Új hozzászólás Aktív témák

  • kzsolt00

    tag

    Érdekes problémába futottam. Adott egy asus K50id masina, Intel T4400 as procival, 4gb rammal, és benne semmi más csak kizárólag egyetlen egy darab nvidia GT 320m. (nincs semmi integrált kicsi vga)

    A legnagyobb meglepetésemre mindenféle letiltás nélkül a PE4L-t bedugva a mPCI slotba, azonnal van kép a külső monitoron (belső elsötétül természetesen). Eszközkezelőbe bemegyek, és teljesen autómatikusan letiltja a saját GT 320m-jét és engedélyezi a külső GTX 460-at. Most jön a kérdés.

    Tesztként a Performance test 8.0 -át használom, mert egy igencsak jónevű, és nagyon sokoldalú teszter program, legideálisabb eGPU teljesítmény mérésére. A GTX 460 am egy asztali pc be megfelelő környezetben 3000 pontot képes produkálni. Azt várnám, hogy az eGPU sávszélességkorlátjai miatt, leesik ez az érték 25-30%-ot, tehát a laptophoz használván LEGALÁBB 2000 pontot legyen képes produkálni. Ehelyett a kapott érték nem érte el a 700 at sem. valami 600 valamennyi lett. Nem akarom elhinni, hogy össz vissz 25%-t legyen képes kihasználni a kártyának a rendszer. szerintem képtelenség, valami gond lehet. Valami ötletetek van, hogy mi lehet a gond?

    A legfrissebb driver-t raktam fel.
    Ja igen, Setup 1.x. Olyan probléma van még ( ez a második ilyen gép), hogy nem tudom telepíteni a programot. A mountolás (eGPU setup mount) megvan , létrejön a virtuális meghajtó, de mikor rámegyek a setup-disk-image file-ra akár rendszergazdaként futtatva, akár nem, azt írja ki, hogy nem telepíthető, mert az aktuális felhasználó NEM rendszergazda, pedig higgyétek el, hogy ennél jobban nem is lehetne az a felhasználó rendszergazda!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák