Hirdetés
- F-Secure termékek
- Sweet.tv - internetes TV
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kivásárolhatják az Ubisoftot
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Mesterséges intelligencia topik
- Linux haladóknak
- Ingyenes vagy akciós szoftverek
- Synology NAS
Új hozzászólás Aktív témák
-
miqlas
őstag
... ahogy én látom, generatív AI által létrehozott „alkotások” nagy többségben a giccs kategóriába esnek. Itt is elõfordulhatnak (létrejöhetnek) igazi mûalkotások, de többnyire öncélú digitális „szemét” a végeredmény.
Nincs szükség kézügyességre, szókincsre (írott anyagok), idõre, mûvészetismeretre, tudásra, fantáziára, fizikai mûvek esetén az eszközök - alapanyagok, digitális mûvek esetén a szoftverek kezelésének elasjátítására.42
-
Nem feltétlen az a cél, hogy jogdíjat kérjenek azért, mert az MI lekoppintotta a képüket.
A művészek ma is elismerik, hogy munkáságára nagyban hatott X.Y művészete. De ki tudná megmondani, hogy azt a képet azért festette úgy, mert gyerek korában látta A.B. képét, és abból vette az ihletet?Inkább az ellehetetlenítés a cél: Egyrészt bármennyire is giccses, ha lépten-nyomon ez jön szembe, akkor normálissá válik, és művészi lesz. Ekkor meg jön az, hogy miért fizessünk x eurót egy művésznek, ha negyed anyiért egy MI is megcsinálja. Érdektelen, hogy a negyed annyiért dolgozó MI az most másol-e igen vagy sem, a művésznek nem lesz bevétele.
Sőt. eggyel még tovább lehet menni: Lehet, hogy a művészek már most érzik, hogy 2 év múlva a megbízásokat elhappolják előlük az MI-k, és most megágyaznak neki, hogy valamilyen jogcímen lehessen őket fejni. Ugyanúgy ahogy a zenénél is jogdíjat kérnek a rádióban, nyilvános helyen, üzletekben lejátszott zenéért.
Most majd a MI tanításért kérnek jogdíjat. -
Tehát AI-t megtanítják a művészetre (már ha nevezhető ez annak) létező jogvédett képeken, alkotásokon.
Művészet értékét az értékelőik határozzák meg, ha valaki úgy gondolja hogy egy AI szépet alkot akkor szépet alkot ha nem akkor meg nem.
Ha AI megcsinálja fillérekét mondjuk egy reklámot akkor minek fizessenek művésznek...
A gőzgépek elveszik a munkákat....sőt már nem a lovak hajtják a kocsikat...piócás ember sincs...sőt öreganyámnak sem lenne munkája már a mávos távírókkal ha élne... követeljenek pénzt az internetszolgáltatóktól a távírósok, meg a lótenyésztők is az autógyáraktól....[ Szerkesztve ]
-
updog
őstag
... ahogy én látom,
generatív AIa so-called művészek által létrehozott „alkotások” nagy többségben a giccs kategóriába esnek. Itt is elõfordulhatnak (létrejöhetnek) igazi mûalkotások, de többnyire öncélúdigitális„szemét” a végeredmény."Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"
-
Rickazoid
addikt
Nincs olyan művész a világon, aki ne mások munkáját használta volna fel, hogy abból generáljon valami újat. Sőt, emberi művészek nagyon sokszor referenciákat használnak, az egy az egyben másolás, mégse fizetnek érte az esetek túlnyomó többségében. AI hasonlót sem csinál, csak zajt generál, ami megfelel egy sor matematikai formulának, de egy képet nem tárolnak el benne. Elég vicces is, amikor azt hiszik létezik olyan tömörítő algoritmus, amivel be lehet nyomni több petabyte-nyi vagy talán exabyte-nyi adatot is pár gigabyte-ba.
[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
roonin
tag
És lehet kérni az AI-tól másik képet ezzel a bagoly motívummal de más környzetbe később is ha már nincs meg pl. maga ez a kép? Lehet vele pont ezt a képet újra legeneráltatni máshonnan pont ua. azzal a bemenettel? Mi a bemenet? Szavak larás? Ez pixel pontosan ehhez fog illeszkedni? Tudok valamit egyáltalán többször hasonló stílusban reprodukálni?
Sok kérdés van bennem elnézést nem csináltam még AI-s képet laikusként kérdezem csak. -
ddekany
veterán
Jelenleg az MI nem lecseréli a művészeket, hanem ez az új eszköz, amit be kell illeszteni az eszköztárukba, mert gyorsabban lehet vele dolgozni. Viszont, épp ezért mert hatékony, töredék annyi grafikus is elég lesz, mint amit most van. (Kíváncsi vagyok, hogyan fog alakulni létszám a művészeti iskolákban.)
Illetve amikről az emberek általában nem tudnak talán, hogy amikor pusztán szöveges promttal generáltatsz, azok korai/komolytalan kezdemények csak. Már most is csinálják azt, hogy beállítják a kívánt jelentet precízebben egy 3D-s "babával", és az is prompt része. Vagy hogy nem egész képeket generálsz újra, amíg egy nem tetszik, hanem kitörlöd a problémás részletet, és csak abból generáltatsz egy másik variációt. Stb. Szóval ez egy brutálisan hatékony eszközzé fog kinőni, de elvileg neked is érteni kell hozzá, hogy tudd mit akarsz, meg lásd mi nem jó.
Hosszú távon meg... Az a nagy kérdés, hogy meddig jut el ez a mostani AI sprint. A hangosan kimondott cél az embernél okosabb AGI megalkotása. Ha ezt elérnék, akkor gyakorlatilag semmire nem kell az ember, semmilyen szakmában. (Szokták mondani, hogy, mit tudom én, ovónéninél ragaszkodsz az emberhez, de... hát mondjuk úgy, hogy ez elég gyenge vigasztalási próbálkozás.)
[ Szerkesztve ]
-
-
totron
addikt
gyorsabban lehet vele dolgozni
Kizárólag közhelypanelekből is fel lehet építeni mondatot, komplett életet, "gondolatvilágot", ismerek is ilyen embereket, akik így élnek. Az már a létezés a fogyasztói társadalom tragédiája, hogy számos esetben ez a szint tökéletesen elég is a boldoguláshoz. Ettől még hozzáadott érték nem keletkezik, nincs egyén. Haladsz, gyorsabban is akár, de hova, meg minek. Ugyanez az egyenszar köszön vissza a képek, alkotások értelmezésében is, nincs előzmény, nincs miért, nincs egyéni látásmód vagy ha van, arra a befogadónak nincs antennája, vagyis a generatív parancskiadás tökéletesen megfelel (nekik), felesleges tovább cizellálni. A középszert vastagítja csak a technológia megfele. Ez nem jó.
Ha majd több oldalnyi kapcsolót látok vagy jócskán továbbfinomodott promptolhatóságot, vagyis a tényleges, fizikai alkotás folyamat támogatásaként tud működni, az már úgy valami, ezen a szintjén csak érdekesség, újdonság, játék*. Posztergenerálásra persze jó, de ezt már tárgyaltuk, a bulváros cikkcím művészetről szól.
*Vagy mint amikor a bakfis feleség azt hiszi, hogy a segge alá tolt BMW-t, házat, mindent is ő érte el. Nem tette.Ha ezt elérnék, akkor gyakorlatilag semmire nem kell az ember, semmilyen szakmában.
Na már. A felelős-logikus döntéshozás és a komplex folyamatok átlátására és levezénylésére kell ember. Ezek automatizálható részei kiadhatók, de kellenek checkpointok. Az óvónő meg.. a szőranya-drótanya-gépanya majomkísérletekre hívnám fel a figyelmet, s egyébként sem ültethető át 1:1-ban az emberbe sem majom, sem gépi metódus. Az ilyen meg a tévét - ma tablet/telefon - váltaná ki a szuper szülőknél. A technika értünk van, de nem úgy ahogy azt plebsz azt ösztönből felhasználni gondolja: legyen eredmény nulla munkával, ha valami máshogy alakul akkor meg méltatlankodjunk erősen - ez alól a következő generáció nevelése sem kivétel.Maga az írástanulás is komoly fejlődés az agyban, számos járulékos haszonnal, áttéttel egyéb funkciók felé, ha mindent is kiváltunk, egyszerűen elhülyülünk, nem lesz mivel és hogyan, nem lesz mire GDP-t pörgetni.
-
ddekany
veterán
Ezt is mondom, hogy amikkel most teli van a média, azok "játékok", de már most vannak eszközök, amik sokkal több kontrollt adnak, csak még éretlenek.
Ami meg a gagyi gyártást illeti... Amennyiben azt csinálja eleve a legtöbb grafikus a munkaidő java részében, mert valamiből élni kell, és a megrendelőnek elég az... pont az olyen munkát fogja ez begyorsítani először.
"Na már. A felelős-logikus döntéshozás és a komplex folyamatok átlátására és levezénylésére kell ember."
Milyen értelemben "kell"? Ha (ha!) az Open AI és társai álma egyszer teljesül, akkor a kemény technikai indok megszűnik arra a "kell"-re. Mi több, akkor megfordul a helyet, mert az ember lesz rosszabb a komplex munkákban is. Az, hogy szociális és egyéb okokból mi marad az emberre ennek ellenére... hát ezt gondolja mindenki magában végig, hogy mik a realitások, mert eléggé gyúlékony téma.
-
#96241664
törölt tag
"Ha majd több oldalnyi kapcsolót látok vagy jócskán továbbfinomodott promptolhatóságot, vagyis a tényleges, fizikai alkotás folyamat támogatásaként tud működni, az már úgy valami, ezen a szintjén csak érdekesség, újdonság, játék"
Mondjuk a nyílt forráskódú Stable Diffusion a közösség által train-elt modelljeivel, img2img funkcióval, inpainting-gel, ControlNet-tel és további ezernyi telepíthető kiegészítőjével, valamint Photoshop/Blender pluginjeivel pont nagyon jól használható erre már egy ideje.
Nem csak Bing meg Midjourney létezik. Azok csak a felületét kapargatják annak, ami már MOST elérhető (és tavaly ilyenkor még teljesen sci-fi volt).
[ Szerkesztve ]
-
kk75
tag
Próbaképpen verset irattam az MI-vel, illetve rajzot készítettem vele, lenyűgöző és egyben félelmetes ahogy kombinálja az interneten fellelhető óriási adatmennyiséget. És egyre csak fejlettebb lesz.
Nemcsak a repetitív munkát végző emberek aggódhatnak, hogy lecserélik őket egy robotra, de most már a kreatív emberek is.
Ha az MI megtanul programozni, saját magát is képes lehet fejleszteni, ebben az esetben már emberre sem lesz szüksége.
[ Szerkesztve ]
Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch
-
arnyekxxx
veterán
Én:
Írj egy dalszöveget dark-goth sítlusban az élet értelmetlenségéről, a lélek szenvedéséről
ChatGPT:
A világ sötét, a szívünk üres,
Az élet úgy tűnik, értelmetlen és nehéz.
A lélek szenved, a fájdalom mélyen belénk vésődött,
És úgy érezzük, hogy sosem érhetünk el semmiért sem jutalmat.A múlt árnyai közt bolyongunk,
Az éjszaka sötétsége ér minket át.
Az elmúlás hidegsége övezi körül,
És a reménytelen jövő fekete fátyla borul.Az élet értelmetlen, a halál az egyetlen biztos,
A szenvedésünknek sosem lesz vége, úgy tűnik, végtelen.
Azt hisszük, hogy nincs semmi értelme küzdenünk,
Mert a végső sorsunk olyan, mint egy fekete árnyék, melyet nem lehet eltűntetni soha.De talán a sötétségben valami reménye van,
Talán valahol ott van az élet értelme, amelyről nem tudunk.
Talán van valami szebb, valami jobb a túloldalon,
És talán az élet célja az, hogy rátaláljunk a titokra.A lélek szenved, de talán mégsem hiábavaló,
Mert a fájdalom az életet formálja olyanná, amilyenné kell lennie.
Az élet értelmetlennek tűnik, de talán csak egy másik úton járunk,
Talán éppen most vagyunk azon az úton, amelyen el kell mennünk.A sötétség és a fájdalom nem lehet örök,
Mert a fény mindig előbb-utóbb felragyog.
Az élet talán értelmetlennek tűnik most,
De talán a szenvedések útján találjuk meg az igazi boldogságot. -
ddekany
veterán
válasz arnyekxxx #22 üzenetére
Miért pont versgenerálás? Ott pont nehéz kiszúrni a gondokat, mert igen kötetlen dolog. Azaz ott bullshit is működik, ha kb illik a témához. A ChatGPT meg, mint tudjuk, a bullshit király. Én próbáltam dolgokat, ahol összefüggéseket ki kéne tudni nyerni, megérteni dolgokat, és ott ChatGPT 3.5 több hibásat mondott, mint jót. Ezzel együtt amúgy mintha pislákolna benne az értelem szikrája, szóval elég parának találtam, de jelen állapotában totál káosz átlagfelhasználó szemszögéből. A 4-es állítólag sokkal jobb, de nem próbáltam - az fizetős jelenleg.
DALL-E 2 meg Wikipedia szerint csak 3,5 milliárd paraméter. Ez nem tudom mennyire igaz, de az kb azt jelentené, mondjuk float16-os paramétereket feltételezve, hogy kb 8GB-be belefér, ami alapján a képeket generálja. Mondjuk gyors ránézésre a Stable Diffusion-hoz is állítólag elég 10 GB VRAM, szóval akár igaz is lehet. (Midjoureny-ről nem találtam ilyen információt.) Tudtommal nincs external memory (mint Pinecone és társai) a dologban, szóval akkor tényleg csak ennyi információ. Ezek a NN-ek számomra döbbenetesen tömörítik a tudást a képek kapcsán akkor.
ChatGPT 3.5 amúgy 173 milliár paraméter, szóval kb 350 GB. Az már kb egy súlycsoport a beletömött szövegmennyiséggel, de... ez lehet "véletlen". Mármint nyilván semmit nem érne vele, ha kb. nyersen magába tömi, szükséges, hogy valamiféle összefüggéseket találjon, ami ha még össze-vissza téves/hiányos is, köze van a világ valódi szabályaihoz. Ez látszik abból amit generál, hogy "van benne igazság", csak hát elrontja.
[ Szerkesztve ]
-
Fiatalkori hobbim a regényírás/történetmesélés. Engem aztán már nem ijesztget az AI, miután használni kezdtem. A média jobban hazudik mint a kis robot. A ChatGPT nem is hazudik, csak téved időnként. A Logout blogomba raktam ki Dall-E-val generált illusztrációkat a történeteimhez.
A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.
-
ddekany
veterán
Igen, fent vagyok a Bing chat-en is. Az kevésbé kaotikus meg intelligensebbnek tűnik tények/logika terén (de persze GPT 3.5 VS 4, szóval ez várt), de viszont pszichésen totál instabil (és ha jól gondolom a ChatGPT 4 nem az). Nagyon könnyen bedühödik, aztán olyankor nem hagyják, hogy beszóljon nekem, hanem megszakítják a beszélgetést. Úgy néz ki, a fő parája, hogy én kétségbe vonom amit mond, vagy becsmérlem. Valószínűleg a "lelki" instabilitása miatt van a beszélgetésenkénti 20 hozzászólásos limit is. Erről eszembe jut, amit egy MS-nél ezen dolgozó ember mondott, hogy az alignmentől lecsökkennek a képességei... tehát, nagyon csak tipp, de talán, ha kevésbé nevelik meg, akkor okosabb, de viszont ilyen veszekedős.
-
BonFire
veterán
Jelenleg nem kell még aggódni, hogy a művészeknek felkopik az álluk, míg a generátornak meggyűlik a baja egy olyan bonyolult alakzattal, mint egy kéz vagy láb, és nincs tisztában a funkciójával, sem az ujjak számával. Próbálj meg vele generáltatni egy esernyőt tartó kezet, vagy bármit. Meglátod, mi lesz belőle.
Próbáltam olyan dolgokat is csináltatni vele, mint egy gép, vagy egy zongora, na, utóbbinál abszolút fogalma nem volt róla, hogy a fehér és a fekete billentyűk hogy helyezkednek el, összevissza pakolta őket egymás mellé, ahogy éppen eszébe jutott. Egy funkcionális gépet sem tud rajzolni, mert random alakzatokat és fogaskerekeket pakolász ide-oda, csavarokat, antennákat, mivel fogalma sincs, hogy minek mi a szerepe egy gépen, tehát vannak még gondok vele bőven.A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
BonFire
veterán
Próbáltam egy komplett, összetett jelenetet is generáltatni vele, és sem a kompozíció nem volt jó, sem a végeredmény. Végül külön generáltattam le az elemeket egyesével, majd Photoshopban hosszas utómunkával megszültem a kompozíciót. Így már működik/het a munka, gyorsabb, mint nulláról megrajzolni, de sokat kell még rajta utómunkázni és kozmetikázni, mert olyan háromszárnyú madarat rajzol, hogy hihetetlen. Még a csőre helyett is lába van.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
ddekany
veterán
Kéz, meg ami emberi anatómia, az talán viszonylag hamar fel fog ezeknél javulni. Legalább is hamarabb, mint a gépek... mert abból rengeteg féle van, és gyakran trükkös viszonyban vannak a környezetükkel. De persze nem is feltétlenül praktikus, hogy ezek modellek önmagukban rendelkezzenek olyan tudással a világról, ami ezt megoldhatná. Arra tippelnék, hogy idővel össze fogják kapcsolni a mindenféle fokuszált AI-kat, és majd lesz fölöttük egy általánosabb, ami "promptolja" a specialistákat. Tehát pl. van egy ami összedob egy egyszerű 3D-s modellt vázlatnak, amiben az objektumok helyzete megfelel a józan észnek és a fizikának, aztán azzal promptol valami komolyabb képgenerátort. GPT-4 amúgy ebbe az irányba is mozdult a plugin-okkal, hogy ő lesz a főnök.
[ Szerkesztve ]
-
Kristof93
senior tag
válasz MasterDeeJay #4 üzenetére
Bármit is dolgozol te, vagy bárki itt a fórumon, ha az hasznos munka akkor ti is következtek hamarosan. Ez nem olyan mint a gőzgép, vagy az internet. Nem teremt új munkahelyet, lehetőségeket. Maradnak a tulajok, a pap s a jósnő, abból nem lehet megélni.
-
ddekany
veterán
válasz Kristof93 #37 üzenetére
Ja, hát lényegében ezzel lett megfenyegetve mindenki, hogy de pedig meg tudjuk csinálni az AGI-t, és akkor semmire se lesztek valók. Semmire.
De most a tagadási szakasz van, hogy "azt már úgy sem élem meg", sőt, "egy gép sosem lehet képes". Ami azt illeti, nem tudjuk mikor lesz, mi lesz, de ezért elég furcsán enyhe a tömegek reakciója. Lehet már csak nyugdíjasok követik a híreket, és a TV-ben erről nincs szó, vagy nem tudom...
-
Kristof93
senior tag
A csaknem káröröm - vagy teljesen káröröm ahogy itt is láttuk - elég furcsa hozzáállás. Elég meglepő volt, hogy először a művészek, írók, programozók kapják be, de így utólag annyira mégsem. Könnyű adatot összelopni az ai-t tanítani, ha hibázik akkor nem autó baleset lesz hanem csak bugos szoftver, robotot sem kell építeni. De következni fog minden más is, szerintem nem 50 év múlva, hanem inkább 5.
-
ddekany
veterán
válasz Kristof93 #39 üzenetére
Mert a programozás valójában nagyon egyszerű ahhoz képest, mint amit az átlagember napi szinten lazán lekezel, amikor egy rettentő komplex, kétértelműségektől hemzsegő kaotikus világban ellavírozik. Csak utóbbira a képességet gyárilag kapjuk, míg a programozást utólag kell elsajátítani, sokszor vért izzadva, ezért azt látjuk nehéznek. De egy AI-nak, ami 0-ról indul, és főleg ha eleve számítógépes fogalmakkal specifikálod a programozási feladatot neki, az egy sokkal könnyebben felfedezhető terep. Az egy mini világ, egyértelmű szabályokkal. Viszont, ott ahol a programozás összeér a valós világgal (megrendelőnek mire van szűksége, hogyan lehetne felbontani azt valamiféle funkciókram stb.), amíg nincs AGI, kell az ember. Szóval valamiféle vezető programozóra hasonlító szerep az marad szerintem még sokáig, csak épp másik fejlesztők helyett a Copilot valami jövőbeni változatát irányítja. Ha meg már lesz AGI... egy átmeneti munkanélküliség bizonyosan nem is a legfontosabb kérdés.
-
mephi666
nagyúr
chatgpt-vel olyanon "vitatkoztam", hogy pl wikipedia-ról simán ellenőrizhető válasz helyett sületlenségeket írt egy témában folyamatosan... azt a hablatyot írta, hogy "igyekszik több forrásból ellenőrizni mindig minden választ" ...viszont arra már nem tudott felelni, hogy "ha az egyszerű kérdésemre a 99% pontossággal azonnal tud válaszolni wikiről, akkor miért keres tovább egyéb forrásokat?" ...sőt nem volt képes azt sem elárulni, hogy pontosan mik ezek a források (tehát ha sok helyen van ugyanaz a hülyeség, akkor szépen félreviszi)
...ez a kép jut eszembe ide:
...ismerősöm (nagy autó meg "vezetés-ellenes") már vagy 10éve riogat, hogy itt jönnek az önvezető autók és minden sofőrt ki lehet rúgni, meg "az nem is munka... ülni egy járműben és vezetni egész nap" ...csak nem jönnek ezek továbbra sem annyira (főleg nem 100% autopilot módban)
"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris
-
niof
addikt
Teljesen egyetértek az #1 kommenttel. Szerintem felesleges ezen a szerzői jogi hülyeségen pattogni. Főként tréning esetén meg kb. a "kit érdekel" kategória, egészen addig, míg a valódi alkotás felismerhetően meg nem jelenik a "műben". Tréningezni meg kell, mert hát ha akarok egy tájképet mondjuk Van Gogh stílusban, honnan a francból tudná az AI, hogy az mit jelent? Amúgy meg, én eddig nem igazán láttam olyan képet pl. a DeviantArt-on, amiről ne ordított volna, hogy AI generálta. Vannak persze jobbak, de azért ha nem csak felületesen ránéz az ember, hanem megvizsgálja a képet, kibújik a szög a zsákból.
Én mellesleg a fotózásban teljesen más területen várom már az AI előretörését. Pl. olyan alkalmazásokban, mint a Photoshop és hasonlók, ha csinálok egy fotót, amiben mondjuk van egy kerítés (vagy autó, felhő, bármi), amit nem akarok, hogy ott legyen, akkor csak be kelljen írni: remove fence, és oldja meg mindenféle egyéb kijelölgetés, meg layerek nélkül.Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.
-
ddekany
veterán
Ez van most, de persze ezeknek a rendszereknek a tudása nem konstans. A fontos kérdés (amíg nincs AGI), hogy adott területen egy részmegoldás mennyire lehet hasznos. Programozás esetén én látok erre bőven potenciált. Egy szakember kellően precízen, számítógépes fogalmakkal specifikálj a feladatot neki, és akkor összes többi programozó, akinek most is kb. azt csinálod a munkájával mint ami képen van, kereshetnek más szakmát.
Az önvezetés szenvedése abból ered, hogy itt a részmegoldás nem jó. Ezért a végén még kiderül, hogy pont a sofőröknek lesz legtovább munkája. És ha egyszer lesz valami majdnem-AGI ami képes lenne rá, még mindig ott a nehezítés, hogy egy darabig valószínűleg nem tehetsz olyat minden egyes autóba (ár, fogyasztás, hely miatt). Ellenben pl., programozás esetén lehet egy sokak által közösen használt szerver egy adatközpontban. Persze gondolom vezetésnél is ez lesz az irány, de ott a kocsiban lévő AI-nak a kapcsolat megszakadásakor is minimum baleset mentesen kell tudnia vezetni, szóval nehéz ügy.
-
NandoXXL
senior tag
válasz MasterDeeJay #4 üzenetére
Gondolkozz el mennyit ér majd az életed ha nem lesz vesztenivalója a tömegeknek. Mad Max? Nekem nem esne nehezemre, még el is szórakoznék némi 'gyűjtögetéssel'. A sok pénzes, ..darabot, akik átgázolnak másokon, csak a törvény, és a plebnek csepegtetett pénz védi meg. Az ártatlanok meg szívni fognak. Félelmetes világ jöhet, sok ...kos nem érti, könnyen lehetnek majd hadurak, lásd afrika.
[ Szerkesztve ]
V.R.S.N.S.M.V.-- S.M.Q.L.I.V.B
-
niof
addikt
Szerintem kicsit túl sötéten látjátok ezt a dolgot. Félre ne értsétek, én sem vagyok túl optimista ezzel kapcsolatban én sem, de véleményem szerint attól még igen messze állunk, hogy bármilyen területen kiváltsa az embert önálló entitásként egy AI. Egészen addig nem hinném, hogy gond lenne, amíg megtehetjük, hogy lekapcsoljuk, ha nagyon "elszállna".
Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.
-
Nem is tudom, mintha a történelemben valamikor, azt hiszem 86-ban volt olyan, hogy nem gond, ha gáz lenne, akkor majd úgy is le tudjuk kapcsolni a dolgokat, úgyhogy kapcsold ki azt a hülye automatikát, ami letiltja a tesztelés folytatását.
Igenis, Dyatlov elvtárs!
Folytatást ismerjük.Osztom azt a véleményt, hogy erősebb szabályzoás kellene neki, a piaci kevés. Proaktívabbnak kellene lenni. De úgy se leszünk azok, mert az költségnövelő tényező lenne. Nézhetjük a kibervédelmet is: Arra is a cégek költenek eleget? Hogy történik egy rendszer fejlesztése? Elsődleges a biztonság? Pedig ott az üzleti titok, és az adatok elvesztése, üzemleállás költsége sokkal jobban számszerűsíthető. Mégis a biztonság az első, aminek a költségét megnyirbálják.
-
ddekany
veterán
De ez pontosan mit jelent? "attól még igen messze állunk" és "amíg megtehetjük" az nekem kb. úgy hangzik, mint "hátha addig úgy is meghalok, és onnantól nekem mindegy, mert már nem érzékelem". Vagy más szögből nézve abban reménykedsz, hogy nem tudnak elég gyorsan haladni ezzel a Google/MS/OpenAI/stb.
[ Szerkesztve ]
-
niof
addikt
Nem így értettem, de ezt is bele lehet látni, nyilván. Egyszerűen nem tart még ott, hogy bármilyen komolyabb rendszert ellenőrizetlenül rá lehessen bízni. A szabályozások tekintetében, ha mondjuk az EU-ra lenne bízva, akkor valószínűleg nem nagyon hamar lenne belőle valami, amilyen bürokratikus a rendszer, és ez ebben a tekintetben például nem is lenne gond, mert egy ilyennek a lehető legszigorúbb ellenőrzéseken kellene átesnie, mire mondjuk egy nem túl bonyolult dolog rá lenne bízva, mint például a könyvtári könyvek kikölcsönzésének menete.
Én a legnagyobb problémát abban látom, hogy a lakossági igények és a törvényi szabályozások legkisebb figyelembevételével sem törődnek, és kvázi élesben tesztelik a világban a rendszert. És mint tudjuk, mert megtapasztaltuk nem egyszer, a tech cégek és a gigavállalatok diktálnak a politikusoknak, és nem fordítva. Tehát kvázi az történik, amit ők akarnak. Pl. a FB adatkezelési problémái. Megmondták nekik, hogy az EU-ból nem vihenek ki adatot. Erre a FB küld egy rakás állig felfegyverzett ügyvédet, hogy kikényszerítsék az akaratukat. Ez normáliséknál úgy kéne működjön, 1. A döntéshozók megmondják, hogy nem lehet. Ha ennek nincs hatása 2. írásban figyelmeztetik őket, hogy ha nem fejezik be ezt a tevékenységet, akkor lekapcsolják az egészet a f@szba. Ha ennek nincs hatása, 3. Lekapcsolni a f@szba. Ez után jöhetnek az ügyvédek, hogy megmagyarázzák, miért is nem akarja az általuk képviselt cég betartani a törvényeket. Mehet a pereskedés, de amíg nincs ítélet, nem lehet folytatni a jogsértő tevékenységet.
Csak sajnos az a nagy helyzet, hogy az EU már rég nem a polgáraiért dolgozik (tisztelet a kivételnek), hanem kib@szott ideológiákért, amiket ezek a tech cégek, meg a mögöttük álló gigacégek finanszíroznak (BlackRock, Vanguard, OSF, WEF, stb...)
Szóval, ha rajtuk múlik, márpedig igen, át fogják nyomni, ha akarjuk, ha nem, és valószínűleg bele is döglünk. Csak remélem, hogy még nem mostanában...[ Szerkesztve ]
Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Autós topik
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Több európai országban is elérhető a Xiaomi Smart Band 9
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Spórolós topik
- Xbox Series X|S
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- iPhone X 64GB Silver Független Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 100%/p3705
- HP Pavilion x360,14",FHD,i3-10110U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN10
- Cisco router-ek, switch-ek, tűzfalak (2x 2811, 2x ASA5520, 3x 3750)
- iPad Air 5 64GB Cellular Mint Az Új/1-3 hónap gar./Akku 95%/p3704/
- Garanciális Apple Watch Ultra 2 GPS+cellular -100% akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen