Aktív témák

  • QuarK

    senior tag

    Remélem senki nem kövez meg ezért. :)

    Először is lenne egy kérdésem: A DJGPP-hez adott az RHIDE szerkesztő, ami nekem nagyon bejött régen, de a Windows XP alatt kicsit nehézkes használni. Váltogatja a teljes képernyős - ablakos módokat, szaraxik a színekkel, nem minden billentyűkombinációt vesz be. Probléma adott, megoldás lenne egy jó Windows-os IDE... Ha valaki ismerne ilyet... :) Szal nem csak kódszerkesztő, hanem be lehet neki adni a fordító, linkelő progik elérési útját.

    Tudom, gugli nekem is barátom, de ott csupa marhaságot találtam eddig, vagy a szerkesztés volt gagyi, vagy emacs szégyenítő beállításkavalkáddal és százmegákra terpeszkedő szörnyellákkal találkoztam :( Nem győztem utána a sok szemét .OCX-et, meg registry bejegyzéseket gyomlálni.

    Másodszor meg, aki bármilyen jó IDE-t használ, az itt esetleg megoszthatná véleményét, de ez csak javaslat. :B

  • FAC

    csendes tag

    válasz QuarK #1 üzenetére

    Quark: Használd a syn editort... teljesen free program,
    scriptelhető, ismer egy csomó programozsi nyelvet,
    projeckteket is kezel, stb...

    érdemes kipróbálni...

    http://syn.sourceforge.net

    Sok szerencsét...

    FAC

  • QuarK

    senior tag

    válasz FAC #2 üzenetére

    Tényleg nem tűnik rossznak... :) De most remélem Te ismered, mert megakadtam annál a pontnál, hogy bekonfigoljam neki a DJGPP fordítóját, linkelőjét.
    Van a Run->Project, és ott nem tudom megadni paraméterként a fordítónak az összes projekt fájlt, csak a jelenlegi dokumentumot, és ráadásul a paramétereket se nagyon vágom, asszem az Rhide ezeket hívja meg: gcc, ld, cc1, collect2, as, stubify. :(

    A végén még az lesz belőle, hogy szerkesztek VisualStudio alatt, majd Alt+Tab Rhide, és build, majd Alt+Tab TotalCommander, és futtat .exe :DDD

    De úgy overall: :O

    Szobatársam baszkurál, hogy írjam WinFos alá, amit akarok, de én ilyen kis retro játékot készítenék :( Az meg mi, hogy DirectX kell egyáltalán, hogy elinduljon :)) egy kis 320x200-as képnek...

Aktív témák