Hozzászólok Aktív témák

• brd

nagyúr

Hmm. Hihetetlen, ebben az országban mit meg nem lehet tenni! 3 éve vagyok előfizető. Kezdtem az 512kbit-es csomaggal, amit később 768kbit-esre cseréltem, majd ebből a szolgáltató csinált 1024kbit-est (jelenleg 12500-at fizetek). Most a szolgáltató a tájékoztatásom és engedélyem nélkül, a feltöltést nagyon úgy néz ki, hogy elfelezte, mert 512kbit környékén (inkább kevesebb) mérek most feltöltést, és 1024kbit-es letöltést. Mindezt egy kis internet gyengélkedés és a hálókártyáról a link eltűnés előzte meg. Felhívtam a honlapon szereplő telefonszámot, ahol egy kedves úriember jelentkezett be, aki felé a köszönés után rögtön egy kérdésbe foglalt támadást intéztem: Mér' van lekorlátozva a feltöltés a csomagban foglalt felére? Ő mondá, nem tud ilyen intézkedésről, a modem pedig tökéletesen működik (mellesleg a csomagvesztés sem változott), de majd hétfőn hívjam fel a technikusokat, ők többet tudnak mondani. Ok. Gondoltam, ha már úgyis beszélgetünk, adok egy sakkot is: izé, kaptam egy hírlevelet, melyben tájékoztatnak, hogy vannak ezek az új csomagok, kérdezem, ugye még véletlenül sincs összefüggés a problémámmal, és a régieket is elő lehet a továbbiakban fizetni, ill. a régi csomagot előfizetőknek változik-é a feltöltése. Igen, és neeeem. Maradnak a régiek is, ill. a régieknek nem lesz lekorlátozva a feltöltése. Ezen a ponton elgondolkoztam, most szimplán hülyének vagyok nézve, vagy az úriembert nem értesítették megfelelően? Elköszöntem. (Zárójelben jegyzem meg, az első esetre már volt egy példa a tisztelt szolgáltató részéről; a kezdetek kezdetén, amikor még lehetett egyéni host nevet kérni, az akkor ezt intéző K. Árpád úr legalább 5 alkalommal ismételte meg, különböző telefonhívásaim alatt, hogy a host nevem igenis be van jegyezve, nem érti, miért nem működik. Lassú egy hónap alatt aztán végül sikerült még a ripe adatbázisába is bejegyeztetniük az IP tartományt, ezzel párhuzamosan a problémámat megszüntetve.) Szomorúan látom, hogy a többszöri beadványok, panaszok, büntetések ellenére a hdsnet/emktv működése azóta is mind az előfizetők szempontjából, mind a vonatkozó jogszabályok értelmében siralmas, ill. hogy ezen semmelyik (egyébként e célra és az ehhez szükséges jogkörrel felruházott) magyar szervezet sem óhajt/képes tenni, mert vagy töketlenek, vagy pénzsóvár gazemberek gyülekezte az összes. Könnyedén szemet hunynak a fölött, hogy a hdsnet/emktv több alkalommal is olyan intézkedést/szolgáltatásmódosítást eszközölt, melyet nem lett volna szabad megtennie, és ezzel a fogyasztóit károsította (károsítja) meg, ill. amely intézkedések főleg a vezetőik zsebének tömködésére voltak (vannak) hivatottak. Néha egy-egy ''látszatbüntetést'' hozott, melyet a cég könnyedén kifizetett az előfizetőitől elcsalt pénzből.
    Szeretném megkérdezni a tisztelt topiclakókat: jól látom, hogy a jogtalanul elkövetett feltöltési sávszélesség-csökkentés senkit sem zavar túlságosan?
    A hétfői telefonhívásomat a céggel a tájékoztatásuk mellett már rögzíteni fogom.

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

Hozzászólok Aktív témák