Új hozzászólás Aktív témák

  • xabolcs

    őstag

    par kiegeszites banpity problemajahoz

    teszteltuk a www.bix.hu elereset az elofizeteserol.

    az asztali geprol 15 ms. mindig. se tobb, se kevesebb. percekig ment es nem mozdult el arrol az ertekrol. :U
    ezzel egyutt a traceroute is tokeletes.
    mint ahogy a szolgaltatas is hozza a megfelelo sebesseget.

    ezutan egy wrt54gl-t hasznaltunk osztasra.
    par percig gyari szoftverrel, utana dd-wrt v24 pre sp2-vel.
    az eredmeny mind a 2-nel ugyanaz, amit banpity irt eloszor: csak "felig" van net, s iszonyat lassan jonnek be az oldalak.

    router mogotti geprol minden 5-6-ik ping kimarad, traceroute-tal a kozbenso allomasokon 20%-30% a csomagveszteseg. viszont 1-2ms az eleres.
    fincsi. :U

    jatszottunk a router MTU-janak a beallitasaval is. volt 1400, 1480, 1492 is. egyik sem hozott javulas. :(

    aztan ssh-val a routerrol a ping & traceroute: ahogy a nagykonyvben le van irva. szakadas egy szal sem, ugyanolyan, mint a kozvetlenul kapcsolodo asztali gep eseteben.
    letoltesi sebesseget nem mertem, se bongeszest az ssh miatt. valaki adhat otletet, hogyan "netezzek" a routerrol :D. johet minden: links, lynx telepites, vagy akar wget hasznalati tipp. :R
    engem mar meggyozott a szakadas nelkuli pingeles ... :Y

    ezutan arra gondoltam, hogy a router rosszul "osztja" a netet.
    itt is ehhez hasonlo problemaval foglalkoztak: az internet-oszto gep mogott nem jonnek be rendesen az oldalak.
    le lett futtatva az a 3-4 iptables parancs, amit a srac irt, de semmi valtozas. :W

    ekkor adtam fel. :(((

    erdekessegkeppen a upc-s elofizetesemrol inditottam egy traceroute-t a digis elofizetes ip cimere. ekkor is a router osztotta a netet.
    valahol az 5-6-ik ugrasnal hurokba keveredett, s a 30-ik allomasnal megunta es kilepett a nyomkovetesbol.
    nahat :U

    nem tudom, mondta-e banpity, de az egyik gep, amelyik nem tud csatlakozni sem, az 638-as hibaval all le.
    de mitol? :U

    igen, van meg elvarratlan szal. :K
    vajon eljutott volna-e a traceroute, ha az asztali geppel csatlakozik?
    vajon milyen sebessegel tud a router "internetezni"?

    remelem irtam sok hasznos dolgot a halozati, linuxos, egyeb guruknak. :DDD :B

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák