Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz Sipi #235 üzenetére

    Üdv a klubban! :)

    Megpróbálom össze foglalni a válaszokat, de ha tudsz egy kicsit angolul, akkor ITT mindent megtalálsz, amit tudni érdemes. (Ez a link egyébként a fórum elején is kint van.)

    Szóval a verzió számról annyi, hogy a 2.1a meg b ugyanaz, csak a "b" egy későbbi revízió amivel egy bizonyos dátum után készülteket gyártottak. Érdemi különbség a 2.1 és az 1.5 között van.

    Késleltetős jumper arra jó, hogy csatlakoztatás után kicsit késlelteti a vga felismerését. Ez azért és akkor fontos, ha folyamat bedugva tárolod, mert ha bios boot alatt is érzékeli a külső vga-t a rendszer, akkor azt fogja alapértelmezett vga-nak használni, így pedig elesel geforce-os vga esetén az optimus és belső kijelző használata funkcióktól. A késleltetéssel ezzel a bios boot alatti időt lehet "kiváratni", de a gyakorlatban sok esetben ez is kevés... Vannak leírások, hogy nagyobb kondi-ra cseréléssel lehet növelni ezt az időtartamot, de én ilyen modot nem végeztem még.

    Másik jumpert őszintén megmondva én sem tudom minek kell. x1-en nekem sem megy, holott elvileg x1-es kapcsolatot használ a rendszer. Másikon meg megy, úgyhogy innen mindegy.

    A jumper-re tényleg atx-et lehet kötni. Elvileg van egy kis pcb amin van egy ki-be kapcsoló amivel a tápot, meg az egész hóbelevancot lehet kapcsolgatni. Ezt sok egyéb módon is meg tudod oldani, nem feltétlen erre van szükség.

    Táplálni a floppy-s csatlakozón keresztül kell az adaptert. Arra figyelj, hogy az adapterhez kapott csatlakozót használd, ne egy esetleg régebbről maradtat, mert ez fel is fogja venni a 75W-ot rajta, amit a régi fdd-k meg sem közelítettek. Így a melegedés miatt kell a vastagabb kábel!

    Mini jack dugón is lehet elvileg "etetni", de ezt nem nagyon használják. Ugyanaz a szerepe, mint a floppy-s csatinak. Egyik elég, ha megy.

    USB-re is rákérdeztél előtte. Az arra jó, hogy az EC sávja többet bír, mint az x1-es pcie sáv, de az x2-t meg nem éri el, ezért tettek usb 2.0-ás sávot is mellé. Rakhatsz rá pl usb hubot egérnek, billentyűzetnek vagy bármi másnak, így komplett "dokkolóvá" fejlesztve az adaptert. :)

    Bármi kérdésed van tedd fel nyugodtan. Jó szórakozást hozzá!

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Új hozzászólás Aktív témák