Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Nos, sosem gondoltam volna, hogy egyszer blogot fogok írni.
    Mi bajom lehet? :)
    Tegnap sikerült elhajolni a haverokkal, szerencsére volt haza sofőr, mert nem akartam volna 6km gyalogolni a dunapartról, egy kis hp, nomeg tokajis előszilveszteri bulit tartottunk, lesz ami lesz alapon...
    Imádom a rendőröket, megyek este 9 felé a faluban, 0 forgalom, és szüttyög előttem egy yard úgy 20-al.
    Záróvonal, megelőzni kockázatos, gondolom a terepjáróm szemlélték benne, mert a 4 benne ülőből 3 visszafordulva meredten bámulta a gépet.
    Kb. 70 méter után megunták, lefordultk egy kis utcába, éljenek a zsaruk :D
    ( na nem egy új land cruiserem van, egy 34 éves daihatsu taft, de a hatás kb. ugyanaz, meredt nézés, majd a kérdês: neharagudj, de miez??)
    Asszem mára ennyi, majd holnap re!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Unatkozom. A banyám elment melózni, én 10-re megyek e melótársamnak viszek egy kis szarvas szalámit, nem tudok mit kezdeni magammal..
    Talán szerencsém van, sajnos pikkelysömört álapítottak meg 2008-ban, azóta kínlódom ezzel a tetűvel, rendszeres írója/olvasója vagyok az idexes pikkelysömör gyógyítása topiknak.. Szóval a szerencse: sokáig kínlódtam a fejbőrömmel, mert olyan volt, mintha le akarna hámlani az egész koponyámról, amit szedek homeos bogyót, erre nem hat.. Az egész testemre hat, sehol nem jön ki ha szedem, kivéve a fejem. DE: tegnap kipróbáltam egy nisoral sampont, és úgy néz ki bevált!!! Kopp-kopp!! De jó lenne ha használna......

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Csoró szomszéd... Most ballagtam át hozzá, a renaultja lent a pinyóban, 3 ember borús fejjel szemléli az elszakadt vezérműszíjat.. Szíj csere, de a 2. hengerben egy szelep kakukk. Hengerfej le. :(

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Mai nap is eltelik, a madaras teszkóban tolongás, mindenki malacot vagy virslit akar venni.. Meg vannak veszve az emberek? Várom a januárt, végre készlesz a csöves KT88 PP erősítőm, már egy éve készül.. Remêlem megéri várni rá ennyit.. A daihatsuból elkezdett csöpögni az olaj, az olajleersztő csvara alá nem raktak rézgyűrűt, szedhetem szét. A vadiúj vízpumpa mellet is szivárog a fagyálló, paszta nélkül raktam össze, hátha.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tennap este megdöglött az 5 éves olasz 80 lityis bojler. Nice!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Mindenkinek Boldog Új évet kívánok! :)

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Hát ez az év is eltelt, sajnos öregszem. Pár éve 8-10 sör meg sem kottyant, meg pár feles, de most 4-5 max.. Egyszerűen már nem kívánom a piát, és nehezebben viselem ha csakazértis belém akarják tukmálni..
    A tennap este jól telt, barátokkal, piával, karaokéval, nomeg activity-vel. Persze Joci barátommal megint elmerültünk a PDTDI lelkivilágával, nem győz betelni az új sharanjával... :D (relative új, 2003-as..)
    Éjfélkor kívántam magamnak több szexet, meg egy új órát. (van itthon már egy pár, órabuzi lettem?)
    Asszem túl sok a hobbim, le kellene építeni párat, ennyit nem lehet győzni egy magyar fizetéssel..
    Délután még firkálok, most bojler beszerzés projekt van!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Bojlerem úgy néz ki lesz, kapok egy 120 lityist ingyért, csak el kell menni érte. Próbáltam a fűtés körre rávarázsolni egy külső hőcserélőt, amit egy gázkazánból termeltem ki, de nem jött össze. Fél percig jön a forróvíz, utánna csak langyi, inkább hideg... Sajna el kell mennem minnél előbb a bojlerért, odavissza 100 km, az 6 liter gázolaj ára. (annyit megér :) )

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Lassan elfogy a tüzelőm, kezdhetek izgulni mikor utal a cégem fizut.. Régen sosem volt a lóvéval problémám, elég jól kerestem.
    De pár éve minden megváltozott, na nem keresek most sem szarul, de semmire! nem elég a havibér....
    Egyik hónapról a másikra tengődni kikezdi az embert mentálisan, örökké spórolni pedig kiakasztó..
    Tavaly szépkártyára kértem a kafetériám, az egészet.
    Elmentünk a banyával a Bambara hotelbe, egyszer élünk alapon... Apám, igazi gyönyörűség az a hely, de látszik, hogy nem a mi szintünk... Ha saját zsebből kellett volna kiköhögni a lét, az komoly probléma lett volna, de jó volt kikapcsolódni egy hétre...
    Most gondoltam bele, mit is csinálnék, ha lenne mondjuk egy vagy két gyerek?? A mama is benn van a korban, én is mindjárt 32 leszek, anyámék nem hagynak élni az unoka miatt, de egyre jobban gondolkodok énis, hogy jó lenne valami kisgyerek féle, de hová?
    A házat kellene kiszigetelni, a tetőtér katasztrófa, az udvaron a beton 1000 darabra törve, és épp az előbb elmélkedtem hogy mi a kukacból vegyek fát??
    Igaz átállhatok gázra, de azt meg nem lehet kifizetni, a szar szigetelés, meg a rossz minőségű gáz miatt..
    Ahogy beleolvastam más blogjába, ott sem fenékig tejfel az élet,
    Megint elkezdtem agyalni, hogy lehet ki kellene menni az országból, mert ami most ittvan, az katasztrófa!!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Megvan a bojler, kell még vennem hozzá nyomáscsökkentőt, meg lefújószelepet. 5600 forint a kettő, jó hogy lehet kapni... Jó lenne ha holnap utalna a művek...
    Holnaptól vége a szabinak, mehetek gályázni, kezdődik az év.
    Kíváncsian várom hogs mennyi munkánk lesz, most minden szolgáltató takarékra tette magát, az okokat nem részletezném, minden fenn van a neten..
    Jó lenne, ha ezek miatt nem kellene nálunk embereket kirúgni!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Első nap a munkahelyen..
    3 hét szabi után :D
    megvan a fizunk, rohanhatok tiplit+fémdübelt venni a bojlerhez..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Fent a bojler, van forróvíz...
    Hálleluja, hálleluja :D (by: Úristen @ menny.hu)
    El sem hiszem, eddig bele sem gondoltam mekkora kincs a melegvíz..
    A változatosság kedvéért az asszony francia bulldogjai szétforgácsoltàk a bejárati ajtó alját, úghogy állhatok neki a haverral, mert egy picinyke 2cm x 4cm luk maradt az ajtón, amin dől be a kinti jólevegő.
    Nyálaskának megígértem hogy kitekerem a nyakát, ha még egyszer ilyet csinál.. Holnap újra meló, de most egész jó kedvem van, teljesen jó fizut kaptam, csodálkoztam is..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Miért van az, hogy ha ide (javító, segítő szándékkal) beírok, előbb utóbb megtalál egy online troll, és csakazértis belém akar kötni, vagy online belém rúgni.
    Ezért mert neki valami baja van, esetleg nem verték meg otthon, vagy nem kapott valamit, miért kell rámászni a másikra?
    Komolyan nem értem az embereket...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Egyre kevesebb idő jut mindenre, és ebben a blogirás sem kivétel...
    Mai napi jócselekedet: szokott Dunakeszi teszkó bejáratánál ácsorogni így este felé egy csövi bácsi, én ha látom már előre köszön még befelé menet... Mindig veszek neki sajtos pogit, mert azt szereti. Na nem kért meg rá, magamtól kérdeztem meg, hogy nem sértődik-e meg, ha megkínálom... Mivel nem sértődékeny, ezért amikor arra járok, mindig veszek neki pár pogit, legalább jobban alszom.. Ma szintén itt leszólított egy fiatal csaj, miszerint a leukémiás gyerekenknek blablabla.. Mondtam hogy bocsi, befelé rohanok, majd kifelé úgyis belebotlok. Ígyis lett, kiegyeztünk egy ezresben, mert a naptár ezeöccá' mondom azt most nem köszi, inkább csak ezt a ruppót adnám..
    A bojler azóta is teszi a dolgát, ööm, bodottá.
    Mivel pártunk , vezérünk, NR1, Jóságos V, úgydöntött, hogy megszivatja a szolgàltatókat, ezért kezdhetek az állásom miatt is izgulni..
    Nice!

    Szeretünk V! :R

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Meghalt egy kolléganőm...

    Nyugodj békében Ica!!!

    Remélem békében tervezel tovább, fent az angyalokkal a KIF hálozatokat....

    Hiányozni fogsz.

    Majd találkozunk,

    Zoli

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ma már kicsit jobb, de még mindig nem hiszem el..
    Este tartjuk a kollégám búcsúztatóját, Ő meg kilépett.
    Jól kezdődik az év.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap este sikerült a búcsuztató, ma értem haza 1 felé.
    Ehhez képest már 8 kor mászkáltam, megjártuk a Metrót.
    A mamának gyümölcsnapja van, ilyenkor rosszab mint egy ketrec agresszív kismalac.. :)

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    válasz Dr.Zoo #17 üzenetére

    Lassan ismét elfogy a tűzifám, kezdhetek izgulni.
    Igaz hogy tartoznak, de sajnos nem sürgős (neki), én meg nem vagyok agresszív kismalac fajta..
    Holnap megint gálya, várom hogy mit jelentenek be, minden hétre van valami meglepi...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    1.5 órát jöttem be reggel melózni. 22 km ennyi idő alatt, új csúcs.
    Normál esetben 25 perc. :D
    Indul a gálya!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Fa elintézve, ma este pakolom be a helyére.
    3 napja álltam át gázra, előtte pár napokat volt gázon, előre fázok a gázszámlától... :(
    Próbálok agyalni, hogy ha van az embernek egy kis megtakarított lóvéja, akkor azt mibe fektesse????

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Fa mégsem elintézve, kicsit már tele a bugyrom az emberekkel...
    Félreértettük egymást... :( Kezd kiveszni belőlem az empátia az emberekkel szemben, mindenki leszarja a másikat, és ott rúg bele ahol tud.
    Én sose szerettem genyónak lenni, de most már kezdem belátni, hogy e nélkül itt nem lehet érvényesülni...
    Tavasszal ablakcsere program, mocskosul húz a régi ablak.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Visszaolvasva lehet páran röhögnek a problémáimon, de ez van :)
    Fa a helyén, na nem a tartozós, hanem vettem.
    Megint tanultam valamit.
    Bele kell vágnom valami bizniszbe, mert a havi tengődés kicsinál...
    Azon agyaltam, hogy az összes kacatomat feltolom a vaterkára, egy forintról, aztán vigyék.
    Egyszer már bejött, volt amit egy forintért adtam el, volt amit teljesen korrekt áron...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Jájj, nagyon pörög az idő.
    Fa kipipálva, épp tolok fel a vaterkára minden vackot, ami már csak a helyet foglalja...
    Asszony lement Félegyházára, marhára örültem neki, főleg hogy szakad a hó.
    De ugye a meló meg kell, legalább nem neki kell vezetnie.
    Tavasszal azonnal bontom az ablakot tokostul, elegem van hogy ha hazaérek, 22 fokról lecsökken a hőmérséklet 18-17 fokra...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Eltemettük Ilit...
    Ott volt a fél cég, nagyon sokan gyászoljuk!
    Nyugodt békében Ica, remélem az angyalokkal tervezed tovább a KIF hálózatokat!!!
    Rest In Peace!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Sziasztok!

    Elhanyagoltam az írást, de a legultosó bejegyzés kicsit padlóra tett..
    Ami ezután történ: az új közvetlen vezetőm pepróbálkozott nálam, egy ilyen hol a helyed finom lebaszásfélével, de mivel közel 10 éve gályázom ott, és szakmailga is megeszem reggelire, finoman lekoptattam... :DDD
    A melóhelyi kaja egyre szarabb, és egyre drágább is, gondolkodom más alternatíván, mert ez kritikán aluli..
    Tennap asszonynak volt céges partija, M5-ön 150km le, este fél 6tól, szakadó esőben, hajnali 1/2 1 kor vissza Budapest felé szakadó esőben. Nice!
    Egyre jobb az idő, van még elég sok fám, nem kell izgulnom. Koppkopp.
    Kényszerűségből át kellett állnom kb. 2 hetet gázfűtésre, 200 m3 fogyott el, kijött egy 30 ezer forintos gázszámla, nem fűtök többet gázzal.. Röviden ennyi, igyekszem holnap is írni, azt nem tudja valaki, hogy hol lehet megnézni, rajtam kívűl is olvassa valaki? Ha nem, az sem baj, időnként jó visszaolvasni.. :D

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    válasz Dr.Zoo #25 üzenetére

    Szia(sztok?)

    Kezdem elhanyagolni az írást..
    Vasárnap lenyomtunk terepen úgy 100km-ert, még mindig fáj mindenem... :DDD
    Képek a túráról, hátha nézi valaki :)
    Az öreg taliga kibírta, egy ablaktörlő maradt az erdőben, azt szegényt letörtem..
    Melóstáp javult valamelyest, bár volt sokkal jobb is.
    Szét kellene borítanom a taligát, mert a termosztát megdöglött benne, de ebben a csodálatos időben nincs túl sok affinitásom hozzá.
    Befizettük a rezsit 10-én, az asszonynak el is kopott a fizuja, kivagyok...
    Gondoltam rakok félre egy kis megtakarított lóvét, vagy veszek törtaranyat, de minden lóvé eltűnik nyomtalanul a kasszából, pedig szombaton a Metró-ban 27 ezerét sikerült a havi nagyobb dolgok bevásárlása, aki az Auchanban hagyott már ott egy kisebb vagyont a teli bevásárló kocsiért, az tudja miről beszélek.
    Jöhetne már a jó idő, már elegem van a télből..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Meghalni nincs idő :(
    Vettem egy vekkert (vagy 30 éves automata) várom hogy hazaérkezzen a postán.
    Melóhelyen állandó vihar A BILIBEN, várjuk a csodát...
    Elkezdtem agyalni, ha vége a munkahelyemnek, akkor hogyan tovább?
    Ma délután találkozom egy régi baráttal, megpróbálok vele létrehozni egy boltot, remélem bejön..
    Igazán vége lehetne már a télnek, nagyon unom, állandóan hideg van..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Dejó!

    Köszönöm a visszajelzést, rajtam kívűl is olvassa valaki az írást :D
    Megérkezett az öreg vekker, hajszálpontos..
    Ha valaki meg akarja tekinteni: Nisus
    Szerintem 6700 forintot megért... :DDD
    Tennap vettünk a banyával a bajuhausban kísérlett képp német brikettet, ez egy álom!!
    75 kilót vettünk így elsőre, 100 kiló=80.000 rupia, de kb.: 3x a fűtőértéke a "sima" fához képest, márcsak kellene találnunk valakit, aki ott dolgozik , és occsóban tudná kihozni... ;] :DDD
    Azon filóztam, hogy havonta veszek 125 kilót, az 10 rongy, mire tél lesz, lesz mit tüzelni...
    Az "új" bojler teszi a dolgát, működik rendesen.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Hinnyje, ismét eltelt egy csomó idő!
    Melóhely téme ugyanaz, menza továbbra is szar, várom a tavaszt...
    Előkotortam az öreglányt, még nem szereti a hideg levegőt..
    Ha valakit érdekel: Daihatsu Taft
    Tavasszal kiviszem a tajgára, kicsit megkergetem, nehogy ellustuljon nekem..
    Valaki szokott keresőzni? Szeretnék venni egy Tesoro fémkeresőt, csak nemtudom melyiket...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ismét itt.
    Meló ugyanolyan, kaja tűrhető.
    Mától visszaállok a salátára, nevetséges 600 ft/ kg. áron mérik, és mindig friss..
    Elkeserítő, hogy minden (általam) értelmesnek tartott ember melóhely után kajtat,
    lehet hogy nekem is lépnem kéne??
    Sajnos annak idején megálltam a technikusi papírnál, ezzel manapság kb. kitörölhetem, kinek kell egy erősáramú technikus manapság?? :(
    Még nem vetettem el a villany autó ötletét, de egyenlőre pénzhiány miatt áll a projekt, meg az erre az országra jellemző bürökrácia miatt...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Szombat=elhajlás.
    Már vagy tíz éve nem rókáztam de szombaton sikerült...
    Tudatosan lealjasodtam. :(
    Ezt egy igen művelt, többdiplomás sráctól tanultam, Ő szokta volt mondogatni..
    (én meg: soha többé nem iszom...)
    Nyitni kellene egy saját vállalkozást, mert ez az éhenhaláshoz sok amit keresek, a normálishoz meg kevés..
    Várjuk, hogy mi lesz a kormány, és a szolgáltatók harcának vége, mert ettől függ az állásom.
    Elbúcsúztattuk a volt melótársam, pár hét, és megy Angliába.
    Elege lett az egész mókuskerékből, meg abból, hogy minden ingyenélő helyett nem akart tovább gályázni.
    Nemsoká menza, eszek grillzöldséget :DDD

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap megtörtént az alkotmánymódosítás, Nr. 1 vezérünk kinyilatkozta, hogy a csúnya szolgáltatók rossz véget érnek...
    Várjuk a fejleményeket..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Kivagyok!!!!!!
    Ennyire elhisznek mindent az emberek???
    Könyörgöm, olvasson mindenki, minden itt van a neten.
    Az energiaszolgàltató veszi a villanyt, AMENNYIÉRT ADJÁK NEKIK!!
    Olvasnivaló: Energia gorilla blogja
    Sajnos addig fogják szorítani a szolgáltatókat, amíg nagyonsok munkanélküli lesz...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Szia pár lelkes Olvasóm..
    Tegnap a mennyben elfogadták az új törvényt, mehetek kapálni..
    (meg az összes szolgáltatónál melózó droid is..) :W :(((
    Kíváncsian várom, hogy mi sül ki ebből, (tényleg jogállamban élünk??) nem tudok pozitív lenni... :(
    Más, elküldtem pár régi vekkert felújításra, reménykedem, hogy szépek lesznek..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Csóró kutyánkat péntek este megműtötték nyaki porckorong sérv-el.
    Este még ment, szombatra viszont már nem! Mamával mindketten besz@rtunk, mert a kutya mint ha lemerevedett volna, Doki szerint "valószínűleg" teljesen felépül...
    Kicsit kiakadtunk, a szövegben túl sok volt feltételes mód, most csóró kutya nem képes megmaradni a saját lábán......

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Kutya megy, már segítség nélkül a saját lábán!! Összeraktam az öreg Taft-ot, már nem folyik belőle a hűtővíz, lett ablaktörlő spricni, még egy olajcsrere, meg levegőszűrő csere, aztán irány babod!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ja, kimaradt: a salira rájöttek hogy túl olcsó, ezért megemelték 1000/kg ra az árát..
    Megpróbálok gyümire átállni, a hétvégén lecsúszott egy fél tepsi omlós túrós is, azt ki kell böjtölnöm...
    Pénteken 107 kiló voltam, a cél a 103-104 esetleg a 100kiló..
    Két éve Babodon így néztem ki: 0:58-nál balra az a puhos kismalac 133 kilósan....
    Űr isten, hogy tudtam ennyire elhízni???
    Most 24 kilóval könnyebben, már elborzadva nézem a 2011 es volt önmagam..

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Rohan az idő..
    Vasárnap múltam 32 éves. :DDD
    Múlt szombaton darabokra kaptam a Taftot, vízpumpa tömítés megoldva, termosztát csere megvolt. :)
    (szerk: kezdek hülyülni... ezt már írtam egyszer..)
    Kértem árajánlatot szigetelésre, a padlástér egy katasztrófa övezet, tapasztott sár, nulla szigeteléssel.
    Kb. 80m2 knauff kell oda, 15 centi vastag 67 ezres árajánlatot kaptam a Gödi tüzéptől.
    Ez jó? (ha valaki tudja,hogy jó vagy nem jó ár, kérem küldjön rám egy privit.. ja: sajnos nem tudom hurcolászni, van vonóhorgom, de nincs a faluban akkora futó, amibe ennyi gyapot belemenne)
    Elfogyott minden fűtésre alkalmas fa, ruszki szén, raklap, minden....
    Tegnap kínomban előbányásztam a 2 kW-os olajradiátort, és azzal fűtöttünk valamennyit.
    A gerincműtétes kutya úgy néz ki teljesen felépült, (koppkopp) hétvégén elvittem futtatni, igaz 2x3x még pofára esett, de napról napra erősödik, már őrzi a házat :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Teljesen elfogyott a fűtésre vásárolt tárgyi eszköz (fa+orosz szén+német brikett)
    így egy 2 kW-os olajradiátorral szerencsétlenkedem... :(
    Már nagyon unom a fűtést, azt hiszem ha eladogattam a jofogáson a vackaimat, akkor azonnal bevásárlom a szigetelést a tetőre.
    Egyszerűen katasztrófa sújtotta övezet a kecó, este felfűtöm 22 fokra fával, kint 0 fok, és reggelre van 18 fok..
    4 fokot differálni, ez iszonyatosan sok...
    Ha kint hideg van, még rosszabb a helyzet.
    Idén elmarad Somogybabod, hacsaknem nyerek a lottón, vagy találok egy amerikai nagybácsit, aki rámhagyta a vagyonát...
    Meghalt ma reggel egy szerelő kollégám, évek óta ismertem, csóró 49 éves múlt....
    Nyugodj békében Miki!!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Fűtés megoldódott, meleg lett...
    Persze előtte a gázkazánom meg kellett javítani, ha esetleg picit rá kell segíteni, akkor legyen mihez nyúlni..
    Idén is el fog maradni Babod, (márhogy nekem) általános pénzhiány miatt.
    Pedig időre készen lesz a diffizáram, már csak lóvé kellene, de az nincs fölös sajnos.
    A nem használt dolgaim felraktam a jofogas.hu-ra, kíváncsi leszek, mennyi minden kel el.. :DDD
    (apropó: nem kell valakinek egy karcmentes mobil klíma?? :D )
    Hétvégén kertészkedés projekt volt, meg felfedeztem anyóséknál, hogy a döglöttnek kikiáltott gyűrűs kútjukban kb. 2 méter víz áll, úgyhogy elballagtam a tecskóba, és vettem egy ukrán (már ezis kínai) búvárszivattyút.
    Hogy ne legyen öööm é bodottá' persze először fél colos csővel kísérleteztem, ami kicsinek bizonyult, a fater mondta, hogy minimum 3/4 kell oda, nembaj, visszaszed, újra leenged, ekkor a zsinórja tört el, újra fel, zsinór csere, leenged, 3/4 slag rá, újra leenged, erre orrán-száján ereszt. Mondom miakukac??? amit kint hagytam csövet tavaly, szétment kb- fél méterenként, és dőlt belőle a víz...
    Mindkét karom majd leszakad, mert kb. 6x szedtem ki, és engedtem vissza a szivattyút, már a hangosan felsírás határán.. :D

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Győzelem!!
    Működik a kút!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Igaz hogy 40mm-es KG cső lett bekötve, de folyik!! :DDD
    Valószínűleg úgy oldom meg, hogy a kútvizet bekötöm egy 200 literes hordóba, és onnan egy másik kis szivattyúval kinyomatom.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tennap megvásáltam életem első teljesen gyári, (audiophile) B&W hangfalát..
    Szombaton összeállítom, addigra itthon a csöves végfok, nagyon kíváncsi leszek, hogy mit mutat.....
    (Igaz használt, és kb. 10 éves, de most erre volt keret....)

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Csöves még nem érkezik, Kanadából rendelt 4 ellenállás valahol elakadt a határon.. :(
    Tegnap anyós locsoló kézi készüléke készre szerelve, működik faszán.
    Sajna kicsit gyengén jön a víz, de az 1000 ft/ m3 árhoz képest, ez 20ft/ m3-re jön ki................
    Kis pénz, kis víz :DDD
    Ma elviszik a mobil klímát, árulok még pár apróságot a vaterkán, azért még titkon reménykedek, hátha leesik valami kis nem várt lóvé, és kijutok babodra....
    Először mennék ki saját technikával, nagyon kíváncsi lennék, mit bír az öreglány....
    Drukkoljatok!
    Anno felajánlottam asszem a karmos (zöld) energiaitalos társaságnak, hogy ragasszák körbe a kocsit, reklámozom őket, cserébe szponzoráljanak, még egy tetves válaszímélre sem méltattak, idén elfilóztam, hogy írok a konkurenciának, ha Ők támogatnának, akkor szépen bemennék piros bika matricával a fesztiválra, hadd egye a penész a másik bandát... :DDD

    (szerk: két posztal ezelőtt, nem KG cső lett bekötve, hanem KPE)

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Eltemettük ma a Mikit... Csóró 49 éves volt.
    Rest In Peace!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ki kell építenem a kúthoz egy nyomás szabályzó rendszert, mert így a ki-be húzogatós nem annyira baró..
    most azon törpölök, hogy egy 80 lityis bojlerből kialakítók egy puffert, és arra egy nyomáskapcsolóval levegővel felfújva használom, mint lufit.
    még csonkokat kell hegeszteni a tartályra, megy a tetejére kell felcsavarni egy autószelepet, amin be lehet pumpálni a levegőt. Babod idén biztosan elmarad, tennap mentem egy karikát az öreglánnyal, nehogy ellustuljon.
    Szokásos: általános csóróság...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap nagy vatera feltöltés volt, minden számomra felesleges motyót felraktam, hátha elviszik...
    Hoztak este négy normális Vredestein nyári gumit, 12 forintért vettem darabját, új ára 30 felett van bőven. talán 3-4 ezer km-ert mentek vele, és odaadta a szerelő srác hitelbe, de fel is rakja ennyibe (2010-es). Szerintem jó bolt volt, de már előre rosszul vagyok, még a fusi üzemanyagot sem fizettem ki, így nem szeretek vásárolni...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Anyósnál eddig tartott a kínai szivattyú.... :(
    Holnap csere, leengedés kb. 10x-re.......
    Tennap felhívtam a volt műszaki ellenőröm, aki tanított anno mindenre.
    Kb. a felét értettem annak amit mondott, kérdem mivan? Kórházban vagyok. Tüdőrák. Basszameg a kutya.
    Kicsit sok ezmár nekem idénre.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ma bemegyünk meglátogatni a Tibit, lelkileg fel kell készülnöm rá, nem láthatja rajtam, hogy mennyire félek.
    Mindig is pozitívan állt az élethez, mindig talpra állt, mindig erős volt.
    Drukkoljatok....

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Csóró elég rossz bőrben van....
    Kivittük kicsit a szabadba, szerintem nagyon örült hogy meglátogattuk, pedig csak egy órát voltunk nála.

    Anyósnak megy a 3. gariban cserélt kínai szivattyúja, kérdés meddig.
    Hétfőn fizetés, már előre fázom, ki kell fizetnem az occsó üzemanyagot, meg a négy nyárigumit....
    Erősítő még mindig nem ért haza, pedig már lenne min hallgatni, már nagyon várom hogy milyen lett.
    Elfogyott a kutyakaja is, de csak hétfőn "lesz kedvem" venni nagy zsákot, addig esznek olcsóbb tápot.
    Lenyírtam a füvet, tegnap kicsit leszakadt az ég, nem kellett locsolnom, így már egész tűrhető a kert, csak a viakolort kellene leraknom, de majd nyáron, mert addig össze kell varázsolnom a rávalót.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Mivel napok óta szakad, nem kell esténként az asszony dudváit locsolnom. :)
    Vaterkán semmi sem kelt el, a hétvégén nekiállok a többi ingyenes portálra felrakni a portékákat, hátha valaki ráizgul..
    Asszonnyal próbálok békét kötni, mióta látom hogy hullanak mellőlem az emberek, kicsit átértékelődött bennem minden..
    Ha állandóan harcolunk, sosem lesz béke, és ezzel eltölteni a fiatalságunkat, a legnagyobb hülyeség....
    Azt hiszem elveszem, és akkor megvan a lelki békéje, mert mindig ezzel nyaggat..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Aktív témák