Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz benedekco #241 üzenetére

    Igaz, nekem nem ilyen hangkártyám van, (hanem Emu 02 Cardbus, abban pont van dsp) de megpróbálok válaszolni.
    Szerintem lehet közel realtime-ban effektezni egy gitárt dsp nélküli hangkártyával is, átlag 5 ms latency, amire azt mondják, hogy már senki nem hallja meg, ehhez hasonló értéket midiről simán elérhetsz (legalábbis az én kártyám tudja), ha audio a bemenő jel, az sem lesz ennél sokkal nagyobb. 10 ms meg szintén nem észrevehető. Persze ehhez kell egy gyors processzor és a megfelelő (erősforrásokat normálisan kihasználó plugin), ahogy írtad is. A Reason-ben nem vagyok annyira otthon, azt viszont mindenképp érdemes tudni, hogy nem kezeli a VST plugineket, a beépített dsp-ket meg általában így lehet egy zenei programon belülről irányítani, szóval a reason felejtős szerintem. Próbáld ki a cubase-t (vagy akár az FL studio-t - ott a reasonhoz hasonlóan számtalan beépített plugin van alapból, plusz korlátlanul bővíthető vst pluginekkel).
    Azt mondják az okosok, hogy elvileg az usb miatt nem késhet többet a hang, annyi a hátránya, hogy nem annyira egyneletes az adatáramlás, de állítólag ez a mai kártyáknál már nem gond. (Mondjuk én ezért vettem pcmcia csatolós kártyát, ott nincsenek ilyen gondok.)
    Midivel prüntyögni biztos tudsz, hát eleve arra valók ezek. A gitáros effektezés is szerintem gond nélkül megy, nem egy program van, ami direkt ezt csinálja (pl. Guitar Rig), nyilván nem csinálnának ennyit, ha nem menne csak csúcskártáykkal.

Új hozzászólás Aktív témák