Aktív témák

  • Drakoo

    tag

    Nos hát igen, a blog győzött. Eddig nem nagyon tudtam, hogy hogy és merre, de hát gondoltam ha már itt vagyok regisztrálva, miért ne legyen itt valami irományom is :)
    Remélem, aki olvassa nem fog unatkozni! :) Hát jó szórakozást, elmélyedést:)
    Na kezdjük is el :)

    A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

  • Drakoo

    tag

    2010. december 31. Szilveszter

    Hát igen eltelt egy év ismét...elrepült. Mennyi sok minden is történt velem ebben az évben, szép, jó, rossz, de mégis túléltem. Nos hát igen zárásképp mindenféleképp Debrecen jött szóba először :) (szeressük) Nos hát igen a vásárlós résszel kezdődött a baj, meg hogy a Vásárosnamény- Mátészalka vonatút fűtés nélkül! zajlott szóval nagy el voltam ragadtatva....mindegy. Túléltem. Debrecenben első számú probléma a kaján volt, hogy mit is készítsünk. Meg is lett a lista, de adódtak problémák a beszerzéssel kapcsolatban...

    Nos a szilveszteri vásárlás egy őrület! Soha ne hagyjátok utolsó percre... Mindegy. Elmentünk a T...-ba (nem reklámozunk), hogy vegyünk csirkemellfilét. Nem volt egy darab sem. Megkérdeztük az eladód, erre mondja, hogy majd reggel 9 körül kellene jönni akkor jön majd 2 rekesszel. Képzelhetitek, reggel 9 kor hóesésben go T...-ba hogy legyen, hát lett is igen szép 2 kilogramm kilója 1580 Ft körül volt. Mindegy legalább megvan :)

    Na, a szilveszteri menü tehát a következő volt:

    Rakott jércemell
    Sport szelet

    Na akkor vegyük szépen sorba!

    Először is kezdjük a Rakott jércemellel:)
    Hozzávalók:

    2 db jércemell, (itt még 4 volt :P )

    20 dkg sajt, (reszelve, a jobb íz érdekében 35 dkg)

    1 tojás (nyersen) 3 főve ( elfér 4 is )

    5 dkg vaj, (csak szemléltetés)

    3 dkg liszt, (csak szemléltetés)

    1-2 dl tej, (csak szemléltetés)

    só,

    bors,

    szerecsendió;

    Na, ezután a következő a terv:

    A vajból, lisztből rántást készítek. Felengedem annyi tejjel, hogy sűrű pépet kapjak. Még forrón belekeverem a reszelt sajtot és a tojást. Fűszerezem ízlés szerint.
    A jércemellet kockára vágom. Kivajazott jénai aljára egy réteg húst teszek, rá 1 réteg sajttöltelék. Tojáskarikák jönnek a következő sorba, majd sajtkrém és rá egy réteg hús. A tetejére reszelt sajtot teszünk.
    Grillben, vagy sütőben átsütjük. Önálló ételként adjuk, vagy hasábburgonyával tálaljuk.

    És végül így néz ki:

    Nah hát ez kajak jó lett :D Felvettem az egész folyamatot csak nem lenne elég hely a képeknek :) Na de kb így lett tálalva! És az íze: GARANTÁLT!! :)

    Jó étvágyat! Nemsokára folytatom a másodikkal :)

    A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

  • Drakoo

    tag

    Na akkor itt a Part 2, mert már meg volt az 1. Na akkor most jöjjön a Sport szelet!
    Szintén segítséggel készült, de azért én is benne voltam :) Nos hát akkor lássunk neki.

    Sportszelet

    fél kg darált háztartási keksz, (jelen esetbe elfért 2 csomaggal is :D)

    4 evőkanál kakaópor,

    25 dkg ráma,

    2 dl tej,

    20 dkg cukor,

    rum/rum aroma,

    2 evőkanál étolaj,

    2 tábla tortabevonó;

    És íme:

    A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

  • Drakoo

    tag

    válasz Drakoo #3 üzenetére

    A darált háztartási kekszet egy nagy edénybe teszem. Hozzáadom a 4 evőkanál kakaóport és ezt összekavarom.
    Egy kislábasba belerakom a rámát, a tejet és a cukrot, majd ezt összefőzöm és ráöntöm a kekszre. Hozzáadok ízlés szerint rumot vagy rumaromát és jól összedolgozom.
    Egy tepsibe beleteszem a masszát és elegyengetem, hogy sima legyen a teteje. Majd olvasztok gőz felett 2 tábla tortabevonót 2 evőkanál étolajban és szépen rákenem a csokit a sütire. Ezután ha kihűlt, hűtőbe teszem, majd forró vízbe mártott késsel felvágom.

    ezt elfeledtem bocsi :DXD

    A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

Aktív témák