Új hozzászólás Aktív témák

  • ::Geri::

    tag

    Sziasztok!

    Végigolvastam a topikot, engem már régóta érdekelnek a fegyverek, de sajnos mostanában egy éleslőfegyver viselési engedélye átlagos magánszemély részére szinte lehetetlen. Így beleástam magam a gázpisztoly témába. Leírom a tapasztalataimat, hátha tudok segíteni valakinek.

    Én hétfőn fogok elmenni reggel megvenni, aztán irány a teve utca engedélyért.
    Na szóval, GRP - gáz riasztó pisztolyról beszélünk. Az éleslőfegyver működési elve, hogy amikor elsütöd a fegyvert, akkor begyullad valami elegy a hüvelyben, próbál térfogatot növelni, ezért meglöki a magot abba az egy irányba, amerre tud menni. A GRP fegyvereknél ez nem műkszik, már a fegyver csövébe bele van hegesztve egy kis fém akadály - ez általában valahol középen egy kis vitorla
    ez megakadályozza, hogy szilárd halmazállapotú anyag távozzon a csövön.
    Ez a csőbe nézve látható, de nem kirívóan, tehát amikor előkapod az utcán attack esetén és valaki odafókuszál akkor kell meghúzni a ravaszt :)

    Na szóval, ami az alaptörténés : Önvédelemre , hordásra REVOLVERT, azaz forgótáras pisztolyt kell venni. Az autómaták szépek, igazi nehézfegyverkinézetűek, de megbízhatatlanabbak mint a revolverek és meg van sajnos a nagy esély rá hogy éppen egy kellemetlen helyzetben hagy cserben, besül a töltény.. stb.

    Én két típust tudok ajánlani nektek : Röhm RG59 és HW88 Super Airweight. A Röhm RG59 20e Ft , 470g, nagyon kicsi méretű revolver, nagyon jól kézreáll, kellemesen viselhető, még zsebben is - én egy ilyet fogok venni hétfőn.
    A HW88 is egy revolver, de csak 270g! ez a legkönnyebb revolver amit valaha láttam, egyetlen negatívuma - számomra - hogy rendkívül kicsi a markolat és pl az én kezemnek már hosszabb fogdosás után kényelmetnelül kicsi. Viszont ezt minden további nélkül hordhatja az ember a zsebében, pont most vett egyet a héten az egyik barátom, próbálgattam, egy átlagos régi nokia telefonnak felel meg a súlya.

    Mindkét fegyver 5 lövetű , ez kevésnek tűnhet de mivel a GRP-k elég nagyot szólnak, így ha ez az 5 töltény nem elég akkor sajons valszeg a 9 sem.
    A tartásuk teljesen engedélymentes, bemész a boltba, fizetsz és eljössz.
    A viselésükhöz viszont már engedély kell, ez úgy megy mint ahogy azt már korábban írtátok többen is, pisztoly+számla+garanciával bemegy az ember a teve utcába, 2500Ft és két hét múlva jön a viselési, semmi pszichológiai vizsgálat.

    Nekem már csak egy kérdésem van, a viselés mértéke. Ez ugye ''rejtve'' viselendő. Namármost, én egy övre húzható tokot szeretnék amit hátul a derekamon hordanék markolat felfele nézve, póló ráhúzva, nem lenne látható, maximum csak a tok fekete vászon/bőr alja. A nagy kérdés, ez mennyire meríti ki a rejtve viselést.

    Na előljáróban ennyi, remélem tudtam segíteni valamit, szívesen megvitathatjuk a grp témát, engem nagyon érdekel. Beillesztek két képet, a Röhm rg59-ről és a HW88-ról.

    [kép]

    [kép]

    Life is Short, Upgrade Hard

Új hozzászólás Aktív témák