Aktív témák

  • Mirage

    tag

    Szép estét,

    Jobban preferálom az in medias res megközelítést, ugyanakkor kicsit azt érzem, hogy később hiányérzetem lenne, ha nem futnánk le a kötelező tiszteletköröket, úgyhogy lássuk csak...
    „Nem is tudom minek vágok ebbe bele” vagy „Úristen, mégis mit kellene írnom?!” et cetera, tudjátok, amik nem maradhatnak el egy ilyen kis "blogocska" indításakor, mintha legalábbis kényszerítene rá valaki.

    Na de álljunk csak meg egy pillanatra komám, egyáltalán ki a fene vagy te?
    Milyen jogos kérdés! Őszintén, néha még magam sem tudom.
    Vagyis komolyra fordítva a szót, ha jobban bele gondolok, nem meglepő, ha nem tűnök itt ismerősnek talán senkinek, sőt ez egész jó jellemzésem is lehetne bizonyos tekintetben, végtére is, ahhoz képest, hogy 2017-ben regisztráltam az oldalra nem gyűjtöttem össze túl sok hozzászólást eddig.
    Pedig amúgy felszoktam nézni az oldalra a hét folyamán néhány alkalommal, követek pár topikot, de én magam nem nagyon szólok hozzájuk.
    Hogy miért? Nem nagyon érzem szükségét, egész pontosan legtöbbször azt érzem, hogy egy-egy beszélgetéshez annyira érdemben nem tudok hozzászólni, én pedig talán sokakkal ellentétben azért nem fogok írni, hogy elmondhassam, hogy na, ehhez is hozzászóltam, bár, ha nem tettem volna se vesztett volna sokat a világ. Így, hogy kifejtettem az ezzel kapcsolatos gondolkodási módom talán már lehet valamilyen képetek arról milyen személy is lehetek én, de ha nem, segítek: egy icit-picit introvertált.

    Na oké, szép és jó, hogy mindezt elmondtad, de akkor hogy-hogy mégis belekezdesz ebbe?
    Talán pontosan ezért, titkon van egy olyan reményem, hogy ha rátudom venni magam, hogy egy kicsit írjak nap mint nap a saját anyanyelvemen akkor fejlődhetne a fogalmazáskészségem (olykor napok eltelnek úgy, hogy egy szót se írok magyarul), továbbá, ha már így a napjaimra, a hangulatomra próbálok meg reflektálni picit akkor talán könnyebben menne az is idővel, hogy szavakba öntsem az érzelmeim, fogalmazzunk talán úgy, hogy többek közt ez sem volt soha az erősségem.

    Tehát akkor, egyelőre a napjaim, érzéseim dokumentálom röviden, tömören.
    Persze kicsit a cenzor szerepét is magamra öltöm majd, végtére is azt hiszem azzal mind egyetérthetünk, hogy nem tartozik minden a nagyvilágra, bár kétlem, hogy egy tucat embernél több rátalálna erre, de ez a kijelentés így is igaz marad.
    Párhuzamosan vezetni fogok egy „offline” verziót is, aminek a felülvizsgált verzióját fogom ide is feltenni, legalábbis ez az elgondolás egyelőre.

    Hogy milyen rendszerességgel?
    Nos, az még kérdéses, nem tudom.
    Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy az életem nem kifejezetten eseménydús.
    Természetesen magában egy ilyen kijelentést mindenki úgy értelmez ahogy szeretne, részemről ez egyáltalán nem negatív dolog, sőt.
    Az az igazság, hogy szeretek a kitűzött feladataimra és azok elvégzésére koncentrálni, ennek érdekében pedig egy többé-kevésbé szigorú napirendhez tartom magam, szerintem ahhoz, hogy valami effektív legyen kell egy rendszer. Ennek viszont az is a velejárója, hogy nem vagyok egy kifejezetten spontán ember, és be is vallom, nem vagyok oda a váratlan dolgokért. A kiszámíthatóság számomra inkább egy pozitív csengéssel rendelkező kifejezés.
    Amire kiakartam lyukadni, az az, hogy nagy eséllyel kifogok találni annak is egy rendszert, hogy hogyan fog kinézni 1-1 bejegyzésem a jövőben, így könnyebb is lesz majd áttekinteni utólag, de ott még egyelőre nem tartok.
    Egy bevezető posztnak azt hiszem ennyi megteszi, ami azt illeti még lenne mit írnom, de ma kirándultunk egyet és eléggé elfáradtam, pedig maga a táv nem volt olyan hosszú, valószínűleg a hőség azért rátett egy lapáttal és ez lehet az oka, lényeg a lényeg, inkább kipihenem magam.
    Úgyhogy akkor holnap találkozunk, úgy tervezem, hogy az utóbbi pár napról ejtek majd pár szót, mert érdemes visszakacsintani.

    ¡Hasta luego!

Aktív témák