Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz radio100jozs #968 üzenetére

    Az eredeti cikk is számol egy lehetőséggel: "felmerülhet az is, hogy a DIGI valamilyen módon "összevonja" a romániai és a magyarországi működését" és "Például szolgáltatást nyújthat az erdélyi magyaroknak, akik többek között munkavállalás miatt ingáznak a két ország között". De az alacsony potenciális ügyfélszám miatt ezt elveti.
    Egy másikkal is: "Összebútorozás: szakértők korábban azt sem tartották elképzelhetetlennek, hogy a DIGI a frekvenciákat nem csak magának szerezte meg, hanem egy másik szolgáltatóval, például a Telenorral vagy a Vodafone-nal megállapodást kötve frekvenciákat visz a közös bizniszbe, cserében viszont akár saját márkanév alatt ügyfeleket szolgálnak ki a "közös" hálózaton keresztül." De ezt a DIGI oldaláról veti el: "Ennek a forgatókönyvnek azért is kicsi a valószínűsége, mert bár a DIGI nem sokat árul el a terveiről, azt elmondták, hogy saját hálózatban gondolkodnak."

    Én ezt a kettőt kombináltam. A magyar DIGI a románnal bútorozik össze. Igen, jól látod, a magyar ügyfél a román szolgáltatóval szerződik egy speciális magyar csomagra. Szerződés, számlázás és hasonlók könnyen megoldhatók Magyarországon is. A ronmán sim Magyarországon külföldinek minősül, tehát a Telenor, Telekom és Voda fel kell engedje a hálózatára. Ha pedig a sim a magyar DIGI lefedettségi területén van, akkor a sim kizárólag arra csatlakozik fel (a forgalom nagy részét ez adná). Egyedül azt kell megoldani, hogy a román sim-hez tartozhasson egy magyar hivószám. Azért írtam hogy a magyar DIGI hálózat VoLTE szolgáltatással indul, mert voip esetében a "hívásátirányítással" semmi gond nem lehet. Az ügyfélnek nem is kell feltétlen ismernie a román hívószámát.
    A magyar DIGI pedig a roaming szolgáltatásból élhet, amit román digis előfizetőktől és a más külföldi roamingolóktól beszed. Az igazi, jelentősebb bevétel persze a román DIGI-nél csapódna le, az itteni veszteséges is lehetne, de ez nem érdekes. Egy cégcsoport.

Új hozzászólás Aktív témák