Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    Digitalizálnék. Többféle kártyával*, többféle programmal**, több gépen***, sokféle codec-kel, sokféle beállításban. Ha kameráról nyomom élőben, minden hibátlan. Ha kameráról nyomom S-Videon felvételről, még mindig rendben. Ha kameráról nyomom composite kábelen, akkor már vesznek el frame-ek, de nem vészes. Ha viszont videomagnóról akarok felvenni, brutális a frame drop; mondjuk 25 helyett 23,5-es átlag fps-sel tudok felvenni legjobb esetben, de a legtöbb kombinációban jó, ha a 14-15-öt elérem. Ennyire nem lehet rossz a videoszinkronjel.

    Nem nyaggatnék senkit sem azzal, hogy mi lehet a baj, vagy hogy mit csináljak, hogy működjön. Csak annyi, hogy részemről videodigitalizálásról nem kívánok többet hallani, amíg az egész számítástechnika tiszta tákolmány.

    Még mielőtt valaki nyugtatni igyekezne: Nem ma húztam fel magam. Első vivo kártyám még egy Elsa Erazor III Pro volt (TNT2, nem mai darab). Ehhez Win2k/XP-re az Elsa soha nem is készített drivert (le vagyunk szarva), a Win9x-es meghajtó (amiért külön felraktam egy 98-at) pedig állóképet kiválóan lekap, de mozgókép felvételekor szanaszét száll. Az Elsa ugyebár megszűnt, fejlesztések és javítások ennek fényében. A Pinnacle hozzáállása nagyjából a Microsofttal vetekszik: az eredeti meghajtó tavaly februárban jött ki, azóta készült egy patch novemberben, és ennyi. Pedig tele van buggal az egész, a support fórumon meg mindenkinek ugyanazt a barom sablonszöveget nyomják, amitől még soha senkinek nem oldódott meg a problémája.

    Időnként elgondolkozom, hogy milyen lenne a világ, ha mondjuk egy turmixgép vagy egy láncfűrész is ilyen megbízhatósággal üzemelne, mint a mai szoftverek.

    *: Pinnacle PCTV Rave, KWorld KW878R
    **: PCTV Studio 4.02, 5.5, 5.5a/PC-FM, VirtualDub 1.5.10, Ulead VideoStudio 7, WinDVR 3
    ***: Celeron 1,1 GHz RAID-es vinyóval, P4 2 GHz simán.

    A tej élet, erő, egészség.

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Átérzem a problémád... Én ugyan más jellegű dologgal szenvedek, de szintén a falat kaparom már... :(
    Ha bekerülsz a diliházba, és találsz egy emberkét, aki azt motyogja magában, hogy ''szemétillustratorhogyottrohadnamegaholvanhülyefontkészletekszemétékezetesbetűk''... Na az vagyok én :D

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • intelfan

    aktív tag

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Philips 2 fejes 10rugós videó + Euroscart -> S-Video átalakító ->1m S-Video kábel-> PCTV Rave + 5.50-es drivercsomag + WinDVR2 (a 3 használhatatlan) Mpeg2-be digitalizálsz S-Video profillal.

    Ez az összeállítás működött nekem.

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

  • joghurt

    addikt

    válasz intelfan #3 üzenetére

    Aszondod, hogy a scart -> S-video átalakító ennyivel jobb, mint a scart -> RCA?
    Ha nekiállok gondolkodni (ami így hétfő reggel nem egyszerű ügy :) ), még lehetne is benne valami: az S-videon nem egy madzagra összepakolva jön át a jel, hanem külön-külön jön a szín és a fényerő/szinkron, viszont egy scartos átalakítónál meg jó lenne tudni, hogy vajon tényleg ezeket a lábakat kötötték-e be, vagy a már összetett jelből barkácsolták szét egy kondival. :U

    A WinDVR3 amúgy nálam bezáráskor kivétel nélkül kékhalálra vágja a gépet (stream.sys), de ez nem zavart volna annyira, ha legalább normális hangszinkronnal tudtam volna felvenni belőle.

    Amúgy meg mindegy, mert mint írtam, engem már nem különösebben tud meghatni; legfeljebb a sógornak jelent valamekkora segítséget.

    A tej élet, erő, egészség.

  • Sipi

    addikt

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Átérzem a problémát... Én emiatt hagytam a fenébe az egész Windows-vonalat! Egyszerűen képtelen voltam tuner-kártyával tévét nézni és felvenni! Vagy nézni lehetett valamelyest, felvenni nem, vagy mindkettőt ramatyul, de többnyire egyiket sem. A driverek úgy szarok, ahogy vannak, a szoftverek úgyszintén. Mágikus beállítások hegyei, melyekkel ugyanúgy nem működik, de legalább szétfagy a gép...

    El is ment a búsba az egész. Olyan ideg lettem egy idő után, hogy átálltam Linuxra, azóta rendesen mennek a multimédiás dolgok. Azt sajnáltam csak, hogy le kellett mondanom a jó kis játékaimról.

    Aztán elkezdtem őket feltenni Linux alá. Megdöbbentem: javarészt futottak! Gyorsan, szépen!!!

    A következő pofont az adta, amikor egy Windows-os játékot (System SHock 2 ) szerettem volna pár év elteltével újfent végigjátszani. Hm, pár nap netes keresés után már a telepítő el is indult, a játék nem. Sosem.

    Bedühödés indul, Linux alatt addig tököltem, míg felment és futott. :D

    A Windows alatti ratyva szirszar multimédia meg elmehet a fenébe...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • jamye

    csendes tag

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Ismerős a helyzet.
    Csak én mindegy, hogy mivel vettem fel és milyen Windows alatt, (mpeg1-be, illetve mpeg2-be rögzítettem PowerVCR II-vel) nem lehettett összefűzni két egymás után következő részt még eredeti formátumban sem. Mire rájöttem, hogy a PwerVCR a ludas, addigra már a hajamat téptem.
    Egy pinnacle PCTV Pro-val veszek fel most az 5.20-as driverrel, ugyanis ez az egyetlen, amivel stereo hangot tudok kicsikarni a TV műsorokból, és hozzá a WinDVR 3.valahanyast használom, ezzel már rendesen lehet felvenni, sőt, le is tudom tömöríteni, nem mászik el a hang. De hogy miért nem lehet normális drivereket írni? Azt megértem, hogy az első 1-2 verzió még hibás. Ez eddig OK. De hogy a 2 év alatt a 15. kiadott változatban ugyanazok a hülyeségek ugyanúgy benne vannak, mint a legelsőben? Hát ez azért kicsit durva. Ezen azért simán lehetne javítani. Vagy nem?:F

  • Mike

    veterán

    Canopus vagy ASD termékeket próbáltátok már? Mondjuk a külső USB-seket?
    (ASD DVD Express, vagy Canopus MPEG PRO EMR pl.)

  • zeg

    senior tag

    Talán nem ennyire vészes a helyzet. A cinergy 400-as kártyámhoz az utolsó előtti drájvercsomagot használom. A cinergy progijában megjelenik az összes telepített codec. Elég a mellette levő nyílra kattintani, és pölö az xvidben állítani a csúszkán a minőséget. Aztán benyomom a record gombot, vagy az időzített felvételt beállítom. Ennyire egyszerű, a 2400+ procim miatt 702*576 felbontásnál, 92-es minőségi beállításnál sincs képeldobás, a hangkártyát meg a digizés idejére ki is vághatom a francba a gépemből(mivel a cinergy veszi fel a hangot, a hangkártya csak lejátsza). Nincs hangcsúszás, framedrop, fagyás, csak jó minőségű felvétel.

    3dfx cuccokat keresek megvételre

Aktív témák