Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkChild

    senior tag

    válasz cSuwwi #1461 üzenetére

    Jogos, bár pontosítok: az első esetben nem megoldottam, hanem megkerültem a problémát :U Elméletileg azt írták több helyen, ha a compose fájlban az szerepel, hogy restart: "no", akkor nem indul el automatikusan a konténer, de ez nem igaz, akkor is elindul (legalábbis nálam).

    Az én problémám az volt, hogy néhány konténer internet hozzáférését össze akartam kapcsolni egy VPN-kliens konténerrel (gluetun), vagyis hogy csak azon keresztül érjék el az internetet, de ehhez a létrehozást követően mindig le kellett állítani a VPN-függő konténert, átparaméterezni, majd újraindítani, ami nyilván idő.
    Ezt kerültem meg azzal, hogy az átkonfigurálni szándékozott konténerek compose fájljába beírtam, hogy "network_mode: container:gluetun" és ezzel már az indításnál a VPN konténerhez van kötve a netelérése, így már nem probléma, hogy azonnal elindul, hiszen a fentebb leírt folyamat is teljesen kihagyható.
    Nem ismertem korábban ezt a módszert, szóval ez a megoldás még jobb is, mint amire eredetileg számítottam :K
    --------------------------
    #1460szpeti40: Köszi. Úgy látom ennek a konfigurálása már bőven meghaladja az én minimális Docker tudásomat :B

Új hozzászólás Aktív témák