Új hozzászólás Aktív témák

  • vz12

    tag

    válasz Tomi_78 #2042 üzenetére

    > úgy tudom, létezik egy "result" utasítás is Pascalban

    NEM UTASÍTÁS, hanem változó.
    Van amelyikben létezik, van amelyikben nem ... A "sima" pascalban tudtommal NEM létezik, a Delphiben létezik.
    Ha minél hordozhatóbb ("kompatibilis") kódot szeretnél írni, akkor NE használd a "result" változót, szerintem. Ha Delphin belül maradsz, akkor oké, de érdemes tudni a fenti információt.
    Amúgy a "result" egy olyan (lokális) változó, amit a fordító a függvény számára automatikusan deklarál, típusa a függvény visszatérési típusa, lokális változót a függvényekben ezzel a névvel (újra) deklarálni nem lehet, és "össze van drótozva" a függvénnyel, ha az egyik értéket kap, akkor azt a másik is megkapja, oda-vissza.
    Mivel változó, ezért értéket akárhányszor kaphat (ez is) a függvényben, ettől még a függvény működése NEM ér véget. Használatával akár "érthetetlen" kódot is lehet íni, nekem nem tetszik.
    Azt csinálsz amit gondolsz, de szerintem sokkal tisztább, érthetőbb és hordozhatóbb a kód, ha az általam javasolt SAJÁT lokális változót használod a "result" változó helyett.

Új hozzászólás Aktív témák