Aktív témák

  • Csirkeh

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy Epson Stylus Photo R265-ös nyomtatóval rendelkezek, és Photoshopból, még eddig egy elfogadható nyomatot nem voltképes produkálni. Könyvet olvastam már róla hogy hogyan nyomtassunk színhelyes nyomatot photoshopból, minden lépést betartva mégis gusztustalan sötét képeket kapok. A bőr színes narancssárga, a zöld szürke, a sötétebb árnyalatok egész egyszerűen feketék.
    Már alapból fúrcsáltam hogy színkezelés terén a nyomtató beállításainál nem tudom kikapcsolni a szinkezelést ahogy arra felhívják a figyelmemet a könyvben, és az Epson honlapjára felkerült segédleten is. 3 pont van a szinkezelés alatt: Szinvezérlők, ami lehet Epson standard, Epson Vivid, vagy Adobe RGB. A második lehetőség valami Photo enhance, a harmadik pedig valami ICM, ami alatt egy kipipálható box van (ki, nincs szinkorrekció) felirattal.
    Utóbbit használtam mert erre gondoltam azt hogy teljesen kikapcsolom a nyomtató színvezérlését, dehát förtelem amit produkál a nyomtató.
    Atinták eredetiek, ma vettem bele, nem hinném hogy azzal lenne a probléma. A másik röhejes dolog hogy AcdSee képnézőből való nyomtatásnál sokkal világosabb már a nyomat, de persze egyáltalán nem hasonlít még arra ami a monitoron látható. A képet adobe rgb színprofilba mentettem el, és a photoshop munkaasztala is arra van állítva, mert azt olvastam hogy tintasugaras fényképnyomtatásnál az ajánlott.
    Kérem aki tud valami megoldást írjon mert sok pénzem ment el már tintapatronra, és mind eddig hiába. :(

    CSIRK€H

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Csirkeh #1 üzenetére

    Látom, közben már feltetted a kérdést a helyes fórumban is, ezért a topikot zárom.

    ***

Aktív témák