Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    válasz Alogonomus #37 üzenetére

    Itt van az, hogy egy adott user mennyire van képben az online biztonsággal.
    Szerintem a nagy része nincs tisztában vele, és amikor az 123456 típusú jelszóval, kikapcsolt MFA esetén lenyúlják a fiókját, megvonja a vállát, és csinál egy másikat, de már 123456! jelszóval.

    Ezzel nem lehet mit csinálni, mert az emberek ezen csoportja sosem fog ezzel foglalkozni.

    A másik, hogy mi mennyire kényelmes.
    Van az FB/Google/MS/Twitter/stb login, ez jó, mert csak egy jelszót kellett megjegyezni.
    Ezért választotta sok ember ezt, persze ezek a nagyok jól rá is játszottak erre, hogy magukhoz kössék a usert. De ezeknél nincs ott a jelszó, csak egy lenyomata (remélem...)

    Van az, amikor egy böngészős plugin a valahol tárolt jelszót odaadja a weboldalnak.
    Lásd LastPass, ahol vittek jelszavakat tartalmazó, titkosított állományokat is.
    De ez is kényelmes volt, sok eszközön ment.

    És van a helyileg tárolt, titkosított jelszó lista, pl. KeePass.
    Ami nincs felhőben, ellenben kényelmetlen használni.

    Én e kettőt, a tudatlanságot és kényelmet tartom annak okának, hogy sokan mentek pl. FB auth felé.
    Ami amúgy nagy valószínűséggel leválasztható lehet az FB-ről, csak akkor meg ki fizeti az üzemeltetését.

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Alogonomus #37 üzenetére

    Túlspilázod.

    Többtucat regisztrációm van mindenféle oldalakon egy rakás e-mail címmel (meg változó felhasználónévvel), van egy x karakteres alap jelszavam, amit kiegészítek egy adott site-ot leíró előtaggal (néha nagybetűvel), meg a legtöbbször egy kétjegyű, általában nem változó számmal (egyszer-egyszer évszámmal), a belépési adatokat meg elmentem egy TXT-be. Mivel a password logikusan épül fel, 10-ből minimum 8-szor nem is kell segédlet, a fontos helyeken meg ott van pluszban a kétlépcsős beléptetés.

    -------------------------------------------------------------------------

    (#41) Alusky: Nem hinném, hogy az agyrohasztás és népzüllesztés egyik (fő?) fellegváraként pózoló Féjszbukk beszántása felett ült halotti tor bajokra utalna.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • adlersson

    aktív tag

    válasz Alogonomus #37 üzenetére

    "de ezzel évente nő mondjuk 50-nel a "megjegyzendő" bejelentkezési adatainak a párosa." - Szerintem összesen nincs 50 felhasználóm. Hova regel évente 50 alkalommal valaki?

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Új hozzászólás Aktív témák