Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrasferenc

    tag

    válasz christini #7830 üzenetére

    Nekem Epson L486-os nyomtatóm van.
    Különböző helyeken azt telítettséget olvasni, hogy kb. 10 ezer oldal nyomtatása után jelentkezik a használt tintapárna telítettsége. Úgy látom, egy nagy párna van benne.
    A biztonság miatt a telítettség előtt resetálja nyomtatót, hogy ne folyjon ki a festék. Hiába cseréli ki valaki a tintapárnát, szoftverileg is fel kell oldani a blokkolást. Állítólag a három éves garancián belül a szerviz ezt elvégzi költségmentesen. 8-10 ezer Ft-os árakat lehet olvasni, amennyiért a szerviz elvégzi a cserét. célszerű lenne a szervízt megkérdezni.
    A színes fotók nyomtatása nagy mértékben függ a fotópapír minőségétől. Én három különböző papírra nyomtattam ugyan azt a fotót, amelyeken észre lehet venni a különbséget.
    Átlag fotónyomtatáshoz megfelel az Epson által ajánlott fotópapír. Vastag papírt nem ajánlják.
    Az EPSON Value Glossy fotó papír (183 gramm/m2) átlagos használatra megfelelő minőséget nyújt. A jobb minőségű papírok vastagabbak.
    Főleg meleg időben ajánlatos a fúvóka ellenőrző teszt nyomtatását. Rendszeres használat esetén nem szárad be a fúvóka az eddig tapasztalataim szerint.
    Gazdaságos a vele való nyomtatás.

  • atala

    Topikgazda

    válasz christini #7830 üzenetére

    A használt tinta gyűjtőbe gyűjti a nyomtatás, és fejtisztítás miatt keletkező hulladék tintát. Az összes szín egy gyűjtő szivacsba érkezik. A nyomtató számlálja a kinyomtatott oldalakat, és a fej tisztításokat, az alapján számolja ki, hogy mikor kell cserélni.
    Nekem most 56%-nál jár az L805-ösöm 7700 oldal után.

    A tartály csak egy tartály. Nincs chip, és oldalszám számlálás. Neked kell nézni a tartályt, hogy mikor van fogyóban a tinta, és után kell tölteni.

Új hozzászólás Aktív témák