Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #49 üzenetére

    A globalizációra építés nem csak a nyugatot, hanem kínát is kellemetlen helyzetbe tudja hozni. A nyugatiak a sorozatgyártást kivitték kínába, így függnek tőle és most igyekeznek alternatívákat keresni, máshol is kiépíteni gyártást. A kínaiak meg képesek legyártani, amit kell, hisz náluk gyártanak majdnem mindent. Csakhogy eddig olcsóbb és egyszerűbb volt megvenni hozzá a profi gyártógépeket például európából, ez most megváltozott.

    Na most nyugaton sorozatgyártó üzemeket akarnak, kína meg saját maga is ki kell fejlessze a saját gyártógépeinek gyártását. Szó nincs arról, hogy varázsütésre, egyik napról a másikra majd 4 nanométeres levilágítóberendezéseket fognagy gyártani, mert fel kell iteratívan fejleszteni azok gyártását. De a szükség nagy úr, butaság azt mondani, hogy buták hozzá, hiszen nyugaton tanulnak és onnan mennek haza a szakembereik. Ugyanazt csinálják, mint az usa is csinált pár évtizede, csak ők nem külföldieket csábítanak oda, hanem a saját embereiket küldik szét a világba tanulni.

    Az ütőkártyájuk meg az, hogy van egy baromi nagy belső gazdaságuk és emellett afrikában is nagy gazdasági terjeszkedésben vannak. Nem egy 9 milliós kis országról van szó, vagy észak-koreáról. A tiltólisták csak késleltetni tudják a függetlenségüket, ami arra pont jó, hogy nyugaton más országokban megszervezzék az olcsó tömeggyártást. És bármennyire nagyképűek vagyunk, azért nem eu és észak-amerika létezik csak. Egyre nagyobb tényező afrika és india és sok más országnak sincs problémája azzal, hogy továbbra is kínától vegyen olcsóbban javakat.

    A vezetés az biztos, hogy kontraproduktívnak tűnik, hogy elkezdték ütni a világban is számító tencent és alibaba és más cégeiket.

    Ez a véleményem. Lehet nektek más, majd 10 év múlva meglátjuk, hogy botokkal egymást ütögető ősemberek lesznek -e vagy komoly világhatalom (remélhetőleg párhuzamosan a nyugattal és nem helyette). Szerintem már too big to fail, már csak az a kérdés, hogy minket hogyan fog ez érinteni. De mivel nem vagyok időutazó, így nem tudom biztosan :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák