Új hozzászólás Aktív témák

  • cSuwwi

    aktív tag

    válasz Csabee. #1900 üzenetére

    Fun_plugot kell feltenni. A fun_plug telepítésével a telnet kapcsolat helyett ssh lesz, aminek a része az sftp kapcsolat is. Ez egy ssh protokollt használó file transfer megoldás. Megfelelő beállításokkal nem ad konzolt (tehát nincs puttyos belépkedés vele), ezért ha más is használja, akkor egy új usert kell létrehozni, aminek csak sftp joga van, akkor ezzel az userrel nem lehet matatni a nason (a puttyos loginra errort ad)

    Szóval ha fent van a fun_plug, akkor /ffp/etc/ssh/sshd_config szerkesztés. A végén van egy ilyesmi:
    Subsystem sftp internal-sftp
    E helyett: Subsystem sftp /ffp/libexec/sftp-server (persze megnézni hogy létezik-e ez a file)
    Már nem emlékszem hogy feltettem, vagy fent volt. Ha nincs akkor lehet telepíteni kell.

    Én 1 userrel használom (root), ezért nincs korlátozva.
    Ugyanennek a filenak az elején van egy Port rész, ahol módosítható az ssh port.
    Ha a routerben nem lehet módosítani a forwarded portot akkor érdemes ezt átírni olyanra amit csak te tudsz (10000 felettit lehetőleg). A 22-es ssh port túl általános, feleslegesen ne próbálkozzanak botok a törésével. A routeren át kell be kell állítani egy átirányítást a választott portra hogy a nasra mutasson.

    Ha megvan akkor ssh restart, majd a megfelelő programmal fel lehet csatolni távoli meghajtóként.
    Linux/Mac alapból tudnak ilyet (a linux alapjuk miatt), winfoson vannak rá programok.
    2 paneleshez: Total Commander (de kell hozzá keresni sftp plugint), vagy WinScp
    Mountoloshoz: Expandrive vagy a régi nevén (sftp drive), de sok ilyen van még, google-el kereshető.
    Én expandriveot használok. Fizetős, de van hozzá okosság, a winscp ingyenes.

    Ha megvan, akkor kapcsolat beállítása, a választott porttal és látni fogod a nasod gyökerét. Kliensben állítható hogy hol legyen a gyökérkönyvtár, beállítható direkt a célkönyvtárra is.

    Helyi hálón pedig a windows sharet (samba) kell használni, mert gyorsabb, és felesleges a titkosítás is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák