Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz kzs #1037 üzenetére

    Hi, szerintem meglehet, viszont kérdés melyik konténert akarod megosztani másokkal, mert lehet elég lenne neked a konténeren belüli user kezelés is.

    Mondok erre egy vagy több példát:
    - Nextcloud: itt több userrel léphetsz be, ahol más és más mappákat láthattok
    - Plex: itt is ha jól tudom akkor ez megoldható, mármint a userkezelés
    - vagy bármely képnézegető konténer pl.: Photoprism

    A műveletet bármilyen webszerverrel megoldhatod pl.: Traefik, Nginx Proxy Manager, Nginx, Swag, stb.
    IP korlátozás megoldható, viszont erre több alternatíva is van, kérdés mi a NAS amin meg akarod valósítani.
    pl: saját vásárol domain + cloudflare felcsatolással országok között tudsz engedélyezni, mi lássa és miket blokkoljon
    Vagy esetleg Xpenology alatt tudsz rendszer szinten IP-re vagy épp országra blokkolást adni.

    Problémám az albábbi lenne: Mivel nem tudom a kontéenrt mivől van szó, ezért max 2 db-ot futtatsz, egyet eredeti porttal, másikat átirányítással.
    Viszont a tartalmat mindkettő esetén amit meg akarsz osztani, összhangban kell lennie.

    Szóval, melyik konténered lenne amit kellene duplikálni, illetve ha kezdő vagy a témában akkor traefik-et nem ajánlom elsőre, nekem beletört a bicskám :DDD
    Én vettem egy webbase traininget, mellyel az alapokat elsajátítottam, és pár dolog elsőre ment is, de mikor a subdomain-nak cert-et kellett gyártani egy csomót szívtam vele.
    Helyettea kattingatós Nginx Proxy Managert ajánlom, vagy a swag konténert alias lestencrypt.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák