Hirdetés

Keresés
  • Frawly

senior tag

Ja, ezért előrehozom az asztali gép vásárlását, már csak pár hardver hiányzik hozzá, hogy összeálljon a konfig. Az is igaz, ha nem csatlakoztatnám állandóan fel-le az Expresscardot, akkor stabil lenne, de az egész lakásban használom a laptopot, EC csak akkor van csatlakoztatva, ha az asztalnál játszok. Ha viszont valaki állandóra hagyja benne, akkor ez a csatlakozási gond nem fog fellépni. Vagy ha M.2 PCIe csatin használja valaki, vagy Thunderbolt csatlakozón keresztül, akkor is biztosabban csatlakozik.

Amúgy a teljesítménye teljesen jó ennek az RX570-es gGPU-s megoldásnak, pár órát GTA IV-eztem vele, High grafon FullHD-ben teljesen jól viszi, fps-számlálós progit még nem tettem fel, de teljesen sima, min. 60 fps körüli framerate-nek tűnik, latótáv is fel van véve, azt még növelgetni fogom maximumig. Ahhoz képest, hogy a 2 mag 4 szálas, 35W TDP-s mobilproci és a PCIe 2.0 x1 sáv is visszafogja, nagyon jól teljesít eddig. Majd tesztelem még újabb game-ekkel is, mert a GTA IV sem egy mai darab már, de mégis az a fajta játék, amit integrált kártyák már nem szoktak normálisan vinni. Elfutott ugyan HD4000-es GPU-n, de csak 1366×768 lowban, és akkor is elég alacsony fps-sel, épp hogy csak a játszhatóság határán egyensúlyozva. HD3000-es IGP-vel meg sem mertem próbálni, mert tuti játszhatatlan.

A hardveres videódekódolás is működik a kártyával, teszteltem videókkal is.

Linux alatt még nem sikerült működésre bírni a setupot, de meglesz majd az is, tesztelgetem még.

[ Szerkesztve ]

„Az Audacity egy kereszt-emelvény többsávos hangszerkesztő”