Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz cobra76 #3022 üzenetére

    Nagyon tetszik a géped és a hozzáállásod! :R

    Én is egy ilyesmit építgetek. Építgetek, mert nem nagyon haladok.
    Az ugye nagy előny a p3-as generációnal, hogy gyakorlatilag elfekvő kacatokból össze lehet szedni az alkatrészeket.
    Én eleve vettem hozzá házat 200W-os táppal. 9200 Se low profilos a vga, de eleve passzív hűtésest kerestem. így ezzel nincs gond. A cpum egy 850-es celeron. :D 100C-ig bírja, így leszedtem a ventillátort. A tápból kijövő levegő majdnem rámegy, úgyhogy némi léghűtése is van. Ezzel együtt 1 óra dvd/dvix nézés után végig lehet tapogatni.

    Forntendnek a geexboxot akartam először. Igaz nagyon macerás a konfigolása, mivel live cd, de ezen kívül egészen bámulatos renszer. Csak ajánlani tudom.
    Sajnos a tv-m már elég régi, így gxel áthidalhatatlan problémába ütköztem:
    - a képet pár centivel elhúzta balra. Sehogy sem lehet visszaállítani középre. :(

    Így váltottam xubuntu 6.06 és freevo párosra. A gyári ati driver telepítésénél hagytam félbe a műveletet.
    Jah! Linux alatt több lehetőség is van a tv-out beüzemelésére:
    - ati-tvout progi. Sajna már nem fejlesztik, de a 9xxx generációig biztos működik. Elég fapados megoldás, de álltalában megy.
    - xorgos nyílt forrísú radeon driver is tud tv-outot. Ennek beállítása kissé macerás.
    - Gyári driver is támogatja.

    Távirányításhoz a lirc projectet nézegesd. Egyik linuxos fórumtársunk mostanába épp ezen dolgozik. itt és itt.

    Én már egy ideje mondom, hogy nem kell feltétlenül 100K+ egy htpc-hez. Az már más kérdés, hogy ha nincs pénzed rá, akkor azt munkával és ötletességgel kell pótolni. Plusz jónéhány kompromisszumot is kell kötni.
    Én most 25K-nál tartok. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák