Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #2012 üzenetére

    Kösz, ezt közben megoldottam. :B

    A gond az, hogy a fő exe fájl visszakéri, hogy az indító exe hol van éppen. Vissza kell neki adni paraméterben, hogy ahonnan indult, az a játék főkönyvtára. Persze ez fake, de megeszi így:

    ...
    ShellExecute(handle,'open',PChar(path+'FalloutNV.exe'),nil,PChar(path),SW_SHOWNORMAL);
    ...

    Most mással küszködök, ami koránt sem ennyire egyértelmű...

    Van az eredeti launcherben jó pár Checkbox. Kettő közülük egy pár: azt csinálja, hogy az aslóba egy szűrés után betölti a támogatott felbontásokat. Ez addig nem gond, hogy az összes felbontást lekérem a Windows API-ből, majd megszűröm a listát. Gyakorlatilag első körben ki kell dobni a 640x480-as sorokat és a 16 bites színmélységet.

    Eddig oké... Csakhogy a felső Checkbox az Aspect Ratio (képarány), amihez kéne írjak valami okosságot, hogy úgy válogassa ki az alsó Checkbox sorait, ahogy a képarányok be vannak a felsőn állítva.

    Na itt fogyott el azt hiszem a tudományom, mert ki kéne talán számoltatni minden felbontásra talán az arányt...

    ...de még ha sikerülne is, a következő funkcióra esélyem nincs szerintem sem Delphi sem Lazarus alatt:

    Van egy gobmunk, ami automatikusan beállítja a géphez az ajánlott konfigurációt. Az csak egy dolog, hogy 5 fájlból választ "csupán". Viszont nem tudom mi alapján... Biztos elég összetett a függvény, ami a procit, VGA-t memóriát, oprendszert stb. végigkérdezi és aligha hiszem, hogy újra tudnám írni...

    Azért álltam neki amúgy, mert a játék igen régóta készülő magyarítása mellé jó lenne egy teljesen magyar launcher is. Ám ez máshogy nem megoldható, csak ha nulláról van megírva...

Új hozzászólás Aktív témák