Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz pyrodarker #2188 üzenetére

    Sajnos nekem arról nem sok fogalmam van, hogy tápellátási dolgokat szoftveresen hogyan befolyásol bios vagy oprendszer, de hogy mostmár 2 gépre is rákötöttem az eGPU-mat, a tapasztalatokból nekem az az érzésem (és nem szakmai meggyőződésem) mintha energiaellátási limitek is határt szabnának az ilyen projekt sikerének. Főleg azután ami a HP 620-szal volt, hogy ment vele az eGPU, de miután beleraktam egy olyan processzort a gépbe amit a gyártó nem is ajánl, olyat ami szériájában a legbikább egy olyan chipset mellé ami meg belépő szintű, és utána nem ment az eGPU, ráadásul ha rákötöm a gépre elmegy az egér is. Lehet hülyeséget beszélek, mert semmi rálátásom nincs hogy a számítógép áramköre hogy mint van kialakítva, de lehet sokszor szimplán azon múlik a siker, hogy egy laptop alaktrészei az energiaellátásához képest hogyan vannak belőve. Ha nagyon a határt súrolja az energiaigény, lehet hiába próbálkozik a delikvens, de ha pont olyan darab a gép, amiben van még fölösleg a limitig, azt ha tweakelve is, de beveszi. Ha ezt előre lehetne mérni, lehet jobban meg lehetne jósolni egy projekt sikerét.

Új hozzászólás Aktív témák