Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    A bújtatott költségek "mások fizessék meg és bizta nem hárítják át" hülyeség helyett továbbra is tessenek a hálózat cégek egymásnak elszámolni a forgalom (kapcsolatok áteresztőképessége) költségeivel. A végponti netszolgáltató olyan csomagokat hozzon létre, amivel megéri működnie, ne rinyáljon azért, hogy a 10x-100x -osan eladott sávszélesség van amikor belassul, ha tényleg használják. Ne kamu giga sávszélességekkel reklámozzák magukat, hogy nagyotmondásban felüllicitálják a konkurenciát az ügyfél becsábítása érdekében.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #17 üzenetére

    A sebesség maga egy forgalomlimit is.
    A starlinknél pl észak-amerikában bevezették, hogy van egy mennyiség, ameddig bármikor a hálózatban elérhető elgnagyobb sebességgel ment. Afelett pedig szolidabb sebességre korlátozta a teljes forgalmát. Ezen kívül bizonyos napi időszakokban, amikor kevesen használják szintén sebességlimit nélkül, amit bír.

    Ha meg nem akarjuk bonyolítani, akkor lehet úgy is, hogy nem a max csomag a jelképes árú és ahhoz képest nem éri meg kisebb csomagot venni, hanem rendes áron a csúcs csomag és a kisebbek arányosabban olcsóbban.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #23 üzenetére

    Azzal számolsz el, akivel felmenő ágon össze van kötve a hálózatod. Egyébként sem forgalom, hanem sávszélesség alapján szokás szerződni a kábelre.

    Ha nem vagy képes gigabitet szolgáltatni, mert ahhoz túl olcsó a csomag, akkor az ügyfeled felé tartsd a markod, hogy emelni szeretnél. Hazug mód az, hogy közvetve akarod megfizettetni, csak hogy olcsóbbnak tűnhess a konkurenciánál, mert te a netflixszel szeretnéd beszedetni az internetkapcsolat díját az ügyféltől.

    Persze, hogy nagyon olcsó a csomag, hogy az overprovisioning miatt rengeteg ügyfél közt osztod el - a garantált sebesség kéne, hogy a mérvadó legyen, ami reálisabb, de belehajszoltáltok egymást a hazudozással a több gigabit névleges sebességbe már.
    Persze, hogy kb mindenki a legnagyobb csomagra fizet elő, ha pár százassal olcsóbb a legkisebb csomag. Azért csináljátok így, mert a kis csomaggal is ugyanakkora a költségetek, mint a naggyal, valójában nem olcsóbb a kis csomag kiszolgálása, mert ugyanúgy kell hozzá az infrastruktúra.

    Ismerem az overprovisioninget, alapból nincs is vele baj, bele is van írva a szerződésbe, hogy nem gigabit a garantált, hanem pár tíz vagy pár száz megabit. A pofátlanság ott van, amikor az overprovisioning miatt sírtok, hogy de hát van amelyik ügyfél tényleg forgalmaz és hát ezért a többieknél sem lesz meg a max sebesség, mert használják és osztoznak rajta. Kevesebbet tessék ígérni vagy a max sebességkorlát szerint jobban súlyozni a csomagok előfizetési díjait, hogy ne mindenki a max csomagot válassza, akár kell neki akár nem.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    de minden csűrés csavarás nélkül, a netszolgáltatók emelni szeretnének. Csak úgy akarnak emelni, hogy az ne legyen nyilvánvaló. Ahelyett, hogy a csomagjaikat változtatnák meg úgy, hogy a nagy fogyasztóknak drágábbat kellene választani, mással akarják beszedetni az ügyféltől. Szerintem meg szedjék be az ügyféltől ők.

    Az már technikai kérdés, hogy ezt hogyan lehet megvalósítni, de nem lehetetlen.

    A starlink féle x giga teljes sebességű, afelett lassabb, üresjárat napszakban teljes sebesség az nem hülyeség. Nem kell ám, hogy minden ügyfélnek egy napon legyen a fordulónap, hogy mindenki ugyanazon a héten tolja szét a hálót, hanem szét lehet szórni az ügyfelek fordulónapját - mobilszolgáltatóknál is van így, de talán vezetékes telekomnál is.
    Aztán lehet csomagot csinálni az alapján is, hogy mennyi a teljes sebességű rész határa, meg úgy is hogy mekkora sebességek vannak benne. Vagy plusz pénzzért újabb x giga teljes sebességűt kínálni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Toltotollkin #29 üzenetére

    Ezt a szolgáltatónak kell kiszámolnia a forgalmi statisztikái és a saját átviteli kapacitása függvényében, hogy mit bír a hálózata. És aszerint húzni meg a feláras határokat. Úgy lehet versenyezni, hogy melyik szolgáltató tud jobb ajánlatot adni, milyen ügyesen tud fejleszteni.

    Viszonyításképpen 138 óra körüli 4k netflix visz annyit. Vagy minden másnap új játék telepítése steamről.

    Nekem rengeteg streaming megy, a szolgáltatómnál már nem látom a forgalmi adatokat sajnos. Szerintem 4523 forintnál többet is hajlandó lennék fizetni érte.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz dolon75 #31 üzenetére

    az nem kérdés, hogy árat emelnek. Ha nem lehet fenntartani a rendszert a jelenlegi havidíjjal, akkor szerinted mi lesz? Ingyen adják? A mostani díjakból fenntarthatatlan működés az érvük, csak másokra mutogatnak, hogyy az áremeléskor ne rájuk haragudjon az ügyfél, hanem egy harmadik félre. Meg ha lehet, akkor fejlesztés helyett elköltenék másra és mindig a harmadik fél a hibás, ha valami lassú.

    Viszont ahhoz, hogy tudjam melyik szolgáltatóval érdemes szerződnöm, látnom kell a valós árat. Nem pedig azt, hogy a szolgáltatók két fillérért hirdetik a szolgáltatást, miközben csak olyan tartalmat engednek be a rendszerbe, ami kifizette a védelmi pénzt. Azt is velem fizettetik ki, csak teljesen követhetetlen módon.

    Ha valaha megvalósul ez a sunyi rendszer, akkor annak az lesz a vége, hogy rájönnek a nagy cégek (google, amazon, facebook...), hogy mi a rákért fizessenek kábelhasználati díjat minden jött-ment szolgáltatónak, amikor ők maguk is rendelkeznek infrastruktúrával. Majd nem internet lesz, hanem céges hálózat. Jelenleg is ott vannak az adatközpontokban a saját szervereik, vannak saját hálózataik is némelyik országban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák