Új hozzászólás Aktív témák

  • kkp900

    senior tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni,hogy milyen szettet is vegyek magamnak házimozi erősítőst vagy stereosat.
    Elsőnek szeretném leírni ,hogy mire is szeretném használni a hangszettet.
    Adott egy Macbook pro kettő Iphone telo Apple TV4K Samsung Q9FN tv.Filmek nézése 4K UHD -ban ahoz ált alában DTS vagy DD5.1 hangzás van.Tv műsorok UPC beltéri egységgel.Zene hallgatás netes radio letöltött Yutube és mostanában flacokat is töltögetek előre gondolva.CD-t már nem nagyon szeretnék.Ezekre melyik lenne a legmegfelelőbb 2.1 rendszer.Tudom ha a későbbiekben szeretném bővíteni akkor a Házimozi erősítőt ajánlották,meg a HDMI miatt is,mert a tvnek és az APTV4 nek is az van.De van aki inkább a Stereo szettet ajánlotta,mert ő is már inkább azt használja.Nem szeretnék 5 hangfalat kerülgetni egyenlőre egy 20 nm -es szobába kellene a rendszer.De ahogy ezeket írom lehet ,hogy ha stereo is inkább olyan erősítő kellene amit lehet 4 hangfalra bővíteni,vagy ez hülyeség?Persze Sub az kellene ,mert a filmek miatt biztos jó lenne ,de ebben se vagyok biztos,sajnos ahol lakok nincsen normális hely ahol ki tudnék próbálni ezekből valamit is.2004-ben már volt házimozi szettem Harman Kardon JBL 5.1 -el.De nem szeretnék újra ilyet.Ha házimozi erősítős szett akkor is csak 2.1 normális hangfalal lenne beszerezve nem olyan kis dobozosokkal.A soundbarral kezdtem de annyira szidva voltak mindenhol ,hogy ennyiért már normális szettet is lehet kapni ,hogy egy hét alatt el is vetettem a vásárlását.Meg Digitális kimenettel is össze lehet kötni a tv-vel így a hdmi se fontos.
    Airplayes erősítőket néztem,hogy ki tudjam használni a az apple dolgokat.
    De találtam egy Audiocast M5 nevű kis wifis dolgot ami ezt is megoldaná,vagy Yamaha MusicCast WXAD-10,mondjuk az 5-szörösébe kerülne.Így a kijelző rész meg az Airplay a telóval le is lenne tudva.
    Az eddigi farorit szettem:
    https://www.hangkepstudio.hu/sztereo-rendszer/sztereo-rendszer-polc-hangfallal/tangent-ampster-ii-bt-sztereo-erosito-elipson-prestige-facet-6b-hangfal-sub-8-melylada-szettben/

    https://digitalszalon.hu/rcd-m41-permium-ezust-q-acoustics-qa-3010-lakk-feher de ehez nincsen Sub.

    A keret 200 lenne rá.Még egy kérdés ,hogy a hangfalakhoz kap az ember kábelt?Gondolom az egyenlőre megfelelne hozzá nem?Vagy egyből jobbat kell venni?És ha igen akkor milyet?Tudom a csillagos ég a határ,de hátha van ajánlott ilyen kisebb szettekhez is.
    Minden segítséget meghallgatok ,és előre is köszönök.

Új hozzászólás Aktív témák