Új hozzászólás Aktív témák

  • prmcsk

    addikt

    válasz .DLL #28 üzenetére

    Ez értem, de pont el kéne indulnia valaminek a villanyautó témában, ami nem a gyártók hivatalos hozsannájáról szól, hanem az objektivitásról. Hangoznának el itt pro-kontra vélemények, mert ebből tanulnánk mind...

    A technológia, vagy száz éve adott. Akkor is és most is a legnagyobb megvalósíthatatlan az akkutechnológia...
    Már máshol is leírtam: Ahhoz, hogy a hagymázos lázálmokat leszámítva egyáltalán alternatíva lehessen, újra fel kéne találni az akkumulátort.

    Fő autóként az nem alternatíva, hogy egy 550-600 kilogrammos akkupakk 40-50KW-nyi energiát legyen képes tárolni a mai "csúcstechnológia" mellett. Ennyi energia 4 liternyi benzinben van.

    De az sem elfogadott, hogy bármit is fejlesztenek rajta, az egyre drágább és ritkább anyagok bevonásával teszik, mert ezt mi fizetjük meg és a felhasználónak soha sem lesz gazdaságos, ha az egyén esetleges bigott "zöldségtudatosságát" nem számítjuk.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Új hozzászólás Aktív témák