Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #35 üzenetére

    Pontosan ezt írtam én is: a társasházban a lakások felében van mellékvízmérő, a másik felében nincs (és nem is nagyon van rá esély). Én egy ilyen házat ismerek közelről, nem csak a számokat, hanem az arcokat is. (Kollégák és hivatásos közös képviselők szerint az eset nem egyedi.) És pontosan ezek az arcok (pontosabban az általuk tanúsított hozzáállás) pontosan egybeesik azzal, amit a haverok / haverok gyerekei részéről tapasztalok: ami ingyen van, azzal nem kell takarékoskodni.

    Igaz, ez egy kb. tíz éves beszélgetés, de egy ismerősöm büszkén jelentette, hogy ő folyamatosan 3D 4K-s filmeket tölt le. A címeket nem is nézte, csak azt, hogy ezek a paraméterek teljesüljenek. Nyilván nem tudta mindet megnézni (saját bevallása szerint tízből egyet), ráadásul akkor is ment a letöltés, amikor elutazott vagy másfél hónapig nem volt tévéje. Sok terabájtos pufferbe töltött majd törölt...

    Ez akkor meglepett (én még a 2400-as betárcsázós korban kezdtem...), aztán pár éve, amikor belekerültem a mai gimnazisták, egyetemisták világába, döbbenten tapasztaltam, hogy ez szinte általános.

    Baromi kíváncsi lennék, hogy jelenleg az internetforgalom mekkora részét teszi ki ez a teljesen meddő, devnullba irányuló menet...

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák