Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Egy-két #48121 üzenetére

    A válasz a kérdésedre: igen. FullHD-ig tökéletes ez a lap is, HEVC kódolást a Gen8 IGP-je tudja hardveresen dekódolni, de csak 8 bitig. A HEVC + 10bitre már nem képes hardveresen.

    (#48128) szasanyi:

    Nem tudom. Win10 telepítés után nem lehet befogni gyorsítótárnak. Bár a sebessége alapján inkább lassítótár lenne. :DDD

    Én megpróbálnám a Win10 után ide telepíteni 1-2 Linuxot játszani, kipróbálni.

    (#48132) Egy-két:

    Amikor a kérdésedet feltetted, akkor épp a kertet gyepáltam. :U

    (#48136) Egy-két:

    Hát, konkrétan nekem pont hétvégén van kevesebb időm fórumozni, mint ahogy a mostani példám is mutatja.

    HEVC támogatás: igen, még mindig kicsit a jövő zenéje, mert még (elméletileg) csak most törhették fel az UHD BD-k másolásvédelmét, ami a kulcsa ennek az egész "iparnak".

    Szvsz. 1-2 év mire a HEVC hardveres dekódolás alapkövetelmény lesz az alsó kategóriában/integrált IGP-k esetében is. Legalábbis a PC-s vonalon. ARM-on ez már pár éve megoldott dolog.

    (#48137) generic:

    Bármire szinte. Csak egyes magyar oldalak "nem engedik" felrakni ezeket. :(((
    Én már várom, hogy minden BD-ből csináljanak fullHD/8 bit újra kiadást HEVC kódolással is. :))
    (A gyerekek mesegyűjteménye így kevesebb helyet foglalna. :D )

    Eladó: Intel NUC J5005, Xbox 360, Daewoo Matiz, Lenovo dokkoló

Új hozzászólás Aktív témák