Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Bep #50 üzenetére

    Nem mind gáz. Illetve a nagy neveket meg szoktam nézni, ami az érdeklődési körömbe tartozik. De elég kevés új filmet, sorozatot nézek, ahhoz képest, amennyit korábban néztem, mikor ezek a streaming szolgáltatók nem voltak vagy éppen csak születőben. Szóval nem miattam fognak elszegényedni, ahogy nem is miattam gazdagodtak meg.
    Az "ingyenes" tartalmaknál, ha szépen kérik, akkor esetleg engedélyezem a reklámokat. Volt már rá példa. Aztán, ha olyan mértékben vagy nem tetsző tartalmakat tolnak, akkor ismét letiltom. Telefonon nem működnek a reklámblokkolók és van egy-két oldal, ahol magát a megjelenítést zavarják a reklámok. Ezzel meg idegesítenek engem, mert nem tudok elolvasni nyugodtan egy cikket.
    Amely oldalak nem engedtek be reklámblokkolóval, azok általában nem is illegális tartalmakat nyújtottak. A legtöbbször valamilyen nyílt információt blokkoltak csak. Máshol meg tudtam nézni.

    Pont ezt a kapitalista világot kellene átalakítani.

    Be szokta dobni a YT a vásárlást, de nagyon ritkán. És akkor is német nyelvű filmekre. Lehet, hogy a reklámblokkolás miatt van, hogy amúgy nem kapok ilyen ajánlásokat. Amúgy YT-n nem nézek filmeket. Se sorozatot. És mobilon sem YT-zem, mert ott nem megy a reklámblokkoló.
    Kipróbáltam reklámmal, böngészőben. Aztán gyorsan vissza is kapcsoltam a blokkolót. Ha meg telón véletlen elindítom, akkor nagyon gyorsan be is zárom.

    Nem annyira a reklámmal van a gondom, mint inkább ahogy és amit a képembe tolnak, azzal. Csinálják meg normálisan. Minden vacak adatot gyűjt, akkor nyomják az érdeklődési körömbe tartozó új dolgokról a reklámokat. Ehelyett mit kapok? Olyat, amit esetlegesen már meg is vásároltam. Arról minek nézzek reklámot? Vagy olyat, ami nem is érint, mint hüvelygomba kenőcs, tampon, stb. Ezeket miért nézegessem?
    Ne villódzanak, ne csesszék az ember szemét a többi tartalomhoz képest, ne ugráljanak, ne jöjjenek elő minden klikkelésnél, stb. Szerintem nem olyan nagy kérés ez a normális, kulturált információmegosztáshoz.
    Értem én, hogy kell a figyelemfelkeltés, de én pont emiatt nem nézem őket. Ha érdekel, akkor úgyis észreveszem, hogy nem villódzik vagy takarja ki az olvasnivalómat.

Új hozzászólás Aktív témák