Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz cSuwwi #909 üzenetére

    Rájöttem mi a gond, de egyelőre nem tudom a megoldást: a problémát az okozza, hogy a már meglévő könyvtárakat, amelyekben vannak alkönyvtárak adatokkal és amelyeken belül újabb alkönyvtárakat akarok létrehozni, azokat még a HDD-t PC-be pakolva, egy Ubuntu alatt hoztam létre és egy másik HDD-ről Ubuntu alatt másoltam fel az adatokat. Ezt követően pakoltam át a HDD-t a PC-ből NAS-ba.

    Namost az van, hogy így a már NAS-ban levő HDD-n a gyökérben tudok a Win alól (akár sima Z: hálózati meghajtóként felmount-olva, akár FTP-n) mappát létrehozni és azon belül is almappát, valamint tudok ezekbe másolni is. Viszont a még Linux alatt létrehozott mappákban nem tudok újabbakat létrehozni és azokba másolni sem, pedig pont ez volna a lényeg. Gondolom a Linux ezen mappák létrehozásakor beállított rájuk valami kizárólagos jogosultságot. Hogyan lehetne ezt feloldani?

    Amúgy az is furcsa, hogy ugyanezen mappákba viszont tudok belemásolni és onnan törölni az NFS-profokollt használó médialejátszó (Popcorn A-210) alól, tehát ott nincs ilyen gond.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák