something [link]
    Egy jó kis metál számocska, ritkán nézek music video-t, de ezen számé egész ötletes, jól átadja az üzenetet.
    Csak kár, hogy nincs fent sehol sem rendes minőségben.

    Napi Tarot: Ma szüneteltem.

    A nap röviden: Délelőtt játszottam egy kicsit a Borderlands 3-al. Régóta a polcomon pihent, de valahogy nem tudtam rávenni magam, hogy játszak vele. Meglepve tapasztaltam, hogy van ingyen elérhető PS5 verzió, ez külön plusz pont. Az első 30 perc elég uncsi volt, de ahogy elkezdett jobban esni a loot már egyre jobban beindul a flow, és megnyílik a játék. A gunplay egész élvezetes, arról nem is beszélve, hogy sok fegyvernek van másodlagos módja is, így a variety már a játék elején is sokkal jobb, mint például a második részben.
    Majd folytatom. Talán. Most a Cities Skylines-hoz lenne kedvem, de az pont nem akciós a PS nyári vásáron... bár a Gamepass tartalmazza, valahogy nem akarom azon játszani, jobban szeretem a PS platformot.
    Őszintén, ha nem jönne idén a Horizon 5 (és talán a Halo is szép lassan) lehet megváltam volna már a Series X-től.
    Még a Sims 4-el is szemezgetek, az épp akciós, és jó kis nyugis, agy kikapcsolós játéknak tűnik, bár nem tudom mennyire kötne le, mert így voltam az Animal Crossing-al is és az sem fogott meg végül. A húszezer túlárazott dlc kicsit visszatart.
    De amire igazán vágyom már játék fronton az az Endwalker... jajj de messze az a november...
    Szerencsére a TDU: Solar Crown szeptemberben enyhíteni fog valamennyit a várakozáson.

    Megvolt a „nagy” ebéd is, jó kis hazai rántott hal válogatással felszerelt tálat kértem, nagyon finom volt. Ami azt illeti a halaknál semmit se szeretek jobban, minden nap tudnám enni, és hát szoktam is rendszeresen kisebb-nagyobb adagokban.
    Jó volt a hangulat, és jókat is beszélgettünk, de iszonyat sokan voltak, és az alapzaj már-már zavaróvá kezdett válni, így nem maradtunk sokáig miután végeztünk az evéssel.
    Utána bevásároltunk, hogy ne hétközben kelljen, a délután maradékát nyugiban, zenehallgatással töltöttem. Este mikor már enyhébb volt az idő belocsoltam a kertet, ez az egyik kedvenc kerti munkám. Bedugom a kis zajszűrő fülhallgatóim és csinálom szép nyugisan, szinte terapeatikus hatású. :K

    A holnapi program egyelőre egy kis shoppingolás, illetve utána majd megkell látogatnom a kormányablakot is. A telefonom is beakarom adni majd egy akkumulátor cserére, a szervíz honlapja szerint 1-2 óráig tart, úgyhogy ideálisan mire végzünk a boltozással már fel is tudom venni. Ez annyiból lenne fontos, hogy nincs másik telefonom, amit ideiglenesen tudnék használni, ezért nem tudom sehol sem ott hagyni huzamosabb ideig javításra.
    Remélhetőleg van nekik raktáron hozzá való akksijuk, és megtudják csinálni majd.
    Még nem annyira rossz a kapacitás, 88%-nál tart jelenleg, de már érezhetően rosszabb ahhoz képest, ami újkorában volt, ezért kicseréltetem még most amíg ráérek, és akkor az egyetem alatt kifog már bírni egy teljes napot, amit most nem tudna.

    Gondolkoztam rajta, hogy inkább veszek egy új telefont már, de arra jutottam, hogy emiatt nincs értelme, az akksi csere max 20 ezer forintba kerülne, egy új, hasonló kaliberűt venni meg minimum 200 ezer, ami hatalmas pazarlás lenne, mert amúgy nincsen más problémám a készülékkel, teljesen jól kiszolgál. Az új akksival egy újabb 2-3 évet még kihúzok vele.
    Addig is inkább gyűjtök, illetve majd az új telefonra szánt pénzt inkább majd egy új Macbook-ba ölném, ha kijön a következő Air akkor eladom a mostanit és ráfizetek az újra, ennek több értelme is van, mert a melegedés és thermal throttling elég zavaró, és sajnos ettől szenvednek a régebbi Intel processzoros modellek. :(((

Aktív témák