Aktív témák

  • Hiroshi87

    csendes tag

    A napokban kaptam egy Dell Optiplex Gx 150 gépet sima windows újratelepítésre (saját meghajtója rossz... később kiderült, hogy az alaplapi csatlakozója nem működik megfelelően) Ahogy benéztem a házba, láttam, hogy nem igazán fér el benne egy másik CD meghajtó.. és igazából a kábeleket is olyan rövidre méretezte a tápegység gyártója, hogy egy másik meghajtót nem is lehet mellé rakni.. szóval inkább fogtam magam, és kiszedtem a winchestert, gondoltam, csinálok egy másik gépen egy elő telepítést, majd visszarakom ebbe és folytatom a chipkészlet és egyéb driverek telepítésével, igen ám, de mikor visszaraktam a Dell-be jött a meglepetés, ugyanis a bios felismerte ugyan a winyót, nem tud róla bebootolni... Boot sequence menüben csak ismeretlen eszközöket talál (unknown device) és ezek mellé lehet pipát tenni, de nem bootol... az USB-ről való boot-olás fogalmát még csak hírből sem ismeri a gép (régi P3-as proci van benne). Oké gondoltam akkor csak megpróbálok egy saját telepítést. egy IDE kábelen ráraktam a winyót, meg a saját DVD írómat, az áramellátást meg egy másik géppel oldottam meg. Na így fel is ismerte a bios mind 2 eszközt, DE szintén nem volt hajlandó egyikről sem bebootolni... ekkor raktam át a saját DVD írómat az alaplap másik IDE csatolójára, amin a saját CD olvasója pihent... na itt már fel sem ismerte a DVD írót...
    Valami tipp? még nem találkoztam ilyen esettel..

    Üdv.: Gyula

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz Hiroshi87 #1 üzenetére

    A kérdésed a Nem induló és mi a baja a gépemnek topic-ban tedd fel.
    Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák