Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz mikromanus #24045 üzenetére

    Jól beszélsz Mikro arc.
    Igazából nem értem hogyan lehet ezt a kérdést feltenni...a botolás minden játékosnak árt.Kivéve aki botozott...

    [ Szerkesztve ]

  • granini

    őstag

    válasz mikromanus #24045 üzenetére

    Miért káros a napi sokszázmilliárd gold bepumpálása a rendszerbe? Általános gamer/casual gamer szempontból: ha a runolásod eredményét akarod jobb itemekre váltani, akkor kb önerőből esélytelen vagy egy szint felett. Runolsz egy hétvégét. Lesz mondjuk 10-20 milla goldod. A botokból bemegy emellé (az AH-RMAH-ot megkerülve) némi ojróért cserébe sokmilliárd. kb önerőből nem juthatsz hozzá a jobb itemekhez, csak a középmezőynhöz. A jobbakhoz csak irtó nagy mázlival (saját, értékes drop), vagy goldot vásárolva, vagy közvetve a bot pénzeket lenyúlva juthatsz (AH flipnél is. Amit tőled vesznek, annak egy részét botok "farmolta" goldból vették).

    Már elnézést, de szerintem lehet nem számolsz azzal a faktorral, hogy a gold, mint olyan gyakorlatilag egy folyamatosan termelődő változó a játékon belül. Panaszkodhatsz a botokra, de ha egyszer csak 82 taiwani napközis egyszerre eldönti hogy ő most nekiül diablózni napi 12 órában a hétvégén, akkor az általuk farmolt rengeteg gold ugyanúgy bekerül a körforgásba. Botokkal vagy sem, a játékosok által folyamatosan termelt gold mindenképpen azt eredményezi, hogy előbb utóbb egységnyi játékosra vagy itemre egyre több gold jut majd. Közgáz.. Amiből túlkínálat van annak esik az értéke.. más szóval, amit ma 15M goldért megkapsz, az holnapra maj 50-be kerül hiszen gold végtelen sok van ebben a játékban, csak fel kell venni a földről.. :) Nem belepumpálják a sokmilliárd goldot a rendzserbe, hanem sokan vagyunk és sokat játsszunk. Mindegy hogy bot vagy ember..

    Amikor valaki pénzért goldot vesz akkor sem kívülről hoz be új goldot a játékba.. a játékon belül létező, már meglévő goldot vesz magához, miközben valaki jól járt.. mert pénzhez jut..

    Gyakorlati példa: ha holnap Blizzard jófej lenne, és minden egyes usernek jóváírna 2 milliárd goldot, akkor szerinted többet, vagy kevesebbet fognak érni a jó itemek AH-ban..? Persze hogy többet.. amit tegnap még 150M-ért sem tudtam megvenni azt ma nevetve elhozom 250-ért hiszen telik rá.

    Előfordulhat hogy erre Blizzardék is rájöttek - vagy tudták előre muhhhahahahaa.. - és hogy féken tartsák az árakat bevezették a craftolást. A jó craft pont azt eredményezi hogy az itemek ára nem száll el teljesen. Senki nem vesz 500 millás vállast mikor alapanyagból és 50 millából jó eséllyel jobbat csinál..

    Én így látom..

    <CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

  • killerjohn

    addikt

    válasz mikromanus #24045 üzenetére

    Én nem tudom. Szerintem alapból úgy néz ki a dolog, hogy az a hót ziher, hogy nekem nem fog esni semmi. Sajnos. Ezért is farmolja mindenki az AH-t, ezért is írta a Jay Wilson azt a dumát, és ezért is jöttek az acc bound cuccok. Én még az életben nem vettem pénzért aranyat (igaz hogy múlt héten majdnem vettem egy manticore-t 30 euróért, de ledumáltam magam róla), de ha nem lenne a botolók által bepumpált csillió gold és item, akkor szerintem még mindig százmillákért lehetne kapni egy 70 allresists fire walkerst, nem hogy csúcsszupi manticore-t. Az meg hogy valaki pár júró befizetésével jobb cuccot kap, mint te meg én vértizzadós farmolással, az kb 2 éve minden létező mobiljáték üzleti modellje, és ez csak dúrvább lesz a jövőben. Éppen azért, mert meggyőződésem, hogy előnyömre van a sok barom aki azt hiszi hogy botolással ki tud venni pár tíz/száz eurót a rendszerből (meg a sok barom aki FIZET aranyért, miközben ez egy játék) én akkor sem fogok fintorogni a botolókra ha ProEvoFan meg sith7 kizárólag akkor szól érdemben a fórumhoz, amikor itt botokról van szó, pont lesz@rom magasról... Az én jutalmam, hogy egyszercsak lesz 3 (4,5) plvl 100-as fullosan felszerelt karim, aztán jön a kiegészítő, plvl 200, és így tovább. Nem az, hogy egész nap fröcsögök hogy milyen class OP, meg ki botol, meg ki dupe-ol, meg ki miért postol érdektelen buildeket miközben szíve joga, meg ki miért és így tovább, stb stb stb stb stb. Peace :)

Új hozzászólás Aktív témák