Aktív témák

  • Bozolika

    újonc

    Sziasztok!

    A páromnak vettem kb másfél éve egy Dell Latitude E5430-as csodát. Amikor vásároltam a tulajnak az volt a gondja vele hogy 15%-nál tovább nem tölti az akkut. Vett hozzá még egy vadi újat de az sem ment tovább. Megunta és eladta nekem.

    A windows azt mondta az akkuról, hogy csatlakoztatva de nem töltődik. Nem hazudott, tényleg nem nagyon töltötte. Aztán tűnt fel, hogy a töltő kábele a csatlakozónál erősen kezdi megadni magát. Gondoltam talán az a baja, de nem foglalkoztam vele a párom pedig kihúzta az akkut és elrakta valahova a lakás egy eldugott zugába. A minap elővette az akkut bedugtam a laptopba, gondoltam kipróbálom. Most azt írja a bios, hogy "battery not installed". A windows is így gondolja.

    Erre gyorsan elrohantam és vettem egy új töltőt (mert a régit ugye másfél éve csak a lélek tartja). Ezzel a töltővel sem töltődik. A bois és windows által nem látott akku, így azért érthető a nem töltődés.

    NADE! Ha nincsen akku a laptopban, akkor megy ahogy kell csinálja a dolgát. Ha van benne akku (amit a bios még mindig nem lát) akkor narancssárgán villog az akku visszajelző led a laptopon.

    A szokásos bios reset-en, akku ki-be rakáson túl vagyok.

    Pár napig most a gépben volt, hátha egyszer csak elkap valami kóboráramot.De nem tette. Nem nagyon szeretnék a zsebembe nyúlni egy újabb (új) akku vásárlásával...

    Van valami módszer arra, hogy egy másfél éve túlmerült akkut valahogy életre keltsek?

    Előre is köszi,
    Zoli

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Bozolika #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Notebook hibák
    Dell notebook topic
    Azonnali notebookos kérdések órája

    Ezt a topikot pedig zárom.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák