Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz orbit_ #4 üzenetére

    Viszont egy-egy ilyen fejezetre nagyon kevés 6-12 óra, elég felületes lesz.

    Ezzel egyetértek, de azért pár dolgot hozzátennék: egyrészt ez nettó óraszám (ehhez hozzájön a tanárok által elkövetett egyetemi jegyzet, ami a legtöbb tantárgy esetében 40-60 oldal átlagosan), másrészt a következő félév anyaga és tárgyai még nem ismertek (reményeink szerint a gyakorlati részek majd akkor jönnek), harmadrészt egy ilyen tanfolyam kapcsolatépítés céljára a legjobb.

    "ISACA elismerje ezt a képzést a CISM-mel egyenértékűnek"
    Sok sikert ezzel

    Az egyik oktató (főosztályvezető a KIM-ben) azt mondta, hogy nagyon komolyan rágyúrtak a témára. Ha de jure nem is lesz belőle semmi, de facto még elismerheti a szakma, az meg a tanulók szempontjából ugyanaz.

    Szerintem ezek a témák nem rakétatudomány szintűek, könyvből(amazon, 20-30eFt-ig 2-3 db), ingyenes podcastokból is jól tanulhatóak, én anno így készültem a cissp-re.

    Na ja. De azért sokat segít, ha nem úgy kell összeollózni a dolgokat. Viszont az autodidakta módon tanultak tapasztalataim szerint mélyebb ismeretek szoktak lenni, valahogy jobban rögzülnek.

    viszont elvégzés után ott is az egyéni fejlődés ami a legfontosabb,

    Mint minden esetben. Egy CISA vizsgát is el lehet végezni úgym hogy utána semmit sem tanul a delikvens, és megsem veszik el a papírja: a szükséges pontszámot össze lehet hozni himi-humi konferenciákra való beüléssel, meg az ISACA újság megrendelésével stb. Ezt pontosan tudja a KIM is, és ez is egy érv (még ha desktruktív is) a honosítás mellett.

    Summa summarum: nem csodaszer ez a képzés, de azért jó alap lehet a későbbiekre.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák