Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz 1füles2 #208 üzenetére

    A DSP-k helyett simán lehet vst-ket használni, kevés olyan effekt van, ami annyira megterhelné a processzort, hogy emiatt akadna. A hangkészlet szintén csak szoftver (ezt nem is értem, hogy van hangkészlete, egyedül a régebbi hangkártyák tudtak hardveresen soundfontokat), tehát ehhez a kettőhöz processzor kell. (De egyik sem olyan durva, ha nem 60 Gb-os zongoramintát akarsz használni, simán tudsz 4-5 vsti-t egyszerre megszólaltatni egy 2.5-ös asztali P4-essel is. (Aminél az M-es procik gyorsabbak alacsonyabb órajelen is, a core-ok pedig még sokkal), szóval ezzel sem lehet gond.
    Az USB-nél az adatátvitel sebességével (az usb kontroller sebességétől függően csak bizonyos számí csatornát tud egyszerre lejátszani) és a szinkronnal lehet gond, mert messze nem annyira "egyenletes" a sebessége, mint a PCMCIA-nak vagy a firewire-nek, de többnyire ebből sem szokott ma már gond lenni.
    A dsp-nek annyi az értelme, amit te is leírtál, nem a procit terheli, így kisebb puffermérettel (=késleltetés) tudsz játszani. (A puffer azért van, hogy amikor a processzor hirtelen nem tud adatot küldeni a hangkártyának, akkor is legyen mit játszani (ne legyen dropout). Hátránya, hogy ez csak a beépített effektekkel működik, amiknél egy normálisabb vsti sokkal könnyebben kezelhető/testre szabható és még jobban is szól.
    Nekem amúgy emu 02-m van (a 1616 cardbusa), és ezzel teljesen meg vagyok elégedve. (Kivéve a szoftverrel, mert az elég kaki).
    Szóval röviden összefoglalva: dsp nem kell, jó az usb-s hangkártya is, a procit már nem terhelik szénné a mai pluginek.

    Amúgy gitározáshoz amúgy is szinte mindenki a Guitar Rig-et használja, és ilyen hangot beépített dsp-vel úgysem tudnál csinálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák