Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz cubexHUN #5827 üzenetére

    Thinkpad topikban talán meg tudják mondani, hogy C2Q procit támogat-e a gép. A T9900 a legjobb bele, de az drága, mert top-of-the-line proci a C2D-ók között, ritka, és emiatt prémium áron megy most is, nem ér annyit. Egy alig lassabb T9800 vagy T9600 rendre fele vagy negyede annyiba kerül csak. A szintjét jól írod, egy korai i3-nak felel meg nagyjából.

    Abban is igazad van, hogy a 10-es NV széria overkill egy 2 magos procihoz, de azt is lehet lőni olcsón, használt 1030, 1050, 1050Ti. 1060-1080-as tényleg felesleges bele. A 750-760 teljesen jó, még azt sem tudja kihajtani, de azok már kellően olcsó kártyák.

    Adapterből én Sandy Bridge mobilprocihoz X220-ban a GDC EXP 8.0-val próbáltam (rosszul emlékeztem, nem 8.2), Expresscard-os változattal. Ez tuti működik, de lehet vannak ennél olcsóbb alternatívák is.

    Arra figyelj még, hogy az eGPU-nál, mielőtt használatba veszed, frissítsd BIOS-t a laptopon. Régi BIOS-ok lehet nem kezelik jól az Express Card-ot.

    Tápnak elég bármi, főleg egy GTX750-nek. Nem kell túl minőségi, meg 500+W-os, valami noname 300-as is elég, egymagában a kártyának a fogyasztása nem vészes, hiszen itt nem egész konfigot fog hajtani, hanem csak egyetlen adaptert/kártyát.

Új hozzászólás Aktív témák