Hirdetés

2018. november 16., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 21:11:41

IT café

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26251) Watt25 válasza GumpNews (#26250) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

torrentszaki nem tévét fényképezett, hanem egy programot (talán a ProgDVB-t), szóval DVB-C tuner van a számítógépében és arról küldött screenshot-ot.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26252) trec12 válasza GumpNews (#26250) üzenetére

trec12
(őstag)

A H!T képarányát szerintem fix 16:9-re vették....(auto képarányon lapított a kép)

[ Szerkesztve ]

(#26253) Mr. Janó válasza Watt25 (#26249) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

No, mit mondtam, hogy nem olvasnak! :DD

Lásd H!T feltámadása! :Y

(#26254) torrentszaki válasza GumpNews (#26250) üzenetére

torrentszaki
(lelkes újonc)

Watt25 írta:
torrentszaki nem tévét fényképezett, hanem egy programot (talán a ProgDVB-t), szóval DVB-C tuner van a számítógépében és arról küldött screenshot-ot.

nyert!

GumpNews

Ez az automata beállítás, 4:3 arányban megmosolyogtatóan hosszúak az emberek.
Ennyi :)

(#26255) Golyo69 válasza leslieke (#26225) üzenetére

Golyo69
(fanatikus tag)

Ha jól emlékszem volt régebben Eurosport HD...mintha ez remlene nekem...csak mikor indult a Digisport akkor kivették....de lehet hogy Eurosport 2 HD volt..már nemtom...de az rémlik hogy volt vmi :D :)
annyira akkor nem kellet várnia :)
De lehet rosszul emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 + Xiaomi Amazfit BIP

(#26256) leslieke válasza Golyo69 (#26255) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Nekem vagy 4-5 éve van Digi előfizetés, az alatt nem volt HD egyik Eurosport se.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26257) Golyo69 válasza leslieke (#26256) üzenetére

Golyo69
(fanatikus tag)

lehet igazad van :) csak mintha rémlene...
de lehet hogy csak SD volt de kivették az Eurosport 2-t, aztán később visszarakták...már nemtom

[ Szerkesztve ]

(#26258) Flashget válasza Kabel15 (#26237) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Nem tudom..nekem abszolút nem hiányoznak, mert már akkor se nagyon néztem amikor még volt. Az ok egyszerű..80%-ban csak ismételt és néha pocsék minőségben 20%-ban reklámokat nyomott.
A best of digi mind tartalommal mind minőségben veri a discokat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5

(#26259) Flashget válasza Golyo69 (#26255) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

14 éve vagyok az ügyfelük, de sosem volt Eurosport HD a mostani időpontig.
Sőt.
Már mindenhol magyar nyelven szólt az Eurosport csak az EMKTV-nél nem vagy ahogy ismered őket Digi.
Sport TV kapcsán meg csináltak egy nevetséges oldalt, hogy szavazzunk mi ügyfelek sms-ben, hogy akarjuk vagy sem a sport tv-t :D

Xiaomi Redmi Note 5

(#26260) Golyo69 válasza Flashget (#26259) üzenetére

Golyo69
(fanatikus tag)

az szép :D

de akkor olyan sem volt hogy benne volt az eurosport a csomagban aztán kivették?...nekem ilyen rémlik!

(#26261) Flashget válasza Golyo69 (#26260) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

nem volt ilyen.
sportklub volt azt kivették 2,5 évre most vissza került.

Xiaomi Redmi Note 5

(#26262) NoOne1976

NoOne1976
(senior tag)

Megosztanám a CI+ tapasztalataimat:

Besétáltam a miskolci ügyfélszolgálatra, mondtam, hogy mit szeretnék. A hölgy hátrafordult, és már vette is elő a modult. A papírozást lerendeztük, és közben kérdezte, hogy a tv-m támogatja-e a modult. Mondtam, hogy igen. Erre ő, hogy semmi gond, mert ha mégsem, akkor 3 napon belül visszavihetem, és töröljük a megrendelést. (Ez korrekt hozzállás a Digitől!)

Hazavittem, betettem a Pana tv-mbe, lefutott a felismerés szépne, majd egy darabig 25-ös hibaüzenetet kaptam, de pár óra múlva már el is indult.

Csak azt tudom mondani, hogy :C :R

[ Szerkesztve ]

(#26263) adise válasza Bogyi007 (#26230) üzenetére

adise
(őstag)

van a upcnel tv2 és super tv2 HD is. nemtudom ekkora baromságot honnan szednek az emberek..

(#26264) Bogyi007 válasza adise (#26263) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Upc Directnél

Nem a kábelesről beszéltem, hanem a műholdasról. Ott pedig NINCS Hd-ban semmilyen TV2-es csatorna.

Fél perce sem volt még, mivel megnéztem, hátha hirtelen már van - nincs.....

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#26265) GumpNews válasza Bogyi007 (#26230) üzenetére

GumpNews
(lelkes újonc)

Hoppácska! :) Akkor nekünk is jöhet valami! :)

torrentszaki
Ebből is látszik, hogy nem ismerem, hogy azt sem tudtam, hogy TV vagy program (bár gondolkodhattam volna kicsit). Amennyiben alapbeállítás, akkor tényleg érdekes, hogy nálad 16:9-ben érkeznek azok a csatornák, nekem meg 4:3-ban. (Én kábelen, digitálisan, mpeg4-es formátumban tévézem. Másra most nem tudok gondolni, mint hogy nálad valami ettől való különbözőség okozza ezt - ahogy láttam mpeg2.)

https://www.facebook.com/volgyesimatephoto - http://mate.volgyesi.info

(#26266) Watt25 válasza GumpNews (#26265) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

Nem, nem MPEG4-ben tévézel. Vagyis, részben. A HD-s csatornák MPEG4-esek, a többi MPEG2. Ezt nem te döntöd el, ha adott, hogy DigiKábelt használsz.

(#26267) GumpNews válasza Watt25 (#26266) üzenetére

GumpNews
(lelkes újonc)

Mindig tanul az ember. :) Köszönöm az információt. :R
Akkor viszont már fogalmam sincs, hogy miért különböző az MTV-nk torrentszaki-val...

[ Szerkesztve ]

(#26268) Mr. Janó válasza GumpNews (#26267) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Lehet, hogy nem azonos fejállomásról kapjátok a jelet. Ez még lehet különbség.

(#26269) Kobenc

Kobenc
(újonc)

Sziasztok!

Arra tudtok esetleg valami megoldást, hogy az rtl klub automatikusan átvált eredeti szinkronnyelvre bármikor elkapcsolom és visszakapcsolom. Samsung UE6400, és digikábeltv.

(#26270) GumpNews válasza Kobenc (#26269) üzenetére

GumpNews
(lelkes újonc)

Én arra gondolok, hogy a TV menüjében a Rendszer-en belül a Nyelv-re kell menned, ahol a Preferált nyelvnél az Elsődleges (és az összes többit is) hang-ot Magyar-ra kellene állítanod, ha nem azon van.
Vagyis: [MENU] gomb a távirányítón > Rendszer > Nyelv > Preferált nyelv > Elsődleges nyelv > Magyar

(#26271) Davkoka

Davkoka
(újonc)

Sziasztok!Hozzá nem értőként kérdezem: diginél most akarok sd boxot bérelni ami úgy tudom nem rögzít. Az a kérdésem hogy a kártyájuk csak a saját boxukba jó? - vagy vehetek én valami komolyabb boxot is ami rögzít?Milyen boxot ajánlotok, ami elfogadja a digis kártyát és rögzít usb-re (ha van ilyen)? Bocs a hülye kérdésért,válaszokat köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#26272) Mr. Janó válasza Davkoka (#26271) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Csak a Smartkártyát nem tudod akármelyik SetTopBox-ba betenni, mert a DIGI párosítja a kártyát a SmartCAM-el, utóbbi pedig a legtöbb boxba be van építve. (Ráadásul Nagra CI+ CAM kell, hogy legyen benne.). Amennyiben olyan CI+ kompatibilis boxot veszel, amibe a SmartCAM bedugható (CI+ CAM fogadó van benne.) akkor, jó a saját box, mert akkor a DIGI-től nem boxot, hanem CI+ SmartCAM/kártya eszközt kell bérelned, mint a TV-seknek.

Úgy tudom, hogy pl. az LG-nek (de, más gyártónak is) vannak ilyen boxai.
Pl. itt, de mindenképpen érdeklődj/nézd meg mielőtt megveszed, hogy tuti CI+ kompatibilis CAM fogadója van-e.

(#26273) Mr. Janó válasza Davkoka (#26271) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Ja! Még annyi, hogy csak a kódolt adásokhoz (DigiFilm, HBO csomagok, SuperOne) kell a kártya. A kódolatlan (FTA) adásokat - a felsoroltakon kívül az összes csatorna ilyen a DIGI-nél - bármilyen DVB-C, rögzítős boxxal tudod nézni/rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26274) Flashget válasza Kobenc (#26269) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Samsung UE6400

ezzel csak azt adtad meg, hogy európába gyártott samsung tv-d van.
helyesen így ad meg máskor, ha netán gondod lesz a tv-vel:
40F6400 /méret,tipus
vagy
F6400
vagy UE40F6400
miért? mert hónap végén jön a H széria és ha abban is lesz 6400 a betüvel lehet megkülönböztetni.

Xiaomi Redmi Note 5

(#26275) Flashget válasza Davkoka (#26271) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

tudsz venni pvr funkciós stb-t a nem kódolt csatornákhoz.
[link]

kódoltakhoz (DigiFilm, HBO)a szolgáltató párosítja az eszközöket.
új korszerű lapos tv CI+ CAM esetében lehet a tv pvr funkcióját használni.

Xiaomi Redmi Note 5

(#26276) Raga válasza NoOne1976 (#26262) üzenetére

Raga
(fanatikus tag)

Én meg 3 hete várok és semmi!

(#26277) Nipponka

Nipponka
(kvázi-tag)

Nem tudna valaki ötletet adni? A III. kerületben tegnap este a DIGI alakított valamit a digitalis csatorna kiosztásokon, azóta 4 TV-ből csak 1 találja meg az összes csatornát.

Mindegyik TV vadi új (2013-as modellek), 3 normal LED és 1 SMART LED. 1 Samsung és 3 LG.

Próbálkoztam az ország " -- "állítására, Magyarországra állítással stb. de a 120+ digitális csatorna helyett max. 100-at talál meg, ezt is csak "ha jó napja van"

Baromira nincs kedvem manuálisan állítgatni a digitális csatornákat.

Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#26278) Mr. Janó válasza Raga (#26276) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Hááát, türelmes ember vagy, az már biztos. :)

(#26279) Mr. Janó válasza Nipponka (#26277) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Nagy valószínűséggel a 6000-es jelsebességűeket ("alacsony" frekvenciákon lévő közszolgálatiak) nem hangolja be, csak a 6900-asokat. Gyakori probléma. Lásd Fórum összefoglaló!

(#26280) Raga válasza Mr. Janó (#26278) üzenetére

Raga
(fanatikus tag)

Nem annyira lényeges!
Igazából Április 11-re legyen meg, hogy a Trónok Harcát premiernapon azonnal láthassam, ne kelljen várni egy órát amíg letölthetem!
:C

(#26281) Nipponka válasza Mr. Janó (#26279) üzenetére

Nipponka
(kvázi-tag)

Sajnos nem ez a probléma. "Össze vissza" vannak az értékek, hogy melyik csatornát nem találja meg. Van köztük 6000-és 6900-as is. Reggel óta szenvedek velük, de még nem adtam fel.

(#26282) Flashget válasza Raga (#26280) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

ne kelljen várni egy órát amíg letölthetem!

inkább kivárom azt az 1 órát ;)

Xiaomi Redmi Note 5

(#26283) Flashget válasza Nipponka (#26281) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

samsung esetében Magyarország, automata keresés--hálózati beállítás megvolt?
mert ha igen és így is gond van, akkor nagy valószínűséggel ahogy írtad a digi kavart valamit.

Xiaomi Redmi Note 5

(#26284) Nipponka válasza Flashget (#26283) üzenetére

Nipponka
(kvázi-tag)

Épp most beszéltem az ügyfélszolgálattal, ő is végül a manuális beállítást javasolta :)

Amúgy igen, végig próbáltam már minden féle értéket. Az automatával kezdtem mindenhol, és -- országgal, majd volt Magyarország is, manuális értékbeállítással a keresési tartományoknál, de kb. 20 csatornát nem talál meg továbbra sem.

(#26285) Mr. Janó válasza Nipponka (#26281) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Akkor a jelerősségeket/jelminőségeket nézd meg. Az LG-nél van ilyen lehetőség, biztos a többi eszköznél is.

Illetve csak egy TV-t/eszközt köss, minél közelebb a DIGI koax szolgáltatási pontjához az osztások előtt, teszt célból. Esetleg kábel ellenőrzés. Pár napja valakinek a koax kábelcsere segített, mert gyenge akadozó kép/hang jelet kapott. A gyenge/"rossz" minőségű jel hangolásnál lehet, hogy csatornaátugrást okoz, továbbá ne legyen bekapcsolva pl. a Helytelen program ugrás opció (LG-nél van ilyen opció). Előfordulhat, hogy az szintén átugorja a gyengébb jelerősségű/jelminőségű csatornákat.

Lokális hibakeresést illetően több ötletem nincs. :)

(#26286) leslieke válasza Raga (#26280) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Hát..ööö... a premiernap április 6 lesz. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26287) Kabel15 válasza leslieke (#26286) üzenetére

Kabel15
(fanatikus tag)

Amerikában Április 6, április 7 délutánra meg kész a felirat. :C

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#26288) leslieke válasza Kabel15 (#26287) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Igaz, így a helyes. :)

(#26289) GP-Sz válasza Mr. Janó (#26272) üzenetére

GP-Sz
(senior tag)

Nekem egy HR929C van és frankón működik a digis CA modullal meg kártyával.

(#26290) leslieke

leslieke
(Jómunkásember)

Május 1-től a Prizma TV neve RTL+ lesz..

(#26291) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Hali.

Határon túl nem messze szerintetek volna valami mód, hogy DigiSport1 -2 csatornákat HD-ben elérjem?
Felénk a szolgáltatóknál csak digi1 van ráadásul az is csak analógban és e-tekintetben nem is lesz várható fejlődés :(

Egyedüli esélye tudtommal talán csak az illegális módszer lehet (ha az is egyáltalán tartalmaz digisport-ot), amivel egyre jobban szemezek, mert máshogyan szolgáltatóknál nem tudom elérni :F

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#26292) Bogyi007 válasza Raga (#26276) üzenetére

Bogyi007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Én ma Szegeden teszek egy próbát beszerzés ügyben, esetleg van ottani fórumtárs akinek van info, hogy ott van-e?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - Samsung 61XX UHD tévékhez beállítási segítség Xbox One S/X és/vagy Ps4 esetén: https://gamepod.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_115973-115973.html

(#26293) leslieke válasza DeathAdder (#26291) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

http://digi.hu/lakossagi/tv/muholdastv

(#26294) M_AND_Ms válasza Nipponka (#26277) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! kedvence)

A tévé hangolási problémájának szempontjából ezred rangú információ, hogy az ledes, sőt mi több smart(!)ledes.

Komolyan ezt tartjátok a legfontosabbnak??? Pl.: egy típusszám sokkal többet segíthet a probléma megoldásában.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26295) Mr. Janó válasza GP-Sz (#26289) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

Bejöttél a csőbe. :)

Tervben van részemről egy ilyen vásárlása, de nem akarom a publikumot ezzel terhelni.

Ha szépen megkérlek: Írnál róla hétköznapi tapasztalatokat privátban? (Pl. Valóban 2 db CI+ hely van benne? Kódolt adások rögzítése. Iker-tuner. Időzített felvételek lehetősége. Felvétel alatti TV-nézés. stb.) ;)

(#26296) GP-Sz válasza Mr. Janó (#26295) üzenetére

GP-Sz
(senior tag)

Egyszer írtam privátban valakinek pár dolgot, azt elküldöm neked mindjárt, aztán majd kérdezzél.

(#26297) Mr. Janó válasza GP-Sz (#26296) üzenetére

Mr. Janó
(őstag)

OK! Köszönöm. :R

(#26298) digikábeles válasza Mr. Janó (#26295) üzenetére

digikábeles
(senior tag)

Szerintem csak egy c+ van benne, mert hiába van benne kétféle tuner, egy időben csak egy használható. /két dvb-t, vagy két dvb-c/ egy időben.

(#26299) DeathAdder válasza leslieke (#26293) üzenetére

DeathAdder
(PH! kedvence)

Erre a műholdas TV -re elő tudok fizetni és használni tudom külföldön is?

You'll Never Walk Alone

(#26300) Watt25 válasza DeathAdder (#26299) üzenetére

Watt25
(Topikgazda)

Elvileg nem szabad, gyakorlatilag szerintem nem nagyon tudják megakadályozni. (Gondolom csak kell valaki, aki itt lakik és a nevére meg tudod rendelni.)
De ez itt offtopic, van műholdas topic.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.