Új hozzászólás Aktív témák

  • kzsolt00

    tag

    válasz elnokkur #911 üzenetére

    Egybe letudnám a válaszadást neked is és az előtted szólónak is, mert mindkettőtöket a mPCI érdekli.

    Az egész rendszer kiépítése mPCI és express card között semmivel sem különbözik, csak magukon a csatoló végeken. Egyiket ide, mésikat oda kell dugni. A probléma a mPCI nál az, hogy HOVA is kell dugni, mert ugye 90% ban bontani kell hozzá a házat, hogy az alaplapi mPCI aljzatba bedughasd.

    Az általad említett N5110 et pont ismerem, 2 külön példányát is szedtem már szét többszöris. Fogalmazzunk úgy , hogy elmebaj a gyártó részéről az a kiépítés. Ahhoz hogy hozzáférj tényleg darabokra kell szedned a gépet ugyhogy nállad fokozottan ajánlott lyukat vágni a notebookod aljára hogy elérd a csatlakozót mindig, bármiféle későbbi bontás nélkül. De nálad még az a probléma is fel merülhet, hogy tisztába vagyok vele hogy az N5110 nagyon melegedős. Nagyon minimum ajánlott alá egy laptop hűtő is, ami a friss levegőt folyton nyomja alá.

    A vga kihasználtságod már elég jó lenne, egy 2630qm mellett. A ram bőven jó, de 4gb felett nem mérvadó a különbség annyira, mint maga a proci. Én személy szerint egy GTX 660 at ajánlok, ha pénztakarékos akarsz lenni, de persze ha annyira nem számít a pénz, akkor szerezz be egy GTX 760 at. Személyes favoritom a Gigabyte féle verziók, de ez relatív, kinek mi..

    Tehát egy rendszer az alábbi képpen nézhet ki.

    1--Laptop esetleg egy külső monitorral ( mert több az elért FPS vele, és nyílván jobb is egy nagyobb kijelző )
    2--Egy eGPU alaplapka ( a gpu-t befogadó egység, vagy a hwtoolsos (elvileg komolyabb, DE drágább verzió)
    vagy a kínai exp GDC -s verzió, ami már 7.0 tól véleményem szerint teljesen van olyan jó mint a hwtoolsos és olcsóbb.
    3--Egy VGA, neked jó lesz egy gtx 660 vagy egy 760, pénzfüggően
    4--Vagy egy rendes számítógép tápot használsz, vagy lehet venni dell 220w os laptoptápot, mind a két fajta alaplap támogatja és bírja, ez szintén pénz és szépségvágy kérdése.
    5-- Ezt az egészet összedugod, ha szerencséd van azonnal megy. Erre vagy 20% esélyt adok. Ha nincs és szerencséd van akkor megoldható egy Setup 1.x nevű program használatával a hiba, vagy DSDT override-val, amiről van a fórumon leírás.
    6-- Ha az 5 ös pont nem oldotta meg, akkor nem kompatibilis a laptopod az eGPU rendszerrel, és adhatod el azokat, amiket eddig megvettél.

    Nekem van egy eladó EXP GDC 4.8 asom, és adok hozzá egy mPCI végű csatlakozót is ha kell próbaképpen, de most mondom, mint minden esetben, felelősséget nem vállalok. Ha nem megy a gépeddel az nem az én hibám, emiatt minusz értékelést nem szeretnék

Új hozzászólás Aktív témák