Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    Sziasztok!

    Mindkét nagymamám 2-es típusú öregkori cukorbeteg....szép kilátások :U bár eddig 4,9 fölött nálam még nem mértek de mindig nézetem...félek.
    Ha őket nézem és jót szeretnék tenni másoknak akkor egy dolgot mindenképp tanácsolnék >> ha nincs gond is a látásotokkal időnként szemészeti vizsgálatra menjetek el. Mindkét nagymamám - teljesen más szemproblémával - több műtét után olyan szinten veszítették el a látásukat szinte pár év alatt, hogy nem képesek magukat ellátni.

    A közelebbi nagymamám akit többször látok nemrég volt szemműtéten ahol egy másik cukorbeteg ajánlotta neki a balzsamkörtét. Nem tudom hallottatok-e róla?
    Ezen nagymamám balesetet szenvedett, valószínűleg erős agyrázkódása volt amitől több mint egy hétig hányt, étel nem maradt meg benne, így a cukor gyógyszer sem (a vérnyomáshúzóját adták csak be az infulzióban de azt is csak rimánkodás után mert a szeme miatt nem lehet magas a vérnyomása sem). Nem tudom, hogy véletlen egybeesés-e vagy ennek a koplalásnak a következménye-e de a cukra elszállt...de nagyon, hiába tartott be mindent amit a cukrosoknak előírnak reggeli érték 8 fölött volt de inkább még ettől is több és ez több mint egy félévig. Elkezdte inni a balzsamkörte teát, durván három hete issza és a reggeli cukor 6,2 :U ez már nagyon jó érték nála.

    Ő perpill csak a teát issza, aki ajánlotta neki azt mondta tea+kapszula az igazi.

    Direkt nem linkeltem a balzsamkörtés cikket hanem bemásolom nehogy elvesszen ha megszűnne a linkelt oldal:

    A Momordica charantia egy trópusi zöldség. A Charan teát, azaz a balzsamkörtét vagy keserű dinnyét évszázadok óta használják, mind a hagyományos kínai orvoslásban, mind az indiai Ayurvéda-gyógyászatban, méregtelenítésre és az anyagcsere-problémák kezelésére. A momordica levelei és kacsai is használatosak voltak a tradicionális gyógyászatban, de a termését – mivel sokkal hatékonyabb és biztonságos is – gyakrabban alkalmazták.

    A momordicát régóta számos betegség kezelésére alkalmazták, több hatását tudományos vizsgálatokkal is megerősítették. A cukorbetegség és az emésztési zavarok voltak a leggyakoribb kezelt problémák. Kutatások kimutatták, hogy hatóanyagai vértisztító, illetve koleszterinszint csökkentő és vércukorszint-stabilizáló, csökkentő hatással is rendelkeznek. Állatkíséreltek során megerősítést nyert a momordica hatékonysága a diabetes mellinus kezelése területén, ellenben emésztésjavító hatását eddig nem tudták bizonyítani, bár nagy mennyiségben adagolva hashajtó hatású.

    A momordica előnyös a cukorbetegek számára, mivel segít megelőzni a hályogot, inzulinszerű molekulákat tartalmaz, és segít kiüríteni a vérből a glukózt . Az inzulinfüggő cukorbetegek szintén hasznát láthatják a momordicának, mivel nitrogén-oxid tisztító hatásánál fogva erősíti az immunrendszert, és mivel az inzulinhoz hasonlóan elősegíti a vázizomzat aminosav felvételét. A cukorbetegek gyakran tapasztalnak jelentős sovány izomtömeg csökkenést, valamint zsírfelhalmozódást. Ez tovább növeli inzulinszükségletüket. A momordica szedésével a cukorbetegek megerősíthetik immunrendszerüket, és elősegíthetik a sovány izomtömeg fenntartását és újjáépítését. . Kimutatták, hogy csökkenti a testzsírt is, gyógyítja a fekélyt, megelőzi a vastagbél rákot és csökkenti a triglicerid szintet is. A csökkenő testzsír kedvezően befolyásolja a tesztoszteron és az ösztrogén arányát, és jelentősen javítja az izmok növekedését is, a máj triglicerid szintjének csökkentése pedig a májfunkciót javítja, és megelőzi a zsíros máj betegség kialakulását. . Mivel javítja a glükóz felhasználását szervezetünkben, a momordica kedvezően befolyásolja az öregedés folyamatát, és számos rendellenességet megelőzhetünk vele. A momordica gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, bár e tekintetben még szükség van kutatásokra.

    Teának elkészítve rendkívül kellemes ízű ital, mely hatékony kiegészítője lehet a gyógyszeres kezelésnek. Bárki hasznát láthatja a momordica szedésének. Mivel késlelteti az öregedés hatásait, és szabályozza a vércukorszintet is, mindenki számára segítséget nyújthat, hogy megőrizze egészségét.

    A túladagolás hasmenést és gyomorfájást okozhat. Mindig tartsuk magunkat a felhasználási utasításokhoz.

    Info: http://shop.builder.hu; könyv: A Mormodica Charantia – A csodatévő balzsamkörte

    Remélem másnak is segít :U

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz cellpeti #32 üzenetére

    Nem hiszem. Ez egyféle összetevő ami a leírásban is van: keserű dinnye vagy keserű uborka néven ismert. A drogériákban ha balzsamkörtét keresel tudják mit szeretnél.

    Amúgy nem a György teára gondolsz? Régebben mi is rendeltük ilyen teát. A Fókuszban is benne volt ez a tea, meg a természetgyógyász is aki összeállítja. Több ember is szerepelt a riportban, hogy a gyógyszert is lerakta a fogyasztása mellett.
    Mamámnak ez nem jött be :( de ez a balzsamkörte eddig tényleg használ ezért gondoltam, hogy beírom.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz e`404|aNgeL #35 üzenetére

    Igen, de ez az inzulinosoknak is jó...elvileg. Nagyinmál azóta is működik a tea.

    Ám ezt nem tudtam, hogy gyulladás után felmegy a szint. Na majd most megnézem. Lassan egy hónapja lesz, hogy dög vagyok...
    Tényleg rosálok, hogy nem-e valami rejtett cukorbetegségem van mert borzasztóan sok folyadékot iszok. Gőzöm sincs, hogy van-e ilyen de aki látja mennyit iszok mindenki kérdezi, hogy nem vagyok-e cukros? Napi 3 liter fölött iszok folyadékot, de van, hogy 5 liter is leszalad. Kibírom kevesebb folyadékkal is ha erőszakolom, de szomjas vagyok. A kaja nem számít ha egész nap nem eszek is, de a folyadék nélkül végem van.
    Voltam már terheléses cukor vizsgálaton, de jók voltak az értékeim amin csodálkoztam, mert rosszul voltam. Konkrétan úgy történt, hogy miután megittam a limonádét kiültem a váróba - már senki más nem volt ott, nagyon későn mentem- és egy nővérke aki kijött a laborból odajött megkérdezni: Rosszul van? Faszán nézhettem ki :U de akkor én még semmit se éreztem és mondtam neki jól vagyok és el is ment... én meg pillanatok múlva tényleg rosszul lettem, kikellett mennem a levegőre mert úgy éreztem mindjárt beájulok de idővel elmúlt az érzés. Az értékeim meg jók voltak és nem csak a cukrot nézték hanem az inzulinrezisztenciát is.
    Az eredményeim látva azt mondták, hogy ha nem múlik a szomjúság bekellene feküdnöm kivizsgálásra, ahol szomjaztatnának. Eddig ez nem fért bele az időmbe, meg nem is volt szimpatikus maga az elképzelés :B hogy a jóég tudja meddig nem ihatok de lehet túl kellene esnem rajta.

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz e`404|aNgeL #42 üzenetére

    pm

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák